سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 09:22
کد خبر: 41759

تجهیزات‌مان تامین نشود 80 درصد نیروهای‌مان بیکار می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک فعال خصوصی حوزه نیروگاه خورشیدی گفت: اگر نتوانیم پنل و تجهیزات را تامین کنیم تا 10 روز آینده 80 درصد نیروهای ما تعدیل خواهند شد.

متین رضاییان در نشستی با موضوع گذر از خاموشی‌های تابستان 98 با تکیه بر انرژی های تجدیدپذیر اظهارداشت: ما از سال 90 در زمینه انرژی خورشیدی کار کردیم و شروع کارمان نیز با برق روستایی بوده است. و تعهدمان برقدار کردن روستاها بوده است.

وی افزود: اولین پروژه در گیلان بود که با وجود بارندگی زیاد در این استان جواب داده و تولید ما از سال 90 تا کنون افزایش داشته است و امسال توانستیم 150 واحد روستایی احداث کنیم.

فعال خصوصی حوزه نیروگاه خورشیدی تصریح کرد: برای هر خانه روستایی یک کیلو وات ساعت سیستم نصب کردیم به جای اینکه دولت هزینه زیادی داده و برق به روستاها ببرد با کمترین هزینه این کار را انجام دادیم و نگهداری آن نیز به خود روستاییان آموزش داده شده است.

وی افزود: ما تا سال 96 این پروژه‌ها را اجرایی کرده‌ایم، حمایت دولت ابتدا از مراکزی مثل مدارس و مساجد شروع شد، ما در برخی مدارس استان‌های البرز، قزوین و گیلان سیستم‌های 5 کیلوواتی نصب کردیم اما آن زمان دولت برق را نمی‌خرید، فقط کمک می‌کرد یعنی 50 درصد آورده دولت و مابقی از سوی شخص تامین می‌شد که توجیه اقتصادی خوبی برای شخص نداشت.

رضائیان خاطرنشان کرد: ما از سال 90 تا 96 دو مگاوات تولید برق داشتیم اما از سال 96 که دولت خرید تضمینی را اعلام کرد 8 مگاوات اجرا کردیم، البته اکنون ظرفیت 100 تا 200 کیلووات نیز داریم. 

وی با اشاره به مساله نبود تجهیزات کافی خاطرنشان کرد: ما  در چند سال اخیر از 6 نفر به 80 نفر رسیده‌ایم، اکنون سه ماه است که ما هیچ پنلی نداریم و تجهیزات را تامین کنیم، پروژه‌های ما در استان البرز، قزوین و کرمان خوابیده است و اگر نتوانیم پنل و تجهیزات را تامین کنیم تا 10 روز آینده 80 درصد نیروهای ما تعدیل خواهند شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395