سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 09:04
کد خبر: 30400

اطلاعات تکميلي

  • اهدای "نشان درستکاری و سلامت اداری" برای اولین بار در کشور صورت گرفت:

تجلیل از پاکدستی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

الهه فابریکی اورنگ

عصراقتصاد: بدون شک آنچه از نام‌ها، یادهای نیک می‌سازد، نیک زیستی و اعمال است. پاسداشت انسان‌ها، در هر شاخه ای از علوم بشری، آموزه ای ارزشمند و اخلاقی برای نسلهای حال و آینده خواهد بود. امروز خانه اندیشمندان علوم انسانی با همکاری سمن سلامت اداری و انجمن علمی مدیریت علوم رفتار سازمانی به همراه 20 ارگان، به پاس قدرانی از خدمات ارزشمند محمد سعید تسلیمی، مراسم بزرگداشتی برگزار می‌کند. وی استاد تمام دانشگاه تهران در رشته مدیریت است، که تا چندی پیش مسئولیت قائم مقامی وزارت علوم را نیز بر عهده داشت.

تسلیمی از چهره های خدوم و سالم نظام اداری کشور در طول چهار دهه گذشته بوده که شاید آن طور که می باید به عموم جامعه معرفی نشده است.

حسن عابدی جعفری به عنوان یکی از متولیان این مراسم، در گفت وگو با "عصراقتصاد" با اشاره به ناشناس ماندن برخی از چهره‌های خوب انقلاب، اظهارداشت: معرفی و شناساندن این دسته از افراد به مردم با توجه به زحمات و خدمات ارزشمندشان به کمک رسانه ها، امری است که در الگو سازی و آموزش به نسل حاضر، اهمیت ویژه ای دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه گاها مشاهده می‌شود گروه‌هایی در جامعه به معرفی و الگوسازی برخی چهره‌ها می‌پردازند که حتی ممکن است آن چنان شاخص نباشند، افزود: محمد سعید تسلیمی از عناصر اجرایی بدنه نظام جمهوری اسلامی هستند که در حوزه های مختلف علمی، آموزشی و باتوجه به استاد تمامی در رشته مدیریت، زمانی ریاست دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و در دو دوره مشخص قائم مقامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را عهده دار بوده اند. علاوه بر آن حدود سی سال از عمر شریف ایشان به تربیت بخشی از مدیران کشور صرف شده است.

عابدی جعفری با تاکید بر نقش پر رنگ تسلیمی در روند تدوین قوانین آموزش عالی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: محمد سعید تسلیمی، در حوزه سلامت اداری کشور در طول چهار دهه گذشته، جزو سالم ترین، منزه ترین و موفق ترین مدیران بودند که بدون هیچ شائبه ای می‌توان گفت ترغیب به اجرای سلامت اداری و سیستمی در زیر مجموعه های ایشان، نمونه ای از محیط های سالم و پاک از هر نوع ضعف و فساد اداری بود. علاوه بر تجارب ایشان در بخش آموزش و پژوهش، با توجه به تالیفات و پژوهش‌های گوناگون در حوزه‌های مختلف علمی و اجرایی و قانونگذاری کشور، تصمیم گرفته شده است، از ایشان به عنوان یک الگوی درستکاری در بین مجموعه مدیران کشور، تجلیلی به عمل آید.

وی در ادامه افزود: قرار است برای اولین بار در کشور "نشان درستکاری و سلامت اداری" در کشور به ایشان اهدا گردد تا هم آغاز یک رسم نیکو در پرتو سلامت دستگاه‌های اداری و سیستمی کشور تلقی گردد و هم از زحمات ارزشمند دکتر تسلیمی در این خصوص قدرانی شود.

خانه اندیشمندان به همراه انجمن علمی مدیریت رفتار سازمانی و مرکز غیر دولتی ارتقا سلامت اداری سعی در برگزاری مراسم بزرگداشت دکتر محمد سعید تسلیمی داشته اند.

عابدی جعفری در پایان با اشاره به ابعاد هنری شخصیت ایشان در شعر و شاعری، اضافه کرد: در حاشیه مراسم بزرگداشت ایشان، نمایشگاهی از آثار خطاطی دکتر تسلیمی نیز برگزار می شود که نمونه ای از ابعاد ناشناخته هنری ایشان می‌باشد. امید است اهدای این نشان، آغازی برای یک رسم نیک در جامعه ی اداری کشور گردد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399