یکشنبه, 07 خرداد 1396 ساعت 16:02
کد خبر: 11796

نمره ایران در سلامت اداری هرگز بهتر از 30 نبوده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس سازمان مردم نهاد سلامت اداری گفت: اگر شاخص سلامت اداری را 100 بگیریم ،رتبه ایران هرگز بهتر از 30 نبوده است.

'حسن عابد جعفری' روز یکشنبه در نشستی که در خصوص فساد اداری در محل سازمان مردم نهاد ' ارتقای سلامت اداری 'برگزار شد،افزود:باید تلاش کنیم رتبه ایران را در بهبود وضعیت سلامت اداری ارتقا دهیم.

وی گفت: فساد یک واقعیت است و ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد، آمادگی خود را برای ارتقای سلامت اداری اعلام می کنیم و انتظارات از دولت دوازدهم را در این مورد تهیه کرده ایم.
وی با اشاره به اجرای دو برنامه توسعه در کشور (چهارم و پنجم) گفت: طی دو برنامه توسعه و همچنین اسناد فرادستی نه تنها رتبه سلامت اداری در ایران بهبود نیافت بلکه به 18 از 100 هم رسید.
عابد جعفری با بیان اینکه در مبارزه با فساد چند نکته کلیدی داریم، شناخت ،انواع، شدت و در نهایت گستره فساد است، تاکید کرد: فساد نظیر سرطان می ماند و انواع گوناگون دارد که باید با هرگونه فساد از نوع خودش برخورد شود.
وی گفت: باید نخست فساد را بشناسیم و برای شناخت علل و بستر فساد با روش های علمی آن را تبیین کنیم.
وی گفت: لازمه پرداختن به موضوع فساد توجه به بخش خصوصی است، برای مبارزه با فساد باید در عرصه ملی همت کرد، پیوستن به کنوانسیون های بین المللی در کاهش فساد موثر است .
وی موثرترین مبارزه با فساد را پیشگیری دانست و گفت: نهادهای مدنی، رسانه ها،دانشگاهیان می توانند پیشگامان مبارزه با فساد باشند.

منبع:ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399