دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 16:17
کد خبر: 63607

پرونده الکترونیک سلامت در 235 شهر عملیاتی شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: با کمال افتخار باید اعلام کنیم که پرونده الکترونیک سلامت با تلاش رئیس جمهور و وزیر بهداشت در 235 شهر عملیاتی شده است.

 طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت گفت: عدم توازن منابع و مخارج از مشکلات اصلی بیمه سلامت است. البته اگر اقدامات صورت گرفته انجام نمی‌شد با بدهی 50 هزار میلیاردی بیمه مواجه می‌شدیم. یکی از گام‌هایی که اندیشیده شد رایگان کردن بیمه سلامت شد اما این باعث شد خیلی از افراد که از تمول مالی برخوردار بودند به بیمه رایگان کوچ کنند اما این بیمه تنها برای اقشار مستضعف بود بنابراین سنجش وسع صورت گرفت افرادی که از بخش خصوصی استفاده می‌کردند از بیمه رایگان خارج شدند.
وی در ادامه افزود: امروز توانستیم رفع همپوشانی سازمان‌های بیمه را به فرجام برسانیم همچنین از همپوشانی‌های جدید در آینده جلوگیری می‌شود بنابر قراردادهایی که بین سازمان بیمه سلامت، تامین اجتماعی و دیگر بیمه‌ها منعقد شد، این مدیریت‌ها صورت گرفت. 25 هزار نفر در این مدیریت همپوشانی‌ بررسی شدند که به لطف فناوری آی تی این امر ممکن شد.
طاهر موهبتی گفت: با کمال افتخار باید اعلام کنیم که پرونده الکترونیک سلامت با تلاش رئیس جمهور و وزیر بهداشت در 235 شهر عملیاتی شده است تا پایان آبانماه امسال با دستور وزیر کشور در تمام داروخانه‌های کشور اجرا خواهد شد. در این مهم قوانین بیمه‌ای درج و رعایت می‌شود.
وی در ادامه گفت: استقرار سامانه تایید خدمت و سامانه تایید دارو از افتخارات ماست. خط قرمز ما ارائه خدمات مفید به بیماران واقعی است اگر هر کدام از این اصلاحات نبود با مشکلات بسیار جدی روبرو می‌شدیم. نتیجه ملموس این بود که ما کاهش 50 درصدی زیان انباشته داشتیم، در حالی که در سال‌های پیش 40 درصد رشد مخارج سالانه داشتیم. بنابراین با این رویکرد شرایط اقتصادی سخت بدون هیچ مشکلی پشت سر گذاشته می‌شود.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: در این شرایط خاص اقتصادی حفاظت مالی در حوزه درمان از مردم بسیار مهم است و گرنه مردم دچار مشکل می‌شوند اما اصول بیمه هرگز حمایتی نبوده است و باید سازوکار بیمه‌ای داشته باشد. باید همانطور که با بیمه تامین اجتماعی برخورد می شود با ما هم برخورد شود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399