بهداشت و درمان

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به پیک سوم کرونا و با بیان اینکه این روزها چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم و هر علامت تنفسی مطمئنا کروناست، گفت: متاسفانه موج سوم کروناشروع شده، حداقل تا چهار ماه آینده باید برای جلوگیری از فاجعه‌ جدید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت…
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۴۵ مورد ابتلا و ۱۶۶ فوتی ناشی از کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.
شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 10:53

کاهش استفاده مردم از "ماسک"

سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به کاهش استفاده از ماسک توسط مردم در فضاها و اماکن مختلف هشدار داد و گفت: کرونا هنوز واکسن و داروی اختصاصی ندارد و سه اصل فاصله گذاری، شستوشوی مرتب دستها و استفاده از ماسک همچنان موثرترین راه پیشگیری از این بیماری است.
چهارشنبه, 26 شهریور 1399 ساعت 14:27

کرونا جان ۱۷۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۷۹ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۶۳۲ نفر رسید.
سخنگوی شورای سلامت کیش از نظارت حداکثری بر رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری ها و ایمن سازی مستمر در فرودگاه بین المللی کیش خبر داد.
سه شنبه, 25 شهریور 1399 ساعت 15:12

فوت ۱۴۰ بیمار در شبانه‌روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۴۰ بیمار در شبانه‌روز گذشته خبر داد.
سه شنبه, 25 شهریور 1399 ساعت 08:43

توزیع واکسن آنفلوآنزا در ۲ مرحله

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو زمان و نحوه توزیع، عرضه و قیمت واکسن آنفلوآنزا، را تشریح کرد و گفت که امسال به گونه‎ای برنامه‎ریزی شده که یکی از اعضای خانواده بتواند با مراجعه به داروخانه و ثبت کد ملی خود و دو نفر دیگر…
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۳ هزار و ۳۱۳ نفر رسیده است.
اکرم رضائی‌نژاد هشدارهای جامعه پزشکی و البته مقامات ارشد وزارت بهداشت و حوزه سلامت کشور درباره اینکه پاییز و زمستان سختی پیش روی ما قرار دارد، باعث شده است شایعه‌‌ پیش‌فروش واکسن آنفلوانزا از سوی برخی داروخانه‌ها به سرعت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت شود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۱۶ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۲۹ نفر رسید و ۲۸ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره عدم فروش ماسک در داروخانه‌ها به قیمت مصوب توضیحاتی را ارائه کرد.
وزیر بهداشت، در نامه‌ای به مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، خواستار فراخوانی جهانی برای پایان دادن تحریم‌های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که سلامت جهانی را به مخاطره انداخته است، شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۳۲ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۵۴۲ نفر رسید و ۲۸ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.
سه شنبه, 18 شهریور 1399 ساعت 10:40

دانش‌آموزان از حضور در مدارس پرهیز کنند

رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در رابطه با بازگشایی مدارس و حضور برخی دانش‌آموزان در سر کلاس گفت: همیشه شروع اپیدمی بیماری‌های ویروسی مثل آنفولانزا از مدارس آغاز می‌شود و در مورد کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی دیگر هم غیر از این نیست، از همین رو نباید تجمعی…
دوشنبه, 17 شهریور 1399 ساعت 15:40

امکان رعایت بهداشت در مدارس وجود ندارد

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: با توجه به شناخت عمیقی که من از مدارس ایران دارم، ‌می‌دانم که خیلی از مدارس این امکان برایشان وجود ندارد که بتوانند بهداشت را رعایت کنند.
رئیس بیمارستان سینا در رابطه با بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس درس گفت: این موضوع بیش از اینکه برای خود کودکان خطرناک باشد، برای والدین آنها پرخطر خواهد بود و حتی باعث چرخش این ویروس از طریق بچه‌ها بین خانواده‌های مختلف می‌شود.
براساس گزارشی که سازمان غذا و دارو روزگذشته اعلام کرد، تامین ارز تا ۱۵ شهریورماه نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش ۴۳ درصدی را نشان می‎دهد و به طور اخص در مورد تامین ارز بانکی دولتی کاهش ۵۱ درصدی مشاهده می‎شود.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته با وجود پیش بینی حدود ۳.۶ میلیارد دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی، با حدود ۷۰۰ میلیون دلار کمتر از آن، تامین دارو و تجهیزات پزشکی را انجام دادیم و امسال نیز حدود ۲.۵ میلیارد دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی پیش…
یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 15:32

کرونا جان ۱۳۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۳۹ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به۲۲ هزار و ۲۹۳ نفر رسید و ۲۸ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.
یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 10:17

واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

روزنامه هفت صبح در گزارشی به واکسن روسی کرونا اشاره کرده که توانسته از آزمایش غربی‌های سخت گیر با سربلندی بیرون آید. این روزنامه پیش‌بینی کرده واکسن روسی کرونا حتی ممکن است پاییز به ایران برسد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۱۰ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۱۵۴ نفر رسید و ۲۹ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بازنگری در ابلاغیه اخیر این وزارتخانه درباره بازگشایی حضوری مدارس را خواستار شد و بر لزوم اهتمام بیشتر به استفاده از آموزش در فضای مجازی و از راه دور در شرایط کرونا تاکید کرد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته کمتر از 2 میلیون دوز واردات واکسن آنفلوآنزا داشتیم، اما این رقم امسال به ۱۱ تا ۱۲ میلیون دوز افزایش خواهد یافت.
وزیر بهداشت مدعی است نزدیک به ۳۸ هزار تخت به بیمارستان‌ها اضافه کرده است. اگر چنین چیزی صحت دارد، ایشان باید طبق حداقل‌ترین استاندارد جهانی بیش از ۸۰ هزار پرستار را استخدام کند اما چنین چیزی محقق نشده است.
وزیر بهداشت در یادداشتی اینستاگرامی ضمن مقایسه تاب‌آوری اقتصادی ایران نسبت به سایر کشورها در بحران کرونا، نوشت: اقتصاد ما کوچک نشد ولی درآمدهای اقتصادی بیمارستان‌هایمان، توان جسمی و دریافتی نیروهای صدیقمان و آنچه باید می‌گرفتیم آب شد. بزرگان اقتصاد یادتان نرود که در این بلوا اگر نظام سلامت فرو…
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.
سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 12:23

آمار جهانی همه‌گیری کرونا (جدول)

براساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، شمار مبتلایان به کرونا در کشور‌های مختلف از ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.
سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 10:04

برای کاهش کلسترول خون چکار کنیم؟

نتایج یک پژوهش در دانشگاه هاروارد درباره کارهای مثر در کاهش کلسترول خون را در این مطلب بخوانید.
سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 08:36

۳۶ هزار تخت جدید به مراکز درمانی اضافه شد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش سلامت کشور گفت که ۳۶ هزار تخت جدید بیمارستانی طی هفت سال گذشته به مراکز درمانی کشور اضافه شده است.
صفحه 1 از 56

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399