اجتماعی و رفاه و اشتغال

استاندار تهران با اشاره به اینکه ساعت کاری از ساعت ۷ و نیم تا ۱۴:۳۰ خواهد بود از بازگشت ساعات اداری به روال قبل از ۱۰ خردادماه خبر داد.
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۳۵۹ رسید.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۳۰۰نفر رسید.
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه عدم حضور وزرا در جلسه شورای عالی کار مانع برگزاری جلسه نیست، گفت: زمان نشست بعدی شورای عالی کار به احتمال زیاد پس از تعطیلات عید فطر اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اعلام بهبود یافتن ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفر از مبتلایان کرونا در ایران گفت: تاکنون ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به…
رییس ستاد زیست و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری بیان کرد: ما داروهایی داریم که در کاهش دوره بیماری کرونا نتیجه خوبی دادند ولی باید تست بیشتری انجام شود.
 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: نظر وزارت بهداشت به صراحت این است که فعلا تا اطلاع ثانونی چیزی به نام طرح ترافیک در هیچ کدام از شهرهای بزرگ منطقی نیست و قطعا با آن مخالفیم و این موضوع کمکی به پیشگیری از انتقال کرونا نمی‌کند.
به گزارش فارس، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در دوران همه گیری کرونا واکسیناسیون کودکان خود را فراموش نکنید، عنوان داشت: تاریخ نظام سلامت کشور ما و بقیه کشورهای دنیا به ما نشان داده از زمانی که برنامه واکسیناسیون کودکان شکل…
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:51

کاهش ۲۷ درصدی اقدام به خودکشی در اسفند ۹۸

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از کاهش ۲۷ درصدی اقدام به خودکشی در اسفند ۹۸ نسبت به سال قبل خبرداد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 13:25

ضرورت وجود مراقب سلامت در هر مدرسه

 مدیر کل سلامت، جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید شخصی به عنوان مراقب سلامت در هر مدرسه بویژه مدارس پرجمعیت حضور داشته باشد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 11:51

"پلاسما درمانی" روشی قطعی برای درمان کرونا

 سرپرست پروژه ی طرح پلاسما درمانی ایران گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که پلاسما درمانی می‌تواند روشی قطعی برای درمان کرونا باشد، منوط بر اینکه زود انجام شود.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 14:23

۱۲۶۹۴۹ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۱۸۳ نفر رسید.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 10:39

تسهیلات جدید برای بازنشستگان

معاون وزیر اقتصاد در امور بانکی و بیمه گفت: پذیره نویس صندوق واسطه گری یکم نیازی به کد بورسی ندارد.
معاون وزیر اقتصاد در امور بانک و بیمه از بهره‌مندی بازنشستگان از تسهیلات یک میلیون تومانی برای خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری واسطه‌گری یکم خبر داد.
 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد مشمولان بیمه بیکاری باید شماره حساب خود را اعلام کنند.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 12:51

قوسیان‌مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر شد

با حکم کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر محمدحسن قوسیان مقدم برای دومین بار به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر منصوب شد.
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۱۱۹ رسید.
بر اساس آنچه مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است 83.7 درصد از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری دوره کرونا مشمول دریافت آن شناخته شده‌اند.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 14:15

افزایش حق مسکن را به دولت پیشنهاد دهید

علی خدایی با انتقاد از اظهارات اخیر مسئولان وزارت کار گفت: خواسته ما افزایش حداقل مزد است نه صرف افزایش حق مسکن.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور از تصویب معافیت گمرکی این سازمان در نود ویکمین جلسه کمیسیون اقتصاد هیات دولت خبر داد و گفت: پاسخ به حوادث طبیعی در حیطه مسئولیت دولت‌ها است.
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در ۱۸ الی ۲۴ ماه آینده، ‌ خصوصا کشورهایی که در حال حاضر درگیر بیماری کرونا هستند، همچنان با این ویروس درگیر خواهند بود، در عین حال سه پیش بینی عمده برای آینده کووید-۱۹ را تشریح کرد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.
طبق اعلام وزارت کار اولویت پرداخت تسهیلات با واحدهایی است که لیست بیمه شاغلین مربوط به فروردین ۹۹ را تا پایان اردیبهشت ۹۹ به تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی "مراقبت خانواده‌ها از بیماران و سالمندان" را از علل پایین بودن مرگ و میر کرونا در ایران عنوان کرد.
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.
استاندار تهران با اشاره به فروش ٤٠ هزار میلیارد تومانی و سهم حدود ۶۰ درصدی اشتغال شرکت‌های دانش بنیان استان تهران در کل کشور گفت: ستاد تسهیل زمینه فروش حداقل ٦٠ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان را در سال جهش تولید فراهم کند.
نسخه الکترونیک روزنامه عصراقتصاد را رایگان مطالعه کنید
معاون کل وزیر بهداشت گفت: پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع کرونا در پاییز از خرداد و تابستان بدتر خواهد بود.
مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت گفت: ونتیلاتور قبل شیوع کرونا روزانه ۱۰ دستگاه تولید داشتیم، اما امروز ۴۰ ونتیلاتور در روز توسط دو شرکت تولید می‌کنیم.
 «کیانوش جهانپور» با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از دیروز تا امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.از بین مبتلایان جدید، ۳۲۵ مورد بستری و ۱۴۳۲ مورد سرپایی و از افراد در تماس با…
صفحه 1 از 136

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399