بهداشت و درمان

رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شرکت‌های زهراوی ایران و رش سوئیس که در تبریز برگزار شد، ضمن اشاره به جایگاه ویژه تبریز در ایران، گفت: «تبریز در حوزه علم و پژوهش نیز پیشتاز است و دانشکده داروسازی این شهر و فارغ‌التحصیلان آن نقش…
عصراقتصاد:مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: فقط ۲۵ درصد تاثیر بر سلامت در وزارت بهداشت شکل می‌گیرد و ۷۵ درصد تاثیر بر سلامت مردم در بخش‌های خارج از وزارت بهداشت شکل می‌گیرد و به همین دلیل نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم.
وزیر بهداشت گفت: تولید کنندگان تجهیزات پزشکی انتظار نداشته باشند به محصول بی‌کیفیت مجوز دهیم.
نشریه «تایمز آو ایندیا» در مطلبی به داروهایی اشاره کرده که نمی‌توان به یکباره و بدون مشورت با پزشک مصرف آن‌ها را قطع کرد.
رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی اعلام کرد: در روزهای گذشته شرایط اعزام نیروی متقاضی کار - که دانش آموخته پرستاری در مقاطع کارشناسی و بالاتر هستند - به کشورهای حوزه اسکاندیناوی همچون نروژ، سوئد و دانمارک فراهم شده است.
ساعات فعالیت مراکز اهدای خون استان تهران در روزهای تعطیل خرداد ۱۳۹۸ اعلام شد.
عصراقتصاد: وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ دارویی در داخل کشور تولید نمی‌شود که کیفیت آن زیر سوال باشد، گفت: همین طور که رانت به واردکننده نمی‌دهیم، رانت به تولیدکننده هم نمی‌دهیم و با کوچک‌ترین مشکل در عرصه داروهای داخلی بزرگ‌ترین برخورد خواهد شد.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 16:09

پزشکان مجهز به امضای الکترونیک می شوند

مقرر شد، سازمان نظام پزشکی کشور، از سال ۹۸، فقط کارت عضویت هوشمند نظام پزشکی که قابلیت امضای الکترونیک برای پزشکان را دارد، صادر کند.
مدیر گروه تصویربرداری اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به وجود اختلال در ورود دستگاه‌ها و تجهیزات رادیوتراپی به کشور به دلیل تحریم‌ها واکنش نشان داد.
در شرایطی که پژوهشگران ارتباطات مستقیمی بین کوچک شدن مغز و بیماری آلزایمر و پارکینسون ارائه نکرده اند، اما احتمال آن مطرح است.
مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: مطابق برنامه هر ساله سازمان جهانی بهداشت، وزیر بهداشت در هفتاد و دومین نشست اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت که با محوریت پوشش همگانی سلامت و با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می شود، شرکت می‌کند.
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 ساعت 11:57

چند نکته ضروری برای سلامت دهان و دندان

نکات بسیاری برای رعایت سلامت دهان و دندان وجود دارد که باید از آن‌ها اطلاع داشت.
عصراقتصاد: وزیر بهداشت با بیان این که به بیمارستان‌ها اعلام کردیم که می‌توانند ۱۰ درصد تخت‌هایشان را به صورت VIP برای گردشگران سلامت اختصاص دهند، گفت: در همین راستا پزشکانی را به عنوان متولی و مسئول فنی در این زمینه خواهیم گذاشت، اما اگر این پزشکان در پروسه درمان گردشگر…
سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 12:29

اثر منفی مشکلات اقتصادی روی سلامت روان مردم

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت آخرین آمار اختلالات روانی در کشور را اعلام کرد.
محققان دانشگاه استرالیای جنوبی معتقدند خوردن روزانه کمتر از 6 فنجان قهوه آسیبی به قلب نمی‌زند.
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 10:56

تجهیزات پزشکی نیازمند پوشش بیمه است

سمیرابابایی عصراقتصاد: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی ایران گفت: انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی ایران در بخش بیمه های تجاری فعالیتی ندارد . در صنعت تجهیزات پزشکی ، بیمه تجهیزات سرمایه ای را به صورت حرفه ای نداریم و دستگاه ها ی در آمد زا، تصویر برداری…
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 18:30

خوردن همزمان خیار و گوجه عامل بروز آلزایمر

محققان عنوان می‌کنند گوجه فرنگی و خیار حاوی پروتئینی هستند که منجر به ابتلا به آلزایمر می‌شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تولید داخلی داروهای تحریمی در کشور به عنوان یکی از پایه های اصلی فعالیت درمانی در دستور کار قرار دارد.
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: سالیانه تقریبا به طور متوسط فقط بین ۵ هزار و ۷۰۰ شکایت در دادسراهای نظام پزشکی داریم.
عصراقتصاد: رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از صدور ۱۰۰ هزار کارت هوشمند نظام پزشکی در سال جاری خبر داد.
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 16:08

اختصاص 70 میلیارد تومان برای درمان اعتیاد

نمکی افزود: مساله دیگر در حوزه گرفتاران به اعتیاد، رسیدگی به وضعیت بهداشت زندانیان معتاد است که در حال پیگیری آن هستیم. در مجموع 70 میلیارد تومان بودجه برای درمان اعتیاد معتادان گرفتار قرار داده ایم.
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 15:32

پزشکان ملزم به نصب دستگاه کارتخوان شدند

تمامی پزشکان، دندان پزشکان، پیراپزشکان، داروسازان و افرادی که مجوز فعالیت آنها از سوی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی صادر می شود، ملزم به نصب دستگاه کارت خوان شدند.
عصراقتصاد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده الکترونیک سلامت ریل اصلی برای عبور نظام ارجاع و پزشکی خانواده است و تا پایان ‏بهار همه مردم ایران پرونده الکترونیک سلامت خواهند داشت و افراد خارجی و اتباع قانونی هم این پرونده را خواهند ‏داشت.‏
عصراقتصاد؛ وزیر بهداشت گفت: به جرأت می‌گویم که برخلاف همه فشارهایی که به همکارمان در مناطق سیل زده وارد شد، اما خوشبختانه با برنامه ریزی منسجم ما هیچ ایپدیمی قابل توجهی را در مناطق آسیب دیده نداشتیم و موارد پراکنده را به سرعت مهار کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعرفه های پزشکی در بخش خصوصی 13 و در بخش دولتی 10 درصد با توجه به شرایط اقتصادی کشور افزایش می یابد.
عصراقتصاد: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن اعلام علل مهم مرگ جوانان ایرانی، در عین حال از تدوین سند راهبردی پیشگیری از مرگ زودرس جوانان در کشور خبر داد.
وزارت بهداشت هشدار داد که از قارچ‌های خودرو و فله ای استفاده نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی مشخص و مجوز بهداشتی استفاده کنند.
وزیر بهداشت در ابلاغی به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بر حضور فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان های درگیر در مناطق سیل زده تاکید کرد.
دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 12:50

آغاز نسخه‌نویسی الکترونیک در ۳۱ استان

سمیرابابایی عصراقتصاد: وزیر بهداشت گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک از روزگذشته در 31 استان کشور و یک شهرستان از هر استان آغاز و طرح پرونده الکترونیک سلامت نیز از بهار سال آینده در کشور اجرایی می شود. روزگذشته همایش مشترک معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران کل ‏سازمان…
معاون پرستاری وزارت بهداشت، توسعه همکاری ها در حوزه سلامت با کشورهای همسایه را از اولویت های مهم وزارت بهداشت برشمرد و تصریح کرد: درحال حاضر، دانشجویانی از کشور های اروپایی، آسیایی و آفریقایی در کشور ایران در رشته های مختلف مشغول تحصیل هستند. به نقل از وبدا، مریم حضرتی،…
صفحه 1 از 31

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395