اجتماعی و رفاه و اشتغال

امنیت شغلی در ایران پایین است و ریزش مشاغل در کشور ما یکی از مشکلات ویژه حوزه کار محسوب می‌شود. دولت در برنامه اشتغال خود برای سال ۹۸ تلاش می‌کند ۳۱۵ هزار شغل را حفظ کند، اما تحقق این مهم نیازمند به تغییرات ساختاری است.
رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شرکت‌های زهراوی ایران و رش سوئیس که در تبریز برگزار شد، ضمن اشاره به جایگاه ویژه تبریز در ایران، گفت: «تبریز در حوزه علم و پژوهش نیز پیشتاز است و دانشکده داروسازی این شهر و فارغ‌التحصیلان آن نقش…
مهرداد محقق زاده پس از شش سال مجددا با حکم محمد حسن زدا به سازمان تامین اجتماعی بازگشت و معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی شد.
عصراقتصاد:مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: فقط ۲۵ درصد تاثیر بر سلامت در وزارت بهداشت شکل می‌گیرد و ۷۵ درصد تاثیر بر سلامت مردم در بخش‌های خارج از وزارت بهداشت شکل می‌گیرد و به همین دلیل نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم.
یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 02:00

حمله به جامعه پزشکی انصاف نیست

عصراقتصاد: وزیر بهداشت گفت: وقتی به وزارت بهداشت آمدم، گفتم که اجازه نمی‌دهم از بیرون حرفه به همکاران من بی احترامی شود و بر این عهد باقی ماندم و این همه حمله به جامعه پزشکی انصاف نیست.
استاندار تهران گفت: شهرداری تهران آمادگی خود را اعلام کرده که ۸ مرکز بهاران را به صورت آماده در اختیار سازمان بهزیستی استان تهران قرار دهد تا در ۲ مرکز به نگهداری از کودکان کار و خیابان و در باقی مراکز به رسیدگی به معتادان بهبود یافته بپردازیم.
نشریه «تایمز آو ایندیا» در مطلبی به داروهایی اشاره کرده که نمی‌توان به یکباره و بدون مشورت با پزشک مصرف آن‌ها را قطع کرد.
وزیر بهداشت گفت: تولید کنندگان تجهیزات پزشکی انتظار نداشته باشند به محصول بی‌کیفیت مجوز دهیم.
عصراقتصاد: یک کارشناس کسب وکارهای اینترنتی با اشاره به مشکلات استارتاپ ها در جذب سرمایه گذار گفت: یکی از رویکردهای اینوتکس2019 ترویج مدل سرمایه گذاری اشتراکی برای توسعه استارتاپ ها است.
سمیرا بابایی عصراقتصاد: حمید حاج اسماعیلی ، کارشناس بازار کار گفت :راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان ، باید با برنامه ریزی فنی وکارشناسانه در قالب برنامه های ملی تهیه شود تا دولت ها و افرادی که با هر گرایش سیاسی در راس وزارت کار قرار می گیرند ، با جدیت…
رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی اعلام کرد: در روزهای گذشته شرایط اعزام نیروی متقاضی کار - که دانش آموخته پرستاری در مقاطع کارشناسی و بالاتر هستند - به کشورهای حوزه اسکاندیناوی همچون نروژ، سوئد و دانمارک فراهم شده است.
کارشناس حوزه «کارآفرینی روحی» می گوید: کارآفرینی روحی طرحی برای اصلاح و بهبود شرایط زندگی و شغلی افراد است و به افراد کمک می کند تا توانایی های فردی خود را بشناسند.
ساعات فعالیت مراکز اهدای خون استان تهران در روزهای تعطیل خرداد ۱۳۹۸ اعلام شد.
عصراقتصاد: وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ دارویی در داخل کشور تولید نمی‌شود که کیفیت آن زیر سوال باشد، گفت: همین طور که رانت به واردکننده نمی‌دهیم، رانت به تولیدکننده هم نمی‌دهیم و با کوچک‌ترین مشکل در عرصه داروهای داخلی بزرگ‌ترین برخورد خواهد شد.
یک فعال کارگری گفت: افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه اعمال و پرداخت شده و مابه تفاوت فروردین ماه هم تا آخر خرداد پرداخت می‌شود.
علی خدایی چند ضرورت را برای جلسات سه‌جانبه در سال جدید برمی‌شمارد که در راس آن، تضمین امنیت شغلی و جبران کاهش قدرت خرید است.آیین‌نامه پرداخت حق سنوات نیازی به مصوبه شورای عالی کار ندارد؛ هفته گذشته از معاون روابط کار وزیر کار برای آغاز به کار کارگروه‌ روابط کار…
یکشنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 06:00

تسهیلات بخش سلامت هدفمند شود

سمیراباباییعصراقتصاد: دبیر کل سندیکای تولیدکنندگان سرنگ و سرسوزن گفت : تسهیلات بخش سلامت باید هدفمند شود و با نظارت های دقیق در اختیار بازار تولید قرار گیرد. خدایار عینی، دبیر کل سندیکای تولیدکنندگان سرنگ و سرسوزن در گفت وگو با « عصراقتصاد » گفت: باتوجه به خودکفایی کامل در تولید…
 سمیرابابایی عصراقتصاد: دبیر کل کانون انجمن های صنفی کارگری کشور گفت : سیستم کوپنی، یکی از راه های حمایت از جامعه کارگری است تا کالا به قیمت دولتی به دست مردم برسد.
عصراقتصاد: بیکاری یکی از بزرگترین مشکلات هر جامعه‌ای است که بسیار خطرناک است ، زیرا همه افراد برای گذراندن زندگی خود نیاز به تلاش و فعالیت دارند. نیازهای فردی و اجتماعی افراد در گرو اشتغال و تلاش است و جامعه نیز برای گرداندن چرخه تولید در تمامی عرصه‏‌ها به نیروی…
یو جانگ هیان سفیر جمهوری کره در دیدار خود با رییس کل بانک مرکزی ایران بر آمادگی این سفارتخانه برای هرگونه مساعدت در زمینه پیشبرد روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد.
عصراقتصاد:اساسی ترین کالاهای مورد نیاز هر کشوری به شمار می‌روند ؛ چرا که مورد استفاده تمام اقشار جامعه مخصوصا بیماران قرار گرفته و مستقیما با سلامت افراد سروکار دارد.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بر این باور است که در شرایطی که اقشار مختلف جامعه به سبب گران شدن قیمت کالاهای اساسی با وجود تخصیص گسترده ارز مبادله‌ای برای واردات آنها، تحت فشار هستند، احیای «وزارت بازرگانی» می‌تواند زمینه ساماندهی بازار توزیع و برخورد با سوداگران را فراهم کند.
مدیر گروه تصویربرداری اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به وجود اختلال در ورود دستگاه‌ها و تجهیزات رادیوتراپی به کشور به دلیل تحریم‌ها واکنش نشان داد.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 16:09

پزشکان مجهز به امضای الکترونیک می شوند

مقرر شد، سازمان نظام پزشکی کشور، از سال ۹۸، فقط کارت عضویت هوشمند نظام پزشکی که قابلیت امضای الکترونیک برای پزشکان را دارد، صادر کند.
سمیرابابایی عصراقتصاد: رئیس هیات مدیره کانون کارفرمایی انجمن های صنفی دفاترمشاوره شغلی وکاریابی های سراسر کشور ،گفت : تسریع در مقررات ، واگذاری تصدی گری های غیر حاکمیتی وزارت کار به دفاتر کاریابی، خواسته ما از دولت و وزارت کار است.
در شرایطی که پژوهشگران ارتباطات مستقیمی بین کوچک شدن مغز و بیماری آلزایمر و پارکینسون ارائه نکرده اند، اما احتمال آن مطرح است.
دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 10:17

ایجاد ۱۴۱ هزار شغل روستایی در سال ۹۷

عصراقتصاد: معاون وزیر کار با بیان اینکه تا به حال ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل منابع تسهیلات اشتغال روستایی وام پرداخت شده است، گفت: متقاضیان تعهد ایجاد ۱۸۸ هزار شغل را داشته‌اند، داده‌های ما به صورت تمام شماری نشان می‌دهد که ۱۴۱ هزار اشتغال در سال گذشته…
به گفته سیف الله ابوترابی، ۵۴۹ هزار و ۸۶۱ واقعه ازدواج و ۱۷۴ هزار و ۶۹۸ واقعه طلاق سال ۹۷ در کشور به ثبت رسیده است که در این میان میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷.۵ سال و زنان ۲۳.۴ سال گزارش شده است.
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 12:34

شفافیت اولویت اصلی مدیریت جدید شستا است

محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه با استقرار وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبان ماه ۱۳۹۷ و به تبع آن مسئولیت اینجانب در جایگاه مدیرعامل جدید شستا، از همان ابتدا "شفافیت" و ارائه اطلاعات به هنگام و قابل اتکا به عنوان یک برنامه اساسی در…
صفحه 1 از 106

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395