چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 08:42
کد خبر: 66070

اطلاعات تکميلي

  • مجلس با طرحی سه فوریتی تصویب کرد

اختصاص 200 میلیون یورو از صندوق توسعه برای سپاه قدس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان مجلس برای اینکه نشان دهند حادثه ترور سردار سلیمانی منجر به تقویت جریان مقاومت می‌شود، برای نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که پایه اصلی جریان مقاومت در منطقه است 200 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای دو ماه پایانی سال 1398 اختصاص دادند و این مبلغ در سال آینده اضافه خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در نشست علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، پس از تصویب «طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا»، گفت: رفتار ستمگرانه آمریکا بود که منجر به شهادت عظیم الشأن ما حاج قاسم سلیمانی و همرزمانشان شد، به همین دلیل لازم بود در مقابل رفتار آمران و عاملانی که خود اعلام کردند در این قضیه مشارکت داشته اند، تصمیمی گرفته می شد، لذا خوشبختانه امروز مجلس در اقدامی منحصربه فرد طرحی سه فوریتی را به تصویب رساند. من به یاد ندارم پس از انقلاب طرح سه فوریتی به تصویب رسانده باشیم.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: در جریان تصویب طرح مذکور مجلس شورای اسلامی با صراحت تمام اعلام کرد؛ تمام اعضای پنتاگون و نیروهای نظامی آنها، جزو تروریست ها محسوب می شوند. هدف آنها ضربه به مقاومت بود و فکر می کردند ترور شهید بزرگوار آقای قاسم سلیمانی که ستون بزرگی در مقاومت بود، می تواند به مقاومت لطمه بزند.
وی خبر داد: نمایندگان مجلس فقط برای امسال مبلغ 200 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تخصیص دادند و در سال 99 نیز بودجه کافی برای سپاه پاسداران در نظر خواهیم گرفت تا جریان مقاومت در منطقه با جدیت دنبال شود.
لاریجانی همچنین از فقها و حقوقدانان شورای نگهبان برای حضور در مجلس از ابتدای وقت امروز تشکر کرد و گفت: با توجه به سه فوریتی بودن طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا، شورای نگهبان باید در همان روز در مجلس حضور یافته و نظر خود را اعلام کند ، به همین منظور حجت الاسلام والمسلمین جنتی هم تشریف آوردند تا نظر شورا را اعلام کنند.
وی در توضیح طرح سه فوریت اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی گفت: از نظر شکلی به ندرت پیش می‌آید که مجلس از روشی مانند امروز (طرح سه فوریتی) استفاده کند زیرا برای بررسی طرح سه فوریتی اعضای شورای نگهبان باید در نشست حضور داشته باشند تا در همان زمان درباره کلیات و جزئیات طرح بحث و بررسی ‌شود.
وی با بیان اینکه طرح سه فوریتی به اتفاق آراء نمایندگان تصویب شد، افزود: نحوه تصویب این طرح جزء مواردی است که به ندرت در مجلس اتفاق می‌افتد؛ زیرا اکثر نمایندگان در نشست حضور داشتند و این نشانگر این است که بخش‌هایی مختلف کشور که نمایندگانی در مجلس دارند در این مسئله که در آن منفعت و امنیت ملی کشور مورد نظر است، یکصدا هستند.

همه نیروهای تحت پوشش پنتاگون تروریست شناخته می‌شوند

وی ادامه داد: بر اساس اعلام نظر مذکور مشخص شد که پنتاگون در حادثه ترور سردار سلیمانی نقش داشته است. به همین دلیل قانون را اصلاح کردیم و شمولیت نیروهای تروریستی آمریکایی را توسعه دادیم به طوری که از این پس همه نیروهای تحت پوشش پنتاگون هم تروریست محسوب می‌شوند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح این سوال که چرا آمریکایی‌ها سردار حاج قاسم سلیمانی را مورد هدف قرار دادند، گفت: سردار سلیمانی عنصر مهم و تاثیرگذار در مقاومت منطقه بود. تصور واهی آنها این بود که با حذف این عنصر موثر به جریان مقاومت در منطقه ضربه جدی وارد می‌کنند. نمایندگان مجلس برای اینکه نشان دهند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399