یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 16:15
کد خبر: 65997

علی لاریجانی خطاب به ترامپ: کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ترور سردار سلیمانی را جنایتی هم‌ردیف کودتای ۲۸ مردادماه دانست و گفت: شهادت او شوک عجیبی به ملت‌های منطقه وارد کرد. علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در اولین جلسه علنی مجلس بعد از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی گفت: حادثه تکان‌دهنده روز جمعه یک‌باره شرایط منطقه و جهان را تغییر داد و شهادت مجاهد نستوه حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، ملت ایران را به سوگ نشاند.

وی افزود: این شهید بزرگوار ۴۰ سال در راه انقلاب اسلامی و امنیت ملت ایران، یکسره در مجاهدت بود و از ابتدای جوانی در دفاع‌مقدس حضور فعالی داشت و از فرماندهان شجاعی بود که در اکثر عملیات مهم کشور نقش پیشرو داشت.
لاریجانی با بیان اینکه سردار سلیمانی در دفاع از امنیت منطقه، بدیل نداشت، خاطرنشان کرد: همگان رشادت‌های این سرباز ولایت را در سرکوب‌ تروریست‌های داعش مشاهده کردند.
اهم اظهارات رئیس مجلس را بخوانید؛
*سردار سلیمانی نقش بی نظیری در سرکوب تروریست‌های داعش داشتند. ایشان بنا به درخواست دولت‌های عراق و سوریه به کمک مردم این کشورها شتافت و با طراحی دقیق شر تروریست‌ها را از سر مردم منطقه زدود.
* سلیمانی مرد بزرگی در تاریخ ایران و منطقه است و به همین دلیل شهادت او به ملت‌های منطقه شوک عجیبی وارد کرد.
*{خطاب به رییس جمهور آمریکا}: آقای ترامپ شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید؛ هم‌ردیف جنایت کودتای ۲۸ مردادماه و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران.
*مسئولان آمریکایی با دستپاچگی اعلام کردند ما اقدام پیشدستانه انجام دادیم برای اینکه از پوشش قانون جنگل استفاده نمایند. جدای از اینکه این قانون من‌درآوردی چیزی جز قانون جنگل نیست. در همین متن خلاف واقع گفته اند، چه اقدامی پیش رو بود که شما دست به اقدام پیشدستانه زدید؟
* مسئولان آمریکایی گفته اند سردار سلیمانی می خواست در سوریه، لبنان و عراق علیه نیروهای آمریکایی اقداماتی انجام دهد. این ادعا یک دروغ بیش نیست.
* مردم آمریکا و مجلس نمایندگان این کشور بدانند ادعای رئیس جمهور آمریکا دروغگویی برای کش دادن به یک جنایت جنگی و تروریستی است و قصد فریب دارند. اگر اسنادی دارند، علنی کنند.
* اینکه در یک فرودگاه بین المللی در یک کشور، نیروهای آمریکایی با هلی کوپتر و هواپیما یک مسئول عالیرتبه ایرانی و یک مسئول عالیرتبه عراقی را به شهادت برسانند، با هیچ یک از قواعد بین‌المللی سازگار نیست.
* اقدام وحشیانه رئیس‌جمهور آمریکا یک عملیات تروریستی جنگی محسوب می شود که در دلِ آن نهایت بی حرمتی به ملت عراق نهفته است که بدون هیچ مجوزی شبانه و دزدانه این اقدام را انجام دادند.
* آقای ترامپ با وحشت زدگی اعلام کرد ملت ایران و عراق پس از این اقدام جشن و سرور راه انداخته اند. همین سخن آنان نشان می دهد چقدر از واقعیت های منطقه دور هستند.
* آقای ترامپ وزیر خارجه بی ادب شما با اطلاعات غلطی که به شما داده است، شما را در این باتلاق بی‌سرانجام انداخته است. لااقل واکنش ملت عراق و ایران را در برابر عمل جنایتکارانه خود ببینید و بفهمید چقدر بیراهه رفته‌اید.
* ملت ایران شما را نمی بخشد، سزای این گستاخی سفاکانه را خواهید چشید و شما مسئول آن هستید. شما با این کار امنیت منطقه را به مخاطره انداختید و باید پاسخگو باشید.
* ملت ایران در راه انقلاب اسلامی شهدای گرانقدری تقدیم کرده است و اتفاقا در همه این جنایت ها به نحو مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا دست داشته است. چه در دفاع مقدس که صدام را تحریک به جنگ کردید و او را مورد حمایت قرار دادید و چه حمایت از تروریست‌های ضدانقلاب که بزرگان کشور را ترور کردند و آخرین آن این جنایت بود که سردار مجاهد حاج قاسم و یارانش را به شهادت رساندید.
* بدانید این ماجراجویی نتایج دردآوری برای شما خواهد داشت. آقای ترامپ! ملت ایران را تهدید نکنید. شما دولتی هستید که با ذلت تمام مقابل یک گروه که روزی آن را تروریست می دانستید و از طالبان به عنوان تروریست یاد می کردید، اما امروز از طالبان درخواست امان می کنید تا کلاهتان را بردارید و فرار کنید و آنها هستند که به شما فرمان می دهند.
* شما امروز در مقابل ایران در باتلاقی گرفتار شده اید که چندین برابر قاره اروپا است. شما به خاطر نادانی خود جان آمریکایی‌ها را در این منطقه بسیار وسیع به خطر انداخته‌اید.
* {توصیه لاریجانی به آمریکا}: بهتر است قبل از هر چیز کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید.
* به نمایندگان ملت و آحاد ملت شهادت سرباز پاک باخته اسلام حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج ابومهدی، شهید پورجعفری، شهید مظفری نیا، شهید طارمی و شهید زمانیان را تبریک و تسلیت عرض می کنم.
* هوشیاری ملی در ایران آنقدر چشمگیر بود و هست که همه ملت در عزای این عزیزان به صحنه آمده اند و با یک همبستگی ملی در مقابل ستم آمریکایی ها ایستادند و یکصدا از مسئولان پاسخ درخور و کوبنده را می طلبند.
* ملت عزیز ایران، همه مسئولان کشور خادمان شما هستند و دستور و خواست شما را به چشم می‌گذارند.
* همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که فرمودند در مقابل کسانی که به عزت ملی کشور را جسارت کردند پاسخ کوبنده دهید، مجلس شورای اسلامی به ملت عزیز عرض تسلیت دارد و در مقابل اقدامات خالصانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سر تعظیم فرود می‌آورد.
* مجلس شورای اسلامی با قاطعیت پیگیر مجازات عاملان این حادثه خواهد بود و ملت ایران باید همبستگی خود را حفظ کنند که این موضوع کلید پیروزی ملت در پیروزی‌هاست.

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399