مجلس

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر ادامه سختگیری‌های اجتماعی گفت: قوه قضاییه تضمین قانون است یعنی باید با کسانی که می‌خواهند قانون را زیر پا گذاشته و آن را مختل کنند، برخورد جدی داشته باشد.اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس ، درباره طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اثرگذاری آن و…
شیوع ویروس کرونا آثاری را بر حوزه‌های اقتصادی کشور خواهد داشت که لازم است با بررسی دقیق آن و اتخاذ راه‌کارهای مناسب تبعات منفی آن را کاهش داد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر لزوم توجه دولت به آسیب‌های بعد از دوران کرونا تاکید کرد و گفت: در ایران هنوز با کرونا برخورد شعاری می‌شود در حالی که برخورد عملی لازم است همگان باید مصون باشند و دولت باید مصونیت کسانی که فعال هستند را…
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به سیر نزولی شیوع کرونا در حوزه انتخابیه خود بر لزوم تخصیص بودجه برای مسائل مربوط به این بیماری تاکید کرد.
یک نماینده مجلس گفت: الان باید سعی کنیم بیشتر داد و ستدهایمان را به روش غیر حضوری به شکلی انجام دهیم و طوری رفتار کنیم که نکات بهداشتی رعایت شود تا حلقه‌های گسترش و انتشار ویروس را قطع کنیم.
یک نماینده مجلس گفت: کرونا باعث رکود در اقتصاد شده است و بسیاری از بخش‌ها با مشکل رو به رو شده‌اند.
یکشنبه, 25 اسفند 1398 ساعت 09:33

قرنطینه خوب است اما توانش را نداریم

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حال مکتوب کردن پیشنهاداتی در راستای کنترل بیماری کرونا جهت ارائه به وزارت بهداشت است، نسبت به امکان فائق آمدم ایران به کرونا ابراز خوش‌بینی کرد و در عین حال تاکید کرد این دلیلی نمی‌شود که این بیماری را…
یک نماینده مجلس گفت: مساله کرونا با یک مدیریت جامع و هماهنگ و هدفمند اعمال می شود و دغدغه ها در حال کاهش یافتن است
در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، حاج شهباز حسن پور برای چهارمین دوره متوالی به عنوان نماینده مردم سیرجان و بردسیر راهی مجلس شد.
چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 08:15

ضعیف شدن کرونا در نقاط گرمسیری منتفی است

یک نماینده مجلس گفت: اگر ادارات و بانک‌ها باز باشد، مردم به دلیل شرایط اقتصادی و مشکلاتی که دارند، در خانه نخواهند ماند.
لاریجانی، رئیس مجلس از مصوبات جدید شورای عالی امنیت ملی مبنی بر لزوم تبعیت همه دستگاه‌ها از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نحوه همکاری بخش‌های مختلف کشور با این ستاد خبر داد.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تصمیم درباره قرنطینه کردن برخی شهرهای آلوده به کرونا را باید به ستاد ملی مبارزه با این بیماری سپرد و از اظهارنظرهای جزیره‌ای در این باره خودداری کرد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: اولین انتخابات پیش‌رو سال ۱۴۰۰ است که در آن زمان برای تهران و آستانه اشرفیه انتخابات برگزار می‌شود.
شنبه, 17 اسفند 1398 ساعت 13:16

«فاطمه رهبر» بر اثر کرونا درگذشت

نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم دقایقی پیش بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ درگذشت.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم با همت شبانه روزی مسئولان علی‌الخصوص اقدامات پیشگیرانه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و همکاری و همدلی مردم رئوف، هر چه زودتر، شاهد کوتاه شدن سایه شوم این بیماری از سر کشور باشیم.
یک نماینده مجلس گفت: ویروس کرونا تاثیر خیلی منفی داشت و بازارها از همین الآن مشخص است که مشابه سال های قبل نیست و می‌توان گفت بدترین زمان از لحاظ اقتصادی برای کشور در اسفند بود که متاسفانه دچارش شدیم. حمید گرمابی درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور…
نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه کل کشور موضوع خطر ویروس کرونا را جدی نگرفت گفت:‌ اگر وزارت بهداشت موضوع کرونا را جدی می‌گرفت، پروازهای ماهان در مسیر چین انجام نمی‌شد،‌ همانطور که آن قدر قدرت دارد که قوه مقننه را تعطیل کند حتما می‌توانست دستور لغو پرواهای چین را…
نماینده مردم اهواز از وجود تنها یک بیمارستان تخصصی و کمبود پزشک و تجهیزات و دارو برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان خبر داد.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رای‌گیری استمزاجی به صورت تلفنی خلاف آیین‌نامه مجلس است و در هیچ کجای این آیین‌نامه چنین رای‌گیری وجود ندارد.
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 12:47

وزارت اقتصاد در خواب کرونایی است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید به اقشاری که این روزها کم درآمد هستند و بیماری کرونا باعث تعطیلی همین مشاغل کوچک شده یارانه داده شود.
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 12:27

حکم حکومتی رهبر انقلاب برای بودجه ٩٩

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از اخذ حکم حکومتی رهبری از سوی رییس مجلس در مورد بودجه ٩٩ خبر داد.
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 11:33

زمان واریز بنزین نوروزی مشخص نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی در کمیسیون تلفیق گفت:‌ زمان واریز این سهمیه به کارت‌های سوخت به دولت واگذار شده و اکنون مشخص نیست.
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از تقدیم گزارش کمیسیون متبوعش به هیات رئیسه مجلس خبر داد.
نایب رئیس کمیسون بهداشت مجلس با بیان اینکه وزیر بهداشت گمان می‌کند هنوز به مرحله بحرانی نرسیده‌ایم گفت: قرنطینه کانون شیوع کرونا از پروتکل‌های سازمانی جهانی بهداشت است و باید انجام شود.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد هدفمندی یارانه‌ها گفت: در این زمینه اصلاحی صورت گرفت و پیشنهاد دولت در مورد تفکیک یارانه معیشتی و یارانه نقدی به تصویب رسید براین اساس در سال ۹۹ به ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی ۴۵…
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق دولت موظف به ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد شده است.
نماینده قائمشهر گفت: متاسفانه آمار مبتلایان در استان در حال افزایش است و علیرغم اینکه آخرین آمار اعلام شده به صورت رسمی ۲۰ نفر بوده است اما من حس می‌کنم که تعداد اندکی بیشتر از این عدد باشد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تعطیلی خانه ملت تا اطلاع ثانوی خبر داد.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: جریان راه یافته به مجلس صدای اقلیت خواهند بود و مسیری را طی خواهند کرد که اکثریت خیلی نتوانند مشارکت داشته و تصمیم گیر باشند و باید گفت متاسفانه کلیت نظام هزینه این اقلیت شد.
سه شنبه, 06 اسفند 1398 ساعت 10:15

لایحه بودجه دو دوازدهمی نمی‌شود

جلسه امروز مجلس شورای به منظور مجددا بررسی بودجه سال آینده پایان یافت.
صفحه 1 از 55

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395