مجلس

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: کسانی که در حوزه رسانه در خارج از قانون با آبروی کسی بازی می کنند باید مورد برخورد دستگاه های نظارتی و دستگاه قضایی قرار گیرند؛ بردن آبروی افراد قبل از اثبات جرم، جرم محسوب می شود.
عصر اقتصاد: سخنگوی ستاد انتخابات گفت: در بعضی از شهرستان ها هیئت های اجرایی تشکیل شده و تا ۶ روز آینده هیئت اجرایی همه استان ها تشکیل می شوند.
عصر اقتصاد: اولین روز ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور با ثبت نام بیش از 500 نفر آغاز شد که وزیر کشور نیز از این ستاد بازدید به عمل آورد.
عصر اقتصاد: رئیس مجلس در واکنش به انتقاداتی که در مورد عملکرد شورای هماهنگی سران قوا مطرح شده، با تاکید بر اینکه این شورا هرگز نمی خواهد جایگزین مجلس شود و نباید هم بشود، گفت: این شورا موقتی است، رهبری برای شرایط فعلی فرمودند سازوکاری در نظر گرفته شود و…
علی لاریجانی درباره برنامه خود برای مجلس یازدهم و ریاست جمهوری سیزدهم گفت: امیدوارم هم مخالفان و موافقان من همیشه خوشحال باشند و بخلی در این زمانه ندارم من یک فرزند کوچک نظام و عضو مجلس شورای اسلامی هستم و همواره از محضر نمایندگان استفاده می کردم.
معصومه آقاپو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از موانع رونق تولید اظهار کرد: با این همه مین‌هایی که بر سر راه یک تولید کننده می‌گذارید توقع دارید که او به قهرمانی ماراتن دست پیدا کند؟
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در هر حال نرخ کنونی بنزین مصوبه سران قوا و ابلاغی از سوی رهبری است، اما امکان این وجود دارد که در آینده خلاها و ناکارامدی‌های احتمالی بررسی و اصلاحات صورت گیرد.
چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 09:15

احضار 5 وزیر به کمیسیون اقتصادی مجلس

عصراقتصاد: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از احضار پنج وزیر به این کمیسیون خبر داد.
نماینده مردم خدابنده گفت: مردم حق دارند هر بلایی که بخواهند سر مجلس و نمایندگان آن بیاورند. این چه طرز برخورد مجلس با مشکلات است؟
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه امنیتی به تجمعات مردمی زمینه را برای فرصت طلبان فراهم می‌کند، گفت: ارائه مجوز برای تجمعات قانونی حق شهروندی مردم است.
نماینده مردم تهران بیان کرد: دستمزد و سهم کارگران در سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته و با تصمیم اخیر دستمزد تقریبی کارگران مجدد کاهش پیدا خواهد کرد.
دوشنبه, 04 آذر 1398 ساعت 14:36

روحانی استعفاء حجتی را پذیرفت

رئیس‌جمهوری استعفاء وزیر جهاد کشاورزی را پذیرفت.
در جلسه علنی امروز مجلس که به ریاست علی لاریجانی برگزار شد، آثار اصلاح قیمت بنزین بر کالا و خدمات با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، وزیر دادگستری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسئولان مربوطه مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت.
نماینده مردم رشت گفت: دولت نشان داده در نظارت در بازار دارای ضعف شدید است و البته همه دولت‌ها به همین شکل بودند، مردم نگرانند و می‌گویند بعد از تب و تاب این روزها این ستاد تنظیم بازار از کارایی خود می افتد و قیمت کالاهای اساسی سرسام آور افزایش…
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی استعفا داده، گفت که رییس جمهور استعفای حجتی را نپذیرفته است.
یک نماینده مجلس معتقد است اگر دولت در مسئله افزایش قیمت بنزین با نمایندگان مشورت می‌کرد شاهد این همه تبعات و خسارات نبودیم.
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینکه قطعی دائمی اینترنت امکان‌پذیر نیست از رفع قطعی آن در اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: بخش‌هایی از آن (فضای مجازی) مدیریت خواهد شد.
نماینده مردم بافق معتقد است قطعی اینترنت باعث آسیب دیدن فضای کسب و کار می‌شود و باید راه‌های جایگزین برای آنچه که در داخل قطع می‌شود و یا استفاده نمی‌‌کنیم فراهم کنیم تا مردم دچار مشکل نشوند.
 رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۸۵ درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند، ممیز محوری، تاریخ تعلق مالیاتی، نحوه دادرسی مالیاتی، ماخذ مالیاتی و استرداد اعتبار مالیاتی را مهم‌ترین مشکلات اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد.
نماینده مردم اشنویه با بیان این آرام کردن مردم بسیار مهم است اما جزیره‌ای کار کردن ارکان تصمیم‌گیر باعث بسیاری از مشکلات شده است، گفت: فراکسیون امید پیشنهاد داد مسئولان امنیتی و سران سه قوه به مجلس بیایند و راهکار ارائه دهند.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 15:18

نظر کارشناسی وحی منزل نیست

نماینده مردم شیراز گفت: سران سه قوه بگویند در نحوه کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین کارشناسان چه کسانی بودند؟
رئیس فراکسیون امید در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار بررسی جلسه‌ای با حضور سران قوا و مسئولان امنیتی درباره توضیح در خصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین و چگونگی ایجاد بستر‌های اجرای این طرح شد.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 12:51

مجلس جایگاه خود را از دست داده است

یک نماینده مجلس گفت: امروز می‌بینیم تصمیمی در میان سران قوا گرفته شده بعد یکی از سران قوا اعلام می‌کند که من آنجا مخالف بودم یا مجمع تشخیص بیانیه می‌دهد که ما کاره‌ای نبودیم یا سخنگوی مجلس شورای اسلامی هم می‌گوید ما کاره‌ای نبودیم. این برای مردم سوال ایجاد می‌کند…
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس دغدغه‌های مردم در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد.
یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار است استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه غیرعلنی مجلس گفت: طرح سهمیه‌بندی بنزین به تصویب شورای عالی امنیت ملی و تایید سران قوه و رهبری رسیده است و لازم‌الاجرا بوده و مجلس از آن حمایت می‌کند.
سخنگوی فراکسیون امید گفت: با توجه به تاکیدات صبح امروز مقام معظم رهبری، دو طرح فراکسیون امید درباره لغو افزایش قیمت بنزین از دستور کار خارج شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما یک طرح سه‌فوریتی تهیه کردیم به نام طرح توقف افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ که فردا خدمت همکاران ارائه دهیم و اگر مصلحت کشور اقتضا کند ما بگوییم هرگونه افزایش قیمت فعلا متوقف شود.
یک عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: کشور در شرایط خاصی قرار دارد سران سه قوا هم با رصد همین شرایط موجود تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفتند. جبهه‌گیری در برابر دولت درست نیست، ما در مجلس هستیم و می‌دانیم افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین تصمیم سران سه قوه است.
نماینده مردم شبستر گفت:‌ امضاء رئیس مجلس برای افزایش قیمت بنزین بدون در نظر گرفتن نمایندگان بود.
صفحه 1 از 52

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395