مجلس

شنبه, 21 تیر 1399 ساعت 09:22

عملکرد مناسب شستا در شفاف‌سازی

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس همکاری لازم را برای افزایش درآمد شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی دارد.
یک نماینده مجلس با اشاره گرانی و تورم گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت حق و حقوق مدافعان سلامت به ویژه در استان سیستان و بلوچستان ضروری است.
چهارشنبه, 18 تیر 1399 ساعت 11:18

اعتبارنامه «تاجگردون» رد شد

اعتبار نامه «غلامرضا تاجگردون»، منتخب گچساران رد شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه انحصار نهاده‌های دامی، کمر دامپروری و به‌ویژه محصولات گوشتی را شکسته استعنوان کرد که تمامی نهاده‌های دامی در انحصار یک نفر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترکش با وزیر صمت گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز باید شرایطی فراهم شود که از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی حمایت شده و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی شود تا ارز حاصل از صادرات وارد چرخه بازار شود.
یک عضو کمیسیون اقتصادی از تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.
وزیر امورخارجه بسیاست خارجی را حوزه دعوای جناحی و گروهی ندانست و تاکید کرد که به همین دلیل سیاست خارجی در قانون اساسی در حوزه اختیارات مقام معظم رهبری است و سیاست‌های کلی نظام در حوزه سیاست خارجی را ایشان تعیین می‌کنند.
دوشنبه, 16 تیر 1399 ساعت 08:40

مجلس یازدهم در فضای انتخابات 1400

 طرح سوال از رئیس‌جمهوری در بحبوحه وضع اضطراری ناشی از شیوع کرونا و کاهش درآمدهای ارزی کشور تقدیم هیات رئیسه مجلس شد «هم دوران دولت چهار ساله است و کوتاه و هم دوران مجلس اما با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائمی و ماندگار را برای دهه‌ها و حتی…
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی صادرکنندگان به کشور باز نگشته است لازم است دولت ضمانت اجرایی مانند سپرده گواهی ارزی و یا ابزارهای دیگر ایجاد کند تا صادرکنندگان با خیال راحت ارزشان را وارد کشور کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی در مقابل زیاده خواهی شورای حکام و آژانس بین المللی اتمی خواهد ایستاد و اجازه نخواهد داد که آژانس حلقه اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای متخاصم را تکمیل کند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی از حضور اعضای این کمیسیون در محل حادثه نطنز و پارچین خبر داد.
رئیس مجلس طی پیام‌های جداگانه به روسا و دبیران کل مجامع بین‌المللی خواستار اتخـاذ گام موثر برای مقابله و توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی شد.
دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 16:27

مجامع سه شنبه 10 تیرماه 1399

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات توليدي شهيد قندي (کابلهاي مخابراتي شهيد قندي) - نماد: بکام این اطلاعیه اصلاحیه اطلاعیه شماره ( 644512 ) می باشد. نسخه قبلی اطلاعیه را می توانید در اینجا مشاهده نمایید دلایل اصلاح: توضيحات ستاد مبارزه با بيماري کرونا درخصوص عدم صدورمجوزتوسط…
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: هنگامی که ماسک زدن در مکان‌های عمومی اجباری شده است، افرادی که از آن استفاده نمی‌کنند باید جریمه شوند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور از درخواست دولت برای رسیدگی به ۶۸ لایحه اولویت دار توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد.
رییس مجلس شورای اسلامی می‌گوید در مجلس یازدهم رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم با اولویت مناطق محروم در دستور کار قرار دارد.
محمدباقر قالیباف در آئین بهره برداری از بزرگترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور، گفت: دغدغه اول و آخر ما در این مقطع باید توجه به اقتصاد و معیشت مردم باشد.
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد افزایش نرخ اجاره‌بها سبب رانده شدن اقشار متوسط و کم‌درآمد به سمت حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های اقماری شده است
دبیرکل خانه کارگر معتقد است که افزایش قیمت ارز با تقاضای کاذب گره خورده است. وی توصیه می‌کند که دولت باید تقاضای کاذب را از تقاضای واقعی جدا و آن را مدیریت کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی، رفتار یک جانبه آمریکا را در جهان معاصر تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی خواند و بر لزوم همکاری های منطقه ای و بین المللی برای مقابله با این اقدامات نابخردانه کاخ سفید تاکید کرد.
شاهد بودیم که بی تدبیری و انجام کار نامناسب و غلط در بیان یک مطلب یا نشان دادن یک تصویر از موضوعی که به ظن اینکه به یکی از اقوام توهین شده، چه جو سیاسی در کشور ایجاد کرده بود.
وزیرکشور گفت: انتخابات به عنوان یک جریان سیاسی برای ما مهم است و ما باید آن را به بستری برای تقویت و انسجام وحدت ملی تبدیل کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مردم اطمینان خاطر داشته باشند که نظارت در حوزه اقتصاد و حل مسائل معیشتی مردم در اولویت مجلس یازدهم قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه گزارش‌دهی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دوره جدید پارلمان که روز گذشته در جلسه علنی برگزار شد، خطاب به آذری جهرمی گفت: «چطور ما در حوزه خودرو سیاست‌گذاری، تعرفه‌گذاری و حمایت از صنعت داخل می‌کنیم تا این صنعت رشد کند، چرا در حوزه…
یکشنبه, 01 تیر 1399 ساعت 10:33

مذاکره با آمریکا مطلقا ممنوع است

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مخالف دیپلماسی و مذاکره نیستیم اما عقیده داریم که مذاکره با آمریکا مطلقاً مضر و ممنوع است و مذاکره با کشورهای اروپایی باید با حداکثر بی‌اعتمادی انجام شود.
رییس مجلس عالی جمهوری تاجیکستان با صدور پیامی انتخاب قالیباف به ریاست مجلس یازدهم را تبریک گفت.
یک نماینده مجلس از بررسی «طرح ساماندهی سهام عدالت» که برای جاماندگان ز دریافت این سهام است در مجلس خبر داد.
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که از نظر بنده انتقاد از خود در جایی که وظیفه برعهده ماست صحیح نبوده و اگر قرار باشد ما مسئولان نیز جایی را که در آن مسئول انجام وظیفه هستیم نقد کنیم، آن گاه مردم باید از چه کسی انتظار حل…
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق شعار سال با نظارت‌های قانونی، قانون گذاری و برداشتن موانع قانونی آمادگی داریم.
سفیر فرانسه در تهران تاکید کرد که پاریس از توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌­های مختلف بویژه ارتباطات پارلمانی استقبال می‌کند.
صفحه 1 از 58

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399