مجلس

عصراقتصاد: بیش از 75 سال از تصویب قانون تجارت در ایران گذشته است و با وجود تحولات فراوان در عرصه اقتصاد و تجارت، اصلاح مهم و موثری در آن صورت نگرفته است، بنابراین تکمیل صانون تجارت و اصلاح و به روز کردن آم نضرورتی انکار ناپذیر است که شامل ایرادات…
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 08:10

طرح تبلیغاتی 67نماینده منتفی شد

عصراقتصاد: در روزهایی که نزدیکی به انتخابات مجلس، حساسیت بر طرح ها و اظهارات نمایندگان را بیشتر کرده و این قوه را بیش از پیش زیر ذره بین برده است، در اقدامی تعجب برانگیز توسط 67 نماینده طرح «آذربایجان‌مرزی» به مرکزیت خوی در شمال آذربایجان‌غربی در مجلس اعلام وصول شد.
سخنگوی فراکسیون ولایی با اشاره به این توضیحات علی اکبر صالحی که جلسه هیات نظارت بر برجام دو هفته پیش برای گام سوم تشکیل شد و پیشنهاداتی هم به رئیس جمهور داده شده، گفت: سالن مونتاژ سانتریفیوژهای جدید و مدرن را ساخته‌ایم که حدود ۲۰ سانتریفیوژ IR6 در این سالن…
امروز در صحن علنی مجلس بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند هـ تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و سخنگوی کمیسیون این گزارش را قرائت کرد.
وزیر کشور در جلسه علنی امروز مجلس با بیان تلاش ها برای ساماندهی سواحل، گفت: عقب نشینی ۶۰ متر از ساحل به دستگاه‌ها ابلاغ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند و در غیر این صورت به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، می‌گوید: نه مقام معظم رهبری، نه مجلس، نه دولت و نه قوه قضاییه از نحوه واگذاری بنگاه‌های دولتی راضی نیستند؛ چراکه در آنها ایرادهای جدی می‌بینند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکا گفت: اگر فکر می کنید که اقدامات شما قدرت‌نمایی است، بدانید همه ملت ایران در برابر شما ایستاده‌اند همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد.
یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به ضرورت امکان انتقاد به همه دستگاه‌ها و نهادهای انتخابی و انتصابی کشور، ورود انتقادات مردم از فضای مجازی به فضای حقیقی را گامی رو به جلو دانست و تاکید کرد: امیدواریم که آیت‌الله رئیسی بتواند حق آزادی بیان را در چارچوب موازین…
غلامرضا حیدری درباره تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و ابعاد بین‌المللی آن گفت: ترامپ دست به اقداماتی زده است که نمونه آخر آن تحریم آقای ظریف است، این رفتارهای رئیس‌جمهور ایالات متحده نشان می‌دهد وی یک فرد نامتعادل است.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 08:57

استدلال دولت برای حذف 4 صفر کافی نیست

عصراقتصاد: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادله رئیس کل بانک مرکزی در خصوص لایحه دولت در مورد حذف 4 صفر از پول ملی را برای اجرا این تصمیم در شرایط اقتصادی کنونی کافی و توجیه پذیر ندانست.
نماینده مردم بستان‌آباد گفت: حذف صفر از پول ملی امری ضروری است که نفع آن به کل جامعه می‌رسد، البته باید بررسی‌های کارشناسی را در این زمینه انجام دهیم، از سوی دیگر اگر کار کارشناسی مناسبی انجام نشود و دولت و مجلس به خوبی این موضوع را بررسی نکنند، آن‌موقع…
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 12:19

رییس مجلس به دیدار ظریف رفت

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف دیدار کرد.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی از موافقت قوه مقننه با حذف ۴ صفر خبر داد.
چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:59

نباید یارانه با سیاست ادغام شود

یک نماینده مجلس تاکید کرد: در بخش یارانه نقدی و غیر نقدی اگر صندوق رای را از یارانه جدا نکنیم این یارانه تا ابد روی ریش همه ما بسته شده و با ما می‌آید. یعنی سیاست باید از یارانه بیرون بیاید. الان نباید یارانه با سیاست ادغام شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ارائه ضوابط فقهی و شرعی موضوع بیت کوین در "کمیته فقهی سازمان بورس" و "کمیته فقهی بانک مرکزی" خبرداد.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ارز4200 به کالاهای اساسی تخصیص یابد، ناچارا باید به سمت نظام کوپنی حرکت کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی از تلاش های وزارت اطلاعات در کشف شبکه جاسوسی تشکر کرد.
عصراقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پیش‌نویس قانون نظام آماری ایران را به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی تهیه و تدوین کرد.
یک عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: پیمان‌های پولی،ارزهای دیجیتال و کارهای مختلف وجود دارد که می‌توانیم در مراوادت بانکی خود آنها را تعریف کنیم و جایگزینی برای FATF باشد.
عصراقتصاد: نتایج بررسی های مرکز پژوهش های مجلس پیرامون تحلیل شاخص های بازار کار در فصل بهار 1398، حاکی از آن است که با وجود تلاش‌هایی که در جهت اجرای تبصره «18» انجام شده، اجرای برنامه‌های تولید و اشتغال با چالش‌ها و موانع فراوانی رو به رو بوده که تحریم…
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور گفت: استفاده نابرابر افراد جامعه از یارانه‌های غیرمستقیم با آن عدالتی که ما شعارش را می‌دهیم منافات دارد. پس ما باید این یارانه غیرمستقیم غیرعادلانه را به یک خدمت مستقیم عادلانه تبدیل کنیم و باید دقت کنیم که اینجا ارائه خدمت مستقیم مهم…
رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی، حجم نقدینگی و معوقات مشکلات جدی دارند.
علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین‌شهر درباره توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه پاسداران گفت: انگلیسی‌ها دزدی کردند، سپاه هم پاسخ شان را داد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز از بخش های مختلف یک کارخانه تولید مواد غذایی بازدید کرد.
آیین نامه داخلی مجلس در حالی فرصت نطق‌های میان دستور را در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده که گفته می‌شود مجلسی‌ها از این فرصت طلایی در ضعیف ترین وجه آن بهره برداری می‌کنند.
دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 09:27

حمایت مجلسی ها از طرح پیش فروش نفت

عصراقتصاد: پس از اعمال تحریم های یک جانبه آمریکا علیه صنعت نفت ایران، فروش نفت تا حدودی به مشکل بر خورده است در نتیجه دولت اخیرا طرحی را مطرح کرده است که بر مبنای آن کشور هایی که به نفت ایران نیاز دارند، می توانند نفت را توسط قرارداد های…
سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس درباره جلسه امروز این فراکسیون با وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت و درمان خبر داد که امروز همه مردم پرونده الکترونیکی با کد ملی دارند، این وضع سبب شده تا ۵۰ درصد هزینه‌های بهداشت و درمان کم شود.
رئیس مجلس درباره جلسه غیرعلنی امروز گفت: در این جلسه تمهیداتی برای وضعیت اقتصادی کشور در شرایط فعلی و برای سال آینده مورد بررسی قرار گرفت و به همین دلیل جلسه طولانی شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، چهار قانون مصوب مجلس را به دولت ابلاغ کرد.
یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اقدام احتمالی ایران در افزایش میزان غنی‌سازی به بیش از ۳.۶۷ درصد، گفت: به نظر می‌رسد این جزو آخرین اقداماتی است که دولت ایران سعی دارد انجام دهد تا هم فضای داخلی را مدیریت کند و هم به نوعی فشار بیاورد تا…
صفحه 1 از 49

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395