یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 10:51
کد خبر: 70708

اطلاعات تکميلي

  • معاون سازمان امور مالیاتی کشور:

موعد‌های مقرر در قوانین مالیاتی تا پایان شهریور ۹۹ تمدید شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علیزاده گفت: موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که به تایید رئیس جمهوری رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است، گفت: طبق این مصوبه موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات برارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از ۹۹/۲/۱ لغایت ۹۹/۴/۳۱ بوده است، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید می‌شود و کلیه احکام قانون مرتبط، بر این تمدید مترتب است.
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: به این ترتیب برای تسلیم اظهارنامه عملکرد موضوع ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی یا صاحبان مشاغل تا ۳۱ مرداد امسال و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم تا ۳۱ شهریور سال ۹۹ مهلت خواهند داشت.
او با بیان این که طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز تمدید شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه موعد ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ تا ۱۵ تیرماه است، این دسته از مودیان محترم نیز تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹ مهلت دارند اظهارنامه ارزش افزوده این دوره خود را تسلیم کنند.
علیزاده تصریح کرد: رسیدگی اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نیز به مدت دو ماه تمدید خواهد شد.
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همچنین بیان کرد: مهلت تعیین شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی عام که تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ باید مجامع خود را برگزار کنند نیز به مدت ۲ ماه تمدید می‌شود.
او با بیان اینکه سقف مهلت تا ۳۱ شهریور ماه است، گفت: مهلت‌های مقرر برای آن گروه از مودیان مالیاتی نیست که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آنان ۹۹/۶/۳۱ است، چرا که سقف مهلت تعیین شده تا پایان شهریور امسال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399