وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی

طبق تصمیم دولت حقوق‌های سه میلیون تومانی و کمتر در سال آینده مشمول معافیت مالیاتی خواهند بود، اما برای مازاد آن تا ۳۵ درصد به صورت پلکانی مالیات تعیین شده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود 10 هزار میلیارد تومان است.
رییس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: تمام بخش‌های اقتصادی در کشور به دنبال معافیت‌های مالیاتی است که اگر معافیت برای تمام آنها اعمال شود چیزی به عنوان درآمد مالیاتی باقی نخواهد ماند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که قانون مالیات‌های مستقیم در حال بازنگری است،‌گفت: استفاده از ظرفیت لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در بودجه ۹۹ مشروط به لحاظ آن در قالب تبصره‌های بودجه سال آتی است.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:01

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

عصراقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.
وزیر اقتصاد گفت: از بانک‌ها انتظار می‌رود اکتیو و حتی پراکتیو باشند و در قامت کرکس نبوده و عقاب‌گونه حرکت کنند.
وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد: استراتژی ما باید این باشد که به جای توزیع کالا و پرداخت نقدی به نیازمندان، باعث افزایش اعتماد به نفس آنها شویم و ابزارهای لازم را برای توانمندسازی در اختیارشان قرار دهیم.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: در حوزه اشتغال تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۸۴۰ هزار شغل ثابت ایجاد شد. همچنین سرمایه‌گذاری خارجی نیز ۲۰ درصد رشد داشته است.
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره نقش سازمان ثبت در وصول مالیات ها گفت: هیچ سند مالکیتی بدون پرداخت مالیات صادر نمی شود.
وزیر اقتصاد اظهار داشت؛ آمار تجارت خارجی ۷ ماهه اول امسال در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد که روند تجارت خارجی قابل قبول است.
معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی گسترده و غیر ضروری به عاملی برای فرار مالیاتی پردرآمدها و تبعیض در جامعه تبدیل شده‌اند که حذف و ساماندهی آنها علاوه بر افزایش درآمدهای ملی می‌تواند فشار بر روی سایر مالیات‌دهندگان را کاهش دهد.
رئیس سازمان امور مالیاتی ایران: طرح بخشودگی جرایم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات تا شنبه آینده تمدید شد.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید افرادی را که ارز حاصل از صادرات را بازنگردانده‌اند به قوه قضائیه معرفی کند، گفت: قرار شد یک رایزنی با کمک اتاق بازرگانی صورت گیرد تا ارزها باز گردانده شود و مشکل حل شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ریزش شاخص بورس گفت: نوسان‌ها در بازار بورس باید پذیرفته شود؛ این روند پس از مدت کوتاهی به ثبات خواهد رسید.
سه شنبه, 23 مهر 1398 ساعت 08:26

5 دست انداز دولت الکترونیک در دولت

عصراقتصاد:معاون اقتصادی وزارت اقتصاد در خصوص پویش ملی بهبود کسب و کار در کشور گفت: دستگاه‌ هایی که هنوز به درگاه ملی ارائه مجوزها نپیوسته‌اند شامل وزارت بهداشت وزارت علوم سازمان امور استخدامی، شهرداری تهران، سازمان برنامه و بودجه تاکنون به این سامانه و درگاه متصل نشدند و با وزارت…
رییس سازمان امور مالیاتی افزود: می توان با به کارگیری زیرساخت های مدیریتی و اقتصادی مناسب، سهم دولت از مالیات را دو برابر کرد. یکی از این زیرساخت ها، محدود کردن معافیت مالیاتی است و همین طور فرار مالیاتی و فساد سیستم اداری باید به حداقل برسد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد: روش واگذاری شرکت‌های دولتی تغییرات اساسی خواهد کرد.
وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران: تصویب قوانین مربوط به صندوق های مکانیزه و مالیات بر ارزش افزوده دو راهکار مبارزه با فرار مالیاتی
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 14:00

شروط بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی

نوری، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران، اعلام کرد: با صدور بخشنامه‌ای، تمامی مودیانی که تا پایان مهر ماه ۱۳۹۸ مالیات خود را پرداخت کنند، از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی برخوردار خواهند شد.
فرهاد دژپسند درباره فرار مالیاتی نیز گفت: میزان فرار مالیاتی اکنون بدون در نظر گرفتن جرایم حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان است.
 رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: حدود ۴۰ درصد اقتصاد کشور از مالیات معاف است و این امر، در کنار پایین بودن نرخ‌های مالیاتی و فرارهای مالیاتی گسترده، باعث شده میزان درآمدهای مالیاتی در کشور به نسبت حجم اقتصاد، پایین باشد.
عصراقتصاد:رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: قرار است سال آینده ضرایب مالیاتی برای بنگاه‌های تولیدی کاهش یابد، در عوض مالیات‌های دیگری جایگزین شود و به درآمد بنگاه‌های تولیدی تمرکز شود، مالیات بر درآمد کل خانوار مبنای عمل ما قرار می‌گیرد.
مرضیه امیری عصر اقتصاد: قانون مالیات بر ارزش افزوده سال 87 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به مدت 5 سال به شکل آزمایشی اجرا شد و در لوایح بودجه دولت برای سال ها بعد نیز تمدید شده است. بنا به گفته استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم قضایی…
وزیر اقتصاد با بیان این که مردمی کردن اقتصاد باید عملیاتی باشد نه ویترینی و شعاری گفت: مردم با پرهیز از انبار خانگی کالا، احتکار بنگاهی، سوء استفاده نکردن از شرایط سخت تحریمی و اقتصادی و الگوی صحیح مصرف می توانند در جنگ اقتصادی کمک کننده باشند.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: ۱۵ مهرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل تابستان است و افراد حقیقی و حقوقی که در مهلت مذکور اظهارنامه خود را ارائه نکنند مشمول جریمه خواهند شد.
معاون بهره‎وری اداره کل اوقاف و امورخیریه لرستان گفت: فعالان اقتصادی در صورت مشارکت در ساخت مساجد مناطق سیلزده و محروم از معافیت مالیاتی برخوردار می‎شوند.
وزیر اقتصاد در نظر دارد تا پایان امسال بانک‌ها را بر اساس میزان تحقق حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال رتبه‌بندی کند.
عصر اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: 40 درصد از اقتصاد کشور از پرداخت مالیات معاف است که همین امر موجب سوء استفاده افراد سودجو شده است.
یکشنبه, 31 شهریور 1398 ساعت 11:40

شرط بخشودگی جرائم مالیات اعلام شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: چنانچه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، بدهی‌مالیاتی خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند، ۱۰۰درصد جرائم قابل بخشش آنها بخشوده می‌شود.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره شناسایی حساب‌های بانکی اجاره‌ای گفت: عده‌ای برای انجام سوء استفاده‌های مورد نظر خود از افرادی که معمولا از اقشار ضعیف جامعه مانند کارتن خوابها استفاده می‌کنند و با سوء استفاده از هویت آنها نسبت به افتتاح حساب اقدام می‌کنند.
صفحه 1 از 14

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395