وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی

 به گفته رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی، متوسط نرخ مالیات در سال 99، ۲۸ درصد است رییس‌ کل سازمان امور سازمان مالیاتی کشور متوسط نرخ مالیاتی امسال را ۲۸ درصد اعلام کرد و تاکید کرد که این نرخ در استان های محروم از جمله لرستان و ایلام ۱۵ درصد، کرمان…
همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی خبر داد.
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: از هفته آینده قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی اجرا می‌شود.
وزیر اقتصاد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه از تشکیل بورس املاک و مستغلات در هفته آینده خبر داد.
سازمان امور مالیاتی کشور سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی را راه‌اندازی کرد.
سازمان امور مالیاتی مهلت پرداخت مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸ مشاغل خودرویی را ۲ ماه تمدید کرد.
معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی خبرداد.
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا پایان مرداد و اشخاص حقوقی تا پایان شهریور فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم کنند.
شنبه, 31 خرداد 1399 ساعت 14:20

ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بخش خصوصی یار دوازدهم دولت است، گفت: اگر بخش خصوصی مالیات خود را زودتر از موعد پرداخت کند، برای هر ماه ۱.۵ درصد بخشودگی تعیین شده است.
 رئیس سازمان امور مالیاتی کشور آیین‌نامه اجرایی ماده 6 قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان» را برای اجرا ابلاغ کرد آیین‌نامه آیین‌نامه اجرایی ماده 6 قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان» که سیزدهم خرداد امسال به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است، نحوه محاسبه حد مجاز فروش را…
رییس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: سازمان امور مالیاتی بر حدود ۴ هزار نفر که وضع درآمدی و ثروتی بالایی دارند و مالیات کمی می‌پردازند، متمرکز شده و کارهای آنها در حال انجام است و در همه استان‌ها این کار در حال انجام است و برابر با مستندات قطعی…
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اقدامات مهم و موثر نظام مالیاتی برای هوشمندسازی فرایندها و توسعه دولت الکترونیک خبر داد.
براساس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده کفایت داشته و نیازی به صدور گواهینامه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کسری ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی بودجه در سال جاری، گفت: عبارت کسری بودجه درست نیست، زیرا این کسری زمانی اتفاق می‌افتد که هزینه‌ها بر منابع و درآمدها پیشی گرفته باشد و برآورد ما نسبت به عدم تحقق…
وزیر اقتصاد با بیان این‌که دشمن از هیچ کوششی برای مسدود کردن ورود منابع به کشور دریغ نکرده است، گفت: ما در این شرایط باید تمامی تلاش‌ها را برای تامین منابع مالی به کار گیریم که در همین زمینه در حال تدوین لایحه‌ای جهت جذب منابع سرمایه ایرانیان خارج از…
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته با وجود تمامی تحریم‌ها و مشکلات، تحقق درآمدهای مالیاتی کشور بیش از صد درصد بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه واگذاری بانک‌های توسعه‌ای خلاف اصل ۴۴ است، گفت: برای توسعه کارگزاری‌های بورس برنامه ویژه‌ای داریم.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:13

جنجال ناتمامِ مالیات بر محصولات دخانی

بهزاد ولی‌زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری درباره مالیات بر ارزش افزوده کالاهای دخانی گفت: در دی ماه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای با ارقامی برای مالیات بر ارزش افزوده در بخش دخانیات تصویب کردند. در بند ت ماده ۲۸ مالیات بر ارزش افزوده، نرخ‌هایی برای مالیات سیگار، توتون و…
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:31

جزئیات اجرای مصوبه مالیاتی ستاد کرونا

سازمان امور مالیاتی نحوه اجرای مصوبه مالیاتی ستاد ملی کرونا درباره موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کرد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه شماره(٥) در رابطه با پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم، به کلیه هموطنان هشدار داد مراقب سوء استفاده دلالانی که برای اجاره کد ملی افراد به آنها مراجعه می‌کنند، باشند.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 12:10

فردا آخرین مهلت خرید سهام ETF های دولتی

عباس مراد پور مدیر کل دفتر امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر گفت: ۱۴ بانک آماده فروش سهام دولتی در قالب صندوق‌های ETF هستند، همچنین مردم از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک‌ها نیز می‌توانند سهام صندوق‌های سرمایه گذاری را خریداری کنند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره پذیره‌نویسی صندوق واسطه‌گری مالی یکم، به هموطنان هشدار داد؛ مراقب سوء استفاده دلالانی که برای اجاره کد ملی افراد به آنها مراجعه می کنند، باشند.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1398 است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان سرمایه مورد نیاز برای تحقق جهش تولید را حداقل هزار هزار میلیارد تومان دانست.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه از آنجایی که واحدهای مسکونی در یک مجتمع قیمت یکسانی ندارند راه اندازی بورس املاک و مسکن را با مشکلاتی در نرخ گذاری عنوان کرد.
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور، از حذف مرحله راستی آزمایی در فرایند ثبت نام فعالان اقتصادی در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور جهت دریافت شماره اقتصادی خبر داد.
علیزاده گفت: موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ تمدید شد.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 11:56

نحوه پرداخت مالیات علی الحساب پزشکان مشخص شد

امیدعلی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی براساس قانون بودجه سال ۹۹ شیوه‌نامه پرداخت مالیات علی الحساب پزشکان توسط مراکز درمانی را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 10:12

سبد خالی مالیات از خانه های خالی

مالیات بر خانه های خالی که سال هاست حرف و حدیث های بسیاری را در پی داشته امسال به صورت یک وظیفه تکلیفی در بودجه سال 99 به دولت ابلاغ شده اما به نظر می­رسد که با توجه به شرایط موجود وزارت راه و شهرسازی امسال نیز با تمام وعده…
صفحه 1 از 17

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399