یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 16:19
کد خبر: 62898

اطلاعات تکميلي

  • حسن روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان:

آمریکا برای حل مسئله باید به برجام بازگردد و تحریم‌ها را کنار بگذارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حسن روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان اظهار کرد: در دیداری که با آقای نخست وزیر داشتم، تاکید کردم که هر گونه حسن نیت و کلام طیب پاسخ شایسته و طیب خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ظهر یکشنبه در نشست خبری مشترکی با نخست وزیر پاکستان که در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد اظهار کرد: آقای نخست وزیر راجع به امنیت منطقه حساس خلیج فارس نکاتی مطرح کردند که ما هم آنها را تایید می‌کنیم؛ آقای نخست وزیر بر این نکته تاکید داشتند کلید حل و فصل مسئله پایان یافتن جنگ یمن و آتش بس فوری و کمک به مردم یمن است که این می‌تواند آغاز بسیار خوبی باشد.

وی افزود: دو کشور بر این نکته تاکید داریم که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت و گو میان کشورها مسائل موجود به حل و فصل نهایی برسد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در نشستی که با نخست وزیر و سایر مقامات پاکستانی داشتیم خطراتی که رژیم صهیونیستی برای امنیت منطقه دارد را توضیح دادیم همچنین به آقای نخست وزیر تاکید کردیم که هر گونه حسن نیت و کلام طیب، پاسخی طیب و شایسته خواهد داشت.

روحانی با بیان این که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران یک تروریسم اقتصادی است اظهار کرد: در دیدار با نخست وزیر پاکستان راجع به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران نیز بحث کردیم. همچنین درباره این که چگونه برجام از نو به روال سابق خود بازگردد و این توافق مهم به طور کامل عملیاتی شود با یکدیگر گفت و گو کردیم.

وی ادامه داد: همچنین در این زمینه، این که آمریکا برای حل مسئله باید به برجام بازگردد و تحریم‌ها را کنار بگذارد به عنوان یک نکته اساسی و کلیدی مورد تاکید ما بود.

روحانی با تشکر از نخست وزیر پاکستان به دلیل سفر به ایران گفت: مباحثی که امروز درباره آنها گفت و گو کردیم را مباحث مهمی برای منطقه و روابط جهانی می‌دانم. به آقای نخست وزیر گفتیم که حسن نیتی که ایشان برای مسائل منطقه دارند، با چهره گشاده با تلاش ایشان مواجه خواهیم بود و ایشان را یاری می‌کنیم برای این که صلح و ثبات کامل به منطقه حساس ما بازگردد.

روحانی در پایان اظهار امیدواری کرد که سفر نخست وزیر پاکستان و هیات همراه به تهران باعث خیر و منفعت دو کشور و منطقه باشد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399