رئیس جمهور

‎روحانی با اشاره به درخواست باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای برقراری تماس تلفنی با او اظهار کرد: مشاوران و همراهان من در سفر نیویورک من را قانع کردند که برای پیشرفت در مذاکرات خوب است که جواب تلفن رئیس جمهور آمریکا را بدهم. این موضوع مورد تردید من بود…
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح روز چهارشنبه در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه در برج میلاد تهران ضمن تبریک روز بیمه به دست اندرکاران، مسوولان و شرکت‌ها، اساتید و پژوهشگران افزود: مشاورین و همراهان من در سفر نیویورک مرا قانع کردند که برای پیشرفت در…
حسن روحانی، رییس جمهوری گفت: مشکل زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی را مشکل خودمان می‌دانیم و دولت تا آخر در کنار آنها ایستاده است.
رئیس‌جمهور لایحه «نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» را پس از تصویب در جلسه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ هیئت دولت، برای طی مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یکشنبه, 03 آذر 1398 ساعت 15:17

رییس جمهوری عزادار شد

"صدیقه فریدون" همشیره رییس جمهوری درگذشت.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:23

فروپاشی برجام به ضرر دنیا خواهد بود

عصر اقتصاد: رئیس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید استرالیا با تاکید بر اینکه فروپاشی برجام به ضرر دنیا خواهد بود، گفت: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا یک اشتباه بزرگ سیاسی و اقتصادی و اقدامی علیه مقررات و قطعنامه‌های بین‌المللی است.
عصر اقتصاد: رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت و اهمیت اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین و کمک به خانوارهای ضعیف و متوسط کشور از محل درآمد حاصل از آن، اظهار داشت: هیچ کس تصور نکند چون شرایط اقتصادی دولت سخت شده دست به این اقدام زده است تا بخواهد…
چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 09:15

ایران راه مذاکره را رها نمی کند

عصر اقتصاد: رییس جمهوری اظهار کرد: راهی که ما انتخاب کردیم راه مقاومت و ایستادگی و کاهش تعهدات برجامی و مذاکره با دنیا همه در کنار هم و درست است. با دنیا حرف می زنیم و پیشنهاد می‌دهند و پیشنهادمی دهیم. راه مذاکره را ما رها نمی کنیم، اما به…
رئیس جمهور در جریان سفر به استان کرمان دستور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ طرح و پروژه زیربنایی و صنعتی و اقتصادی را در سطح استان صادر کرد.
سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 08:44

حذف تحریم تسلیحاتی ایران در سال آینده

عصر اقتصاد: رئیس جمهور با بیان اینکه با تصمیمات اتخاذ شده ، آب آشامیدنی مردم استان های یزد و کرمان برای ۳۰ سال آینده تامین است، تصریح کرد: افتتاح ۱۴ هزار میلیارد طرح و پروژه در استان کرمان و صدها طرح در استان یزد ، نشان می دهد دست روی…
حسن روحانی، رئیس جمهوری گفت: مردم ایران! بدانید با ادامه برجام سال آینده ما به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی و امنیتی سیاسی دست پیدا می‌کنیم. سالها خرید سلاح از طرف ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع است. طبق این توافق سال آینده اگر این این برجام را نگه داریم…
دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 08:35

عبور دانه درشت ها از الک شفاف

عصر اقتصاد: رئیس جمهوری گفت: از همه مسوولین و ارگان ها می خواهم درباره ۲ میلیارد دلار پولی که به حلقوم آمریکا ریخته شد و دولت قبل ۱۰ ماه فرصت داشت که آن پول را از حلقوم آمریکا درآورد اما دست روی دست گذاشت به مردم توضیح دهند.
رئیس‌جمهور گفت: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود. گرچه آن عده کم و معدود در کشورند اما در عین حال آن گروه کم و کوچک را هم به اسلام و به پیامبر و وحدت دعوت می‌کنیم.
حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس‌جمهور اعلام کرد: من امروز به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارند.
 عصر اقتصاد: رئیس جمهوری خطاب به حاضران در اجلاس جنبش عدم تعهد گفت: این اجلاس در شرایطی برگزار می‌شود که جهان به سرعت در حال گذار به سوی نظام چندقطبی‌است.
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به رئیس‌جمهور و نخست وزیر عراق، با قدردانی از تلاش همه مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی، گفت: این گردهمایی بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی…
رییس جمهور گفت: دانشگاه باید به مسائل استراتژیک وارد شود، حتی اگر در مسائل استراتژیک سال ها بحث کردیم و به نتیجه نرسیدیم باید برویم همه پرسی و از مردم بپرسیم،‌ راهش این است. ما که نمی توانیم با هم دعوا کنیم، چهل سال است داریم بحث می کنیم.
روحانی در پاسخ به عصر اقتصاد: درآمد آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی به جیب مردم می‌رود
رئیس جمهوری گفت: افتخار ما تنها دانش پزشکی ما نیست، افتخار ما تنها داروسازی کشورمان نیست. افتخار ما تنها بخش تشخیص بیماری‌های ما نیست. افتخار ما تحصیلات سطح بالای پزشکان ما نیست، افتخار ایثار و فداکاری پزشکان ما است، اخلاق پزشکی آنها عمل پزشکی و بر فناوری کشور ما پیشگام…
رئیس جمهوری در پاسخ به عصراقتصاد گفت: اگر قیمت حامل های انرژی آزاد سازی شود، که البته هنوز تصمیم آن صد در صد نشده است، درآمدهایی که از این راه کسب می شود به 18 میلیون خانوار ایرانی که تحت فشار اقتصادی قرار دارند، می رسد.
دوشنبه, 22 مهر 1398 ساعت 08:45

استقبال ایران از حسن نیت ها

عصر اقتصاد: رئیس جمهور در نشستی مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که تهران و اسلام آباد بر این نکته اشتراک نظر دارند که مسایل منطقه راه حل سیاسی دارد و این مسایل باید از طریق گفتگو بین کشورها حل و فصل شود.
حسن روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان اظهار کرد: در دیداری که با آقای نخست وزیر داشتم، تاکید کردم که هر گونه حسن نیت و کلام طیب پاسخ شایسته و طیب خواهد داشت.
رئیس جمهور در حکمی خانم سیما فردوسی و علی‌اصغر فانی و محمود مهرمحمدی را برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «عضو شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب کرد.
عصر اقتصاد: رئیس جمهوری با بیان اینکه "ملت ما در آزمایش سخت مقابله با فشار حداکثری بدخواهان فداکاری بزرگی کرد و سربلند شد"، گفت: این مسیر باید تا رسیدن به نقطه ای که دشمنان به طور کامل از اعمال فشار حداکثری نا امید شوند، ادامه یابد.
 رئیس جمهوری نقش اولیاء دانش‌آموزان و محیط خانواده را در رشد و شکوفایی استعدادها و نخبگی دانش‌آموزان حائز اهمیت دانست و گفت: رقابت سالم، عادلانه و برمبنای مبانی درست در همه زمینه‌ها موجب تحرک و پیشرفت خواهد بود.
چهارشنبه, 10 مهر 1398 ساعت 08:54

پرزنت طرح پرزیدنت در اوراسیا

عصر اقتصاد: رئیس جمهوری کشورمان که برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اوراسیا به ارمنستان سفر کرده است، هم در سخنرانی اجلاس و هم طی دیدارهای خود با روسای جمهور کشورهای همسایه به بیان اهمیت امنیت و ثبات خلیج فارس و منطقه پرداخته و طرح صلح هرمز را بستر مناسبی…
رئیس جمهوری گفت: اتصال ریلی دو کشور از طریق اینچه برون گام بسیار بزرگی بود و امروز از سواحل خلیج فارس تا چین خطوط آهن فعال است و بزودی اتصال راه آهن به بندر انزلی نیز می‌تواند فرصت جدید ترانزیتی بین دو کشور باشد.
روحانی در دیدار با رئیس جمهور ارمنستان اظهار داشت: حضور ایران در مناسبات اقتصادی منطقه اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای تقویت مناسبات اقتصادی دو جانبه و همچنین همکاری و فعالیت اقتصادی در سطح منطقه‌ باشد.
رئیس جمهور کشورمان امروز در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخرانی خواهد کرد.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ما در این اجلاس طرحی برای امنیت منطقه ارائه خواهیم کرد، این طرح درباره یک همکاری دسته جمعی درون منطقه خلیج فارس است ما می‌خواهیم همه کشورهای منطقه در این طرح حضور داشته باشند البته این طرحی که در سازمان ملل باز خواهد شد…
صفحه 1 از 22

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395