رئیس جمهور

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانیم برگردیم، گفت: امروز زندگی ما محدودتر و بخشی از زندگی ما مجازی شده است و این را مردم کشور باید باور کنند.
شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 09:43

دستورهای تلفنی روحانی به 3 وزیر

رئیس جمهوریی روز گذشته برای حل مشکلات مختلف کشوری با سه وزیر آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و نیرو به صورت تلفنی صحبت کرد.
رئیس جمهور گفت: هم دوران دولت چهار ساله است و کوتاه و هم دوران مجلس اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم یادگاری دائمی و ماندگار را برای دهه ها و حتی قرن ها برای مردم جای بگذاریم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در توئیتی از مدیریت خوب دوازده ساله علی لاریجانی در سه دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.
رئیس جمهوری روز گذشته در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و همچنین تماس تلفنی با رییس جمهوری سوییس تلاش کرد تا در دو حوزه مبارزه با تحریم‌های آمریکا و کاهش تصدی‌گری و مدیریت دولتی از طریق واگذاری سهام اقدامات لازم و قانونی را انجام دهد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان هستیم و امیدواریم تمام عبادات و شب زنده داری مردم و همه انفاق و صدقات و کمک به محرومین در این ماه مورد قبول درگاه حق قرار بگیرد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:41

روحانی: کالاهای اساسی ارز دولتی می‌گیرند

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن تاکید کرد که اختصاص ارز دولتی با اولویت‌های لازم از جمله کالاهای اساسی، ‌دارو، ‌تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید صورت می گیرد.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
رؤسای جمهور ایران و عراق در تماسی تلفنی روابط دو کشور را برادرانه، تاریخی و فرهنگی دانستند و بر ضرورت تلاش برای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات تهران- بغداد تاکید کردند.
رئیس‌جمهوری با قدردانی از مردم که در مراسم شب‌های قدر و آیین احیا و شب‌زنده‌داری اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کردند، تلاش های برگزارکنندگان این مراسم را شایسته قدردانی خواند.
شنبه, 27 ارديبهشت 1399 ساعت 11:43

از پیک اصلی کرونا عبور کردیم

رئیس‌جمهور گفت: حتی اگر این ویروس در تابستان و پاییز جهش هم پیدا کند، باید بدانیم ما از پیک اصلی کرونا در کشور عبور کردیم.
رییس جمهوری با خانواده‌های شهدای حادثه شناور کنارک ابراز همدردی کرد و گفت: دلایل این حادثه در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود.
سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 ساعت 11:02

جوابیه دفتر روحانی به نامه رحمانی

به دنبال برکناری رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعیین سرپرست برای این وزارت خانه از سوی رئیس جمهوری و در واکنش به نامه‌ای که از سوی رحمانی در این زمینه منتشر شده است، روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهوری جوابیه‌ای صادر کرد.
جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، اعضای ستاد ملی و حضور ویدئو کنفرانسی استانداران سراسر کشور تشکیل شد که در این جلسه طبق گزارش ریاست جمهوری به مقام معظم…
رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری آمریکا با لج بازی با اوباما از برجام خارج شد و قصد داشت با خروج ایران از برجام، پرونده ایران به شورای امنیت برود اما با تدبیر نظام خواب ترامپ تعبیر نشد.
رئیس جمهور در یکصد و سی و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر اجرای سیاست تشویق صادرات و همچنین ضرورت بازگشت ارز‌های صادراتی به چرخه اقتصاد کشور و استفاده از آن برای تأمین نیازهای وارداتی و تولیدی تأکید کرد.
دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 ساعت 11:05

روحانی: کرونا لوکوموتیو دولت الکترونیک شد

سیاست پساکرونا مثل سیاست قبل کرونا نیسترئیس جمهوری با بیان اینکه سیاست پساکرونا مثل سیاست قبل کرونا نیستف کرونا را لوکوموتیوی توصیف کرد که باعث سرعت گرفتن گسترش دولت الکترونیک در کشور شده است.
رئیس‌جمهور گفت: پروتکل‌های ارسالی برای مردم به طور متوسط ۸۳ درصد و برخی شهرستان‌ها تا ۹۲ درصد انجام گرفته است.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: امسال برای ما سال بسیار مهمی است؛ سالی که از یک طرف تحریم و از یک طرف توطئه‌های دشمنان…
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 ساعت 11:38

از رهبری تشکر می‌کنم / مردم در خانه بمانند

رییس‌جمهور با اشاره به مشکلات کرونا برای سلامت و شغل مردم بویژه کارگران و در عین حال تلاش کارگران برای رفع نیازمندی های کشور گفت: نیازمندی های مردم به وفور در اختیار مردم بوده و این در سایه تلاش کارگران است.
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، لزوم صرفه‌جویی همه دستگاه‌های دولتی و نیز ضرورت فروش اموال و املاک مازاد دستگاه‌ها را مورد تأکید کرد.
رئیس جمهور درباره تصمیمات جدید ستاد ملی کرونا گفت: در هر استان و شهرستانی که در وضعیت سفید قرار گرفت بلافاصله همه اماکن و بقاع مذهبی در آن جا بازگشایی می‌شود. درباره وضعیت فعالیت پاساژها در مناطق گرمسیر هم تصمیم گرفته شد تا برای آنکه آنها در مضیقه نباشند، استانداران…
رئیس جمهور گفت: از آنجا که مسئولین کادر درمانی و مراجع عظام و روحانیت معظم کشور دغدغه متقابل حفظ جان و سلامت مردم و در عین حال برقراری یک وضعیت قابل تحمل برای بازفعالیت مراکز مذهبی را دارند می‌توان امیدوار بود که در شرایط بهبود شاخص‌های کنترل بیماری، مراکز مذهبی…
حسن روحانی، رئیس جمهور گفت: از آنجا که مسئولین کادر درمانی و مراجع عظام و روحانیت معظم کشور دغدغه متقابل حفظ جان و سلامت مردم و در عین حال برقراری یک وضعیت قابل تحمل برای بازفعالیت مراکز مذهبی را دارند می‌توان امیدوار بود که در شرایط بهبود شاخص‌های کنترل بیماری،…
رئیس‌جمهور در آئین بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه لامرد، با ابراز خشنودی از افتتاح این پروژه فرودگاهی گفت: ان شاالله تا پایان سال ۲۰ پروژه مهم فرودگاهی در کشور افتتاح خواهد شد.
همه کشورهای نفت خیر از جمله ما همه دارند ضرر می کنند. البته ضرر بعضی‌ها خیلی بالا است و ضرر ما خیلی کمتر است چرا که ما نفت نمی‌بریم.در روزها و هفته‌های آینده شاهد قدم مهم از طرف وزارت اقتصاد خواهیم بود که سهامی را به صورت واحدهایی که در…
رئیس‌جمهور گفت: تسهیلاتی که قرار است به مردم داده شود، با تضامین ساده و بدون پیچیدگی‌های اداری به نحوی که شفافیت لازم و اطمینان از حفظ اشتغال کارگران را تضمین کند، باشد.
رئیس‌جمهور گفت: آمارهای وزارت بهداشت در روزهای اخیر هر روز خوشحال‌کننده‌تر بود، هم تعداد مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها کاهش یافته است، هم آن‌هایی که بستری بودند و وضعیت وخیمی داشتند، اکنون حال بهتری دارند، همچنین آمار فوتی‌ها کاهش پیدا کرد و همه این آمارها برای ما مغتنم است. البته این…
رییس‌جمهور با اشاره به دستورالعمل‌های بهداشتی،‌ گفت: کماکان از ملت عزیز و شریف می‌خواهم به این اصول پایبند بوده و نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی توجه داشته باشند.
رییس جمهوری در گفت وگو با فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، دستور داد عرضه سهام بنگاه‌های بزرگ در بورس، با رفع موانع احتمالی شتاب بگیرد و تداوم یابد.
صفحه 1 از 25

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399