سازمان برنامه بودجه

در سال ١٣٩٩ صدور مجوز برای تاسیس مراکز و موسسات پژوهشی دولتی جدید برای دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.
عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفـت: امسال گام نخست طرح اصلاح ساختار بودجه برداشته شده و شامل 4 محور و ۹ بسته است که چهار محور مبتنی درآمدزایی پایدار ، هزینه های کارا، ارتقای ثبات توسعه و عدالت و اصلاحات در نظام بودجه ریزی است.
لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته از رشد نزدیک به ۱۶ درصدی برخوردار شده است که در این بین منابع عمومی رشد بیشتری نسبت به رشد کل بودجه داشته و از رشد ۱۸ درصدی برخوردار است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مراکز جهانی پیش‌بینی کرده‌اند که سال آینده اقتصاد ایران از رکود خواهد شد. این‌که دشمن بخواهد به کشور شرایط غیرعادی تحمیل کند، ما مقابل آن می‌ایستیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: از این به بعد روز ۱۰ هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوار‌ها و قبل از ۳۰ هر ماه حقوق کارکنان دولت را پرداخت می‌کنیم.
ثبات و انضباط در بودجه دولت، کارآمدسازی بازار ارز و معیشت عمومی و کاهش فقر مطلق از ویژگی‌های مهم لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور بیان شده است.
اخذ مالیات از پزشکان در بودجه ۹۹ همچون سال جاری لحاظ شد که بر این اساس مقرر شد، ۱۰ درصد حق‌الزحمه پزشکان به عنوان مالیات علی‌الحساب پرداخت شود.
در لایحه بودجه سال ۹۹ مالیات بر مصرف سیگار به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان تعیین شد.
تنها در صورتی اعتبار حقوق کارکنان در سال 99 اختصاص پیدا می‌کند که اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران ثبت شده باشد.
لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
عصر اقتصاد: هجدهمين و آخرين جلسه ستاد تهيه و تدوين لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور و با حضور معاونان و مديران در محل سازمان مذكور برگزار شد.
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 15:10

افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پیش بینی بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومان همسان سازی حقوق بازنشستگان است.
با تغییر زمان پرداخت یارانه نقدی، یارانه آذرماه روز بیستم این ماه (چهارشنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
عصر اقتصاد: بر اساس یکی از بندهای پیش نویس لایحه بودجه 99، «تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول ۵۰ درصد معافیت مالیاتی می باشند.» که این بند با دستور «محمدباقر نوبخت» حذف شد؛ بنابر این، این فعالیت‌ها کماکان از…
رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۶ هزار میلیاردتومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.
با اعلام زمان دهم هر ماه برای واریز کمک معیشتی برخی انتظار دارند فردا شب (۱۰ آذر) مرحله دوم آن پرداخت شود، در حالی که این‌گونه نیست و پرداخت بعد در دهم دی‌ماه انجام می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تامین کالاهای اساسی در سال ۹۹ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خبر داد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون ۲هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط دریافت کمک معیشتی در کشور پرداخت شده است.
عصر اقتصاد: رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: به منظور اطلاع از نحوه توزیع و اعتبار طرح‌های تملك دارایی‌های سرمایه‌ای استانی كه همواره مورد مطالبه معاونت‌ها و امور تخصصی سازمان بوده است، كل طرح‌هایی كه در سال ۱۳۹۷ موافقت‌نامه آنها به صورت استانی مبادله…
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در جلسه امروز اقتصاد مقاومتی، باید صادرات غیر‌نفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.
آنطور که رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است، در اولین مرحله‌ پرداخت حمایت معیشتی، برای ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خانوار پرداخت شده است.
دوشنبه, 04 آذر 1398 ساعت 09:37

خیال باطل کنترل مصرف با ابزار قیمتی

عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که با اجرای طرح جدید افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی حدود 6 میلیون لیتر صرفه جویی خواهد شد. این در حالی است که تجربیات گذشته نشان می دهد، افزایش قیمت بنزین تاثیر چندانی بر مصرف ندارد و این تنها سهمیه…
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: باید در بخش‌هایی مانند مسکن به حدی ساخت و ساز انجام شود تا مسکن ارزان در اختیار همه قرار بگیرد، و در این راستا، طرحی با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد اجرا می‌شود تا مسکن محرومان ساخته شود.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 10:26

یارانه حمایتی ۲۰میلیون نفر واریز شد

نخستین مرحله واریز یارانه حمایتی ساعت ۲۴ شب گذشته به حساب یارانه نقدی برخی مشمولان واریز شد.
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: فقط ۲۵ میلیون لیتر بنزین از ۹۵ میلیون لیتر مصرفی کشور به قیمت آزاد فروخته می‌شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در مورد قطع وابستگی به منابع نفتی هم تمام تلاش خود را معطوف می‌کنیم که از محل فروش نفت در اعتبارات هزینه‌ای مبلغی اختصاص ندهیم.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 10:30

واریز کمک حمایت معیشتی دولت از امشب

اولین پرداخت مبالغ حمایت معیشتی به خانوارها در راستای جبران آسیب‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از امشب آغاز می‌شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: براساس الگوهای اقتصادی، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین بر سطح عمومی قیمت‌ها، حدود ۲ درصد محاسبه شده است.
صدا و سیما نوشت: یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: کمک معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار قطعا به صورت نقدی خواهد بود.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: نوع نگاهمان به درآمد‌ها و مصارف دوساله است، اما مصوبه‌ای که از مجلس می‌گیریم مانند سنوات گذشته بودجه سالانه است و بودجه یک سال را از مجلس مصوبه می‌گیریم.
صفحه 1 از 5

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395