سازمان برنامه بودجه

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: درباره نحوه هزینه‌کردها و اولویت آنها کمیته‌ای تشکیل داده‌ایم. در حال حاضر هزار دستگاه ردیف و 9 هزار برنامه ردیف داریم که باید برای آنها برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد در نظر گرفته شده که این رقم برای افرادی که حقوق کمتر می‌گیرند بیش از ۲۰ درصد خواهد شد که این موضوع منوط به مباحث دیگری است که متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود ۸۶ هزار طرح عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد که منابع ما برای اجرای آن محدود است بنابراین اولویت بندی ما این است که بتوانیم همه طرح‌هایی که در سال ۱۳۹۹ قابلیت تکمیل شدن را دارد در اولویت بگذاریم.
هادي قوامي نماينده اسفراين در مجلس شوراي اسلامي گفت: كميته تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندي يارانه ها يك سال عملكرد اين سازمان را مورد بررسي قرار داد و براساس نتايج به دست آمده سازمان هدفمندي يارانه ها هيچ تخلفي انجام نداده است.
رییس سازمان برنامه بودجه از سرمایه گذاری ۷۳۰۰ میلیارد تومانی برای آموزش عالی در سال جاری خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم این تخصیص‌های برای آموزش عالی به ۱۰۰ درصد برسد.
محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: اگرچه درآمدها در سال جاری کامل تحقق پیدا نمی‌کند اما از آنجایی که هزینه‌ها براساس درآمدها تنظیم شده، کشور در سال ۹۸ کسری بودجه ندارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه ۵۰۰۰ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان به عنوان هم‌ترازی واریز می‌شود، گفت: بازار ارز نسبتا به ثبات رسیده است و دولت نیز با همه سختی‌ها شوک بزرگی که به اقتصاد وارد شد را مهار کرد و واقعیت این است که رشد فزاینده…
بررسی اعتبارات بودجه بیانگر آن است که نسبت درآمد مالیاتی به اعتبارات هزینه‌ای طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ از افزایش ۷,۸ درصدی برخوردار بوده است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری تا پایان دولت دوازدهم به شبکه ریلی متصل می شود، یکی از اولویت های ستاد اقتصاد مقاومتی را توسعه شبکه ریلی عنوان کرد.
عصراقتصاد: رییس سازمان در این جلسه اظهار کرد: در اصلاح ساختار بودجه، آنچه كه غایت اصلی و اساسی ما است، تغییر منتج به بهبود است و ما از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت كه در این امر مهم كمك كند، استقبال می‌كنیم.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 15:07

اعلام شیوه تهاتر بدهی‌های دولت

رییس سازمان برنامه و بودجه شیوه‌نامه اجرایی تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی یا بدهی اشخاص یادشده به دولت یا بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری غیربانکی را ابلاغ کرد.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 11:08

حذف موازی‌كاری از قانون آمار كشور

عصراقتصاد: چهار موضوع "حذف موازی‌كاری در تولید و انتشار آمارهای رسمی شاخص قیمت و حساب‌های ملی"،" پیش‌نویس قانون آمار كشور"،" گزارش پیشرفت برنامه ملی توسعه آمار كشور" و نیز" تمدید فعالیت كمیته آمارهای بخش خصوصی به مدت ۲ سال" تصمیم‌های لازم اتخاذ و به عنوان تصمیم شورای عالی آمار تصویب…
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 08:34

اصلاح 4حوزه در بودجه سال آینده

عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به متفاوت بودن بودجه سال آینده گفت: در اصلاح ساختار بودجه چهار حوزه نسبت به گذشته اصلاح و تغییر پیدا كرد كه یكی از آنها اصلاح درآمدهاست و همچنین رویكرد اصلاح ساختار بودجه، كاهش وابستگی به نفت است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه در شرایط سخت تحریمی، بخش قابل توجهی از منابع بودجه را از دست خواهیم داد، ضرورت دارد که اصلاح ساختار بودجه را به سمتی سوق دهیم که میزان اتکای مستقیم به منابع نفتی به تدریج به صفر برسد.
عصراقتصاد: معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ما نیازمند واردات برنج هستیم، گفت: اما دولت اجازه نمی‌دهد واردات برنج زمانی انجام شود که به دسترنج شالی‌کاران آسیب بزند.
هیأت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، آیین‌نامه اجرایی بند ج تبصره ۲۰ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را تصویب کرد.
عصراقتصاد: اصلاح ساختار بودجه موضوع جلسه غیر علنی روز گذشته نمایندگان مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه بود که روز گذشته برگزار شد و بر اساس آن قرار است در فرصت زمانی بودجه دو سالانه سال 99 به ضمیمه سال 98 تنظیم شود.
سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 13:05

انتصاب رییس جدید مرکز آمار ایران

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در حکمی «جواد حسین‌زاده نیستانی» را به ریاست مرکز آمار ایران منصوب کرد.
عصراقتصاد: روز گذشته تفاهم نامه ای برای تامین مالی 3هزار میلیارد تومانی مناطق سیل زده میان نظام بانکی و سازمان برنامه و بودجه مشور منعقد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: موسسات مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 13:51

آغاز برنامه ایجاد 988 هزار فرصت شغلی

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت:به غیر از طرح اصلاح ساختار بودجه طرح دیگری را برای رونق تولید آماده کرده‌ایم که در آن هشت برنامه برای ایجاد 988 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده‌اند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در برنامه جدید بودجه وابستگی 10 درصدی به درآمدهای نفتی خواهیم داشت و اگر این برنامه به تصویب و تایید رهبری برسد لازم الاجرا خواهد بود، گفت: در مورد آزادراه تهران – شمال وعده‌ای ندادیم که به اجرا نرسیده باشد.
بخش اعظم کارکنان دولت و بازنشستگان ۴۰۰ هزار تومان اضافه حقوق را دریافت کرده و ضریب افزایش حقوق از سوی اکثر دستگاه های دولتی لحاظ و با حقوق اردیبهشت ماه پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سال جاری خبر داد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: 600 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مطالبات فرهنگیان اختصاص یافته است.
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 08:50

اهتمام دولت برای اصلاحات ساختاری بودجه  

عصراقتصاد: برنامه ریزی و اجرای اصلاحات اقتصادی از جمله «اصلاحات ساختاری بودجه» و «قطع وابستگی بودجه به نفت» از وظایف دولتهاست و این مساله اگر چه در ۶ سال گذشته مورد اهتمام دولت بوده است، اما با توجه به تشدید تحریم ها و بروز پیامدهای آن در شرایط اقتصادی کشور،…
مرضیه صدری عصراقتصاد: یکی از حواشی وقوع سیل های اخیر، مربوط به آمار و ارقام و درخواست های متعددی بود که به ویژه از سوی نمایندگان در مجلس مطرح می شد. بزرگی برخی ارقام تا حدی بود که زنگ خطر و هشدار برای احتمال سوء استفاده از منابع دولتی به…
چهارشنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 04:00

بخش خصوصی محور اصلاحات ساختاری بودجه

سجاد عسگری عصراقتصاد: معاون سازمان برنامه و بودجه کشور درباره اصلاح ساختاری و تاثیر آن بر بخش خصوصی گفت: هدف این اصلاحات در جهت رشد اقتصادی با حمایت از تولید و اشتغال به ویژه با محوریت بخش خصوصی است.
سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 09:35

افزایش قیمت تضمینی گندم در سطح کشور

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قیمت تضمینی گندم در سطح کشور در شورای اقتصاد از رقم ۱۴۷۰ به ۱,۷۰۰ تومان افزایش یافته است.
عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد در صورت اجرایی شدن مصوبه مجلس مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق كاركنان، فقط حدود یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از كاركنان دولت از افزایش بیشتر از ۲۰ درصد برخوردار می‌شوند و حدود چهار میلیون نفر كمتر از این افزایش…
صفحه 1 از 4

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395