سازمان برنامه بودجه

جمعه, 20 دی 1398 ساعت 08:36

یارانه نقدی دی ماه واریز شد

یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی دی ماه ساعت ۲۴ پنج‌شنبه واریز شد.
دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 11:35

کمک معیشتی فردا شب واریز می‌شود

دومین مرحله از کمک معیشتی، فردا شب (۱۰ دی‌ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در روز بیستم و کمک‌های معیشتی در روز دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار و همان حسابی که یارانه نقدی به آن واریز می‌شود، واریز خواهد شد.
عصر اقتصاد: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اولویت دولت کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم است، در این راستا به هیچ وجه اعتبارات چهار حوزه از پرداختیهای دولت در سال آینده کاهش نمی‌یابد.
رییس دیوان محاسبات کشور گفت: کسری بودجه سال ۹۹ چیزی حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه وابستگی بودجه به نفت کمتر از ۱۰ درصد است، از اختصاص ۶ هزار میلیارد برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
وزارت اقتصاد از تهیه زودتر از موعد قانونی مقرر صورتحساب عملکرد بودجه سال ۹۷ کل کشور در پایان هفته گذشته و ارسال به هیات وزیران خبر داد.
طبق اعلام قبلی سازمان برنامه و بودجه کشور کمک معیشتی ۶۰ میلیون نفر از ایرانیان در ۱۰ دی به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز می‌شود. با اصلاح قیمت بنزین و افزایش نرخ آن از هزار به ۱۵۰۰ تومان سهمیه‌ای و ۳۰۰۰ تومان آزاد، منابعی ایجاد می‌شود که طبق اعلام دولت هر…
سخنگوی ستاد بودجه با رد برخی اخبار منتسب به وی درباره میزان صادرات نفت در سال جاری و ادعای غیرواقعی بودن برآورد صادرات و قیمت نفت در سال آینده تاکید کرد: برآورد میزان صادرات نفت و قیمت آن در لایحه بودجه99 بر اساس واقعیات و پیش بینی های دقیق کارشناسی…
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت ۱۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض به خانوار‌های آسیب دیده خوزستانی در بارش‌های اخیر خبر داد.
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تاکید کرد: اطلاعات بانکی خانوارهایی که یارانه معیشتی دریافت کردند و افرادی که در مرحله بعد نیز مشمول می‌شوند، در دوره‌های ۶ ماه یکبار انجام خواهد شد و اینگونه نیست که دریافت کنندگان یارانه معیشتی با این توجیه که مشمول شدند دیگر وسع مالی…
عصر اقتصاد: معاون اقتصادي و هماهنگي برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زيان دهي ۱۰۴ شركت ناشي از تكاليف فرابودجه اي گفت: شركت ها در سال آينده ۲۱۰ هزار ميليارد تومان در كشور سرمايه گذاري خواهند كرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: میزان مالیات در بودجه سال آینده 175 هزار میلیارد تومان ذکر شده است که سهم تهران 76 هزار میلیارد تومان است.
یکشنبه, 24 آذر 1398 ساعت 11:27

مالیات بر خانوار را اجرا می‌کنیم

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: این عادلانه نیست که قشر فقیر کشور مالیات با نرخ 10 درصد بپردازد و قشر غنی هم مالیاتش را با همین نرخ بدهد، این مساوات است اما عدالت نیست.
در سال ١٣٩٩ صدور مجوز برای تاسیس مراکز و موسسات پژوهشی دولتی جدید برای دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.
عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفـت: امسال گام نخست طرح اصلاح ساختار بودجه برداشته شده و شامل 4 محور و ۹ بسته است که چهار محور مبتنی درآمدزایی پایدار ، هزینه های کارا، ارتقای ثبات توسعه و عدالت و اصلاحات در نظام بودجه ریزی است.
لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته از رشد نزدیک به ۱۶ درصدی برخوردار شده است که در این بین منابع عمومی رشد بیشتری نسبت به رشد کل بودجه داشته و از رشد ۱۸ درصدی برخوردار است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مراکز جهانی پیش‌بینی کرده‌اند که سال آینده اقتصاد ایران از رکود خواهد شد. این‌که دشمن بخواهد به کشور شرایط غیرعادی تحمیل کند، ما مقابل آن می‌ایستیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: از این به بعد روز ۱۰ هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوار‌ها و قبل از ۳۰ هر ماه حقوق کارکنان دولت را پرداخت می‌کنیم.
ثبات و انضباط در بودجه دولت، کارآمدسازی بازار ارز و معیشت عمومی و کاهش فقر مطلق از ویژگی‌های مهم لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور بیان شده است.
اخذ مالیات از پزشکان در بودجه ۹۹ همچون سال جاری لحاظ شد که بر این اساس مقرر شد، ۱۰ درصد حق‌الزحمه پزشکان به عنوان مالیات علی‌الحساب پرداخت شود.
در لایحه بودجه سال ۹۹ مالیات بر مصرف سیگار به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان تعیین شد.
تنها در صورتی اعتبار حقوق کارکنان در سال 99 اختصاص پیدا می‌کند که اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران ثبت شده باشد.
لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
عصر اقتصاد: هجدهمين و آخرين جلسه ستاد تهيه و تدوين لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور و با حضور معاونان و مديران در محل سازمان مذكور برگزار شد.
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 15:10

افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پیش بینی بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومان همسان سازی حقوق بازنشستگان است.
با تغییر زمان پرداخت یارانه نقدی، یارانه آذرماه روز بیستم این ماه (چهارشنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
عصر اقتصاد: بر اساس یکی از بندهای پیش نویس لایحه بودجه 99، «تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول ۵۰ درصد معافیت مالیاتی می باشند.» که این بند با دستور «محمدباقر نوبخت» حذف شد؛ بنابر این، این فعالیت‌ها کماکان از…
رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۶ هزار میلیاردتومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.
با اعلام زمان دهم هر ماه برای واریز کمک معیشتی برخی انتظار دارند فردا شب (۱۰ آذر) مرحله دوم آن پرداخت شود، در حالی که این‌گونه نیست و پرداخت بعد در دهم دی‌ماه انجام می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تامین کالاهای اساسی در سال ۹۹ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خبر داد.
صفحه 1 از 6

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395