امور سیاسی و احزاب

شورای نگهبان به عنوان نهاد ناظر بر انتخابات‌ها در جمهوری اسلامی ایران، بودجه‌ای بالغ بر ۹۷۱۴۹۰ میلیون ریال را در بودجه سال آینده بابت این وظیفه خود دریافت خواهد کرد.
روزنامه ایران با محمدخوش چهره،اقتصاددان درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی و آسیبهای آن مصاحبه ای انجام داده است.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد.
مدیرکل مرزی وزارت کشور با بیان اینکه در ناآرامیهای اخیر عراق و ایران هیچگونه مشکلی وجود نداشته از برداشته شدن محدودیت کشور عراق در روزهای اخیر برای سفر به این کشور خبرداد و گفت: در این ایام به مسئولان مربوطه اعلام کردیم رصد و اشرافشان را روی گروهک‌ها داشته باشند…
عصر اقتصاد: بر اساس اطلاعیه شماره سه ستاد انتخابات کشور، انتخابات نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم در روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۱۳۹۸ همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
عصر اقتصاد: سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تاکید بر همکاری کامل در اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از معیشت اقشار کم درآمد اعلام کردند که کمک‌های حمایتی و معیشتی ماهانه بدون وقفه و به طور منظم پرداخت خواهد شد.
تجمعات اعتراضی در واکنش به افزایش قیمت بنزین از صبح امروز در برخی شهرهای ایران برگزار شد.
مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.
حسین فریدون دستیار پیشین رییس جمهور که صبح امروزبرای تحمل ۵ سال حبس راهی اوین شد خواستار انتشار متن کامل حکم صادره برای خود و مستندات آن شد.
عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی به علت مغایرت آن با دو اصل قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دیپلماسی التماسی آمریکا به جایی نرسید، وزیر امور خارجه‌مان را تحریم کردند؛ ظاهرا دلشان خوش می شود، اگر دلتان خوش می‌شوید بفرمایید. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در واکنش به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه…
مصطفی کمالو عصراقتصاد: شهید بهشتی در کتاب «پیامبری از نگاه دیگر» تاکید دارد که در غیاب مناسبات عادلانه، امکان تحقق پذیری مقام خلیفة اللهی از انسان ها سلب می شود. امروز شما مشاهده می کنید، حساسیت ها نسبت به وضعیت مو و پوشش افراد چند ده برابر بیشتر از عدالت…
مصطفی کمالو عصراقتصاد: رئیس موسسه مطالعات دین و اقتصاد اظهار داشت: اعتقاد شهید بهشتی به اصل کار جمعی و اینکه هر کس دانسته‌ای دارد و باید به آن احترام گذاشت، با همه افراد با احترام گفت‌وگو می‌کرد.
چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 09:55

بهشتی اسوه مدیریت کشور بود

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: فاجعه جانگداز هفتم تیر علاوه بر شهادت مومنین شریف و خادم مردم از این جهت که تعدادی از مدیران تراز اول کشور و در راس آن ها شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را از جامعه نوپای اسلامی گرفت به معنی واقعی کلمه یک فاجعه تلقی…
یک سیاستمدار اصلاح‌طلب با بیان اینکه تحریم و قهر انتخاباتی زیبنده جریان اصلاح‌طلبی نیست، گفت: نظارت استصوابی قابل احترام است اما نهاد‌های حاکمیتی در مسیر انتخابات فضا را بیشتر باز کنند تا مردم با احساس اینکه نامزد مورد علاقه‌شان حضور دارد، علاقه و رغبت بیشتری برای مشارکت نشان دهند.
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از دستور خارج شدن پالرمو و CFT به معنای بایگانی شدن آن‌ها نیست بلکه به این معناست که فعلا در دستور کار این روزهای مجمع نیست.
سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با گفت‌وگو با چهره‌های سیاسی در رابطه با ابهامات انتخابات به ویژه چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: جلساتی برگزار می‌شود که ما آنها را خبری نکرده‌ایم و لازم هم نیست خبری شود.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد:‌ استیضاح ابزاری برای بهبود اوضاع است نه این که اهرمی برای کارهای ناصواب و رانت شود.
عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان ضمن بیان اینکه این شورا با نفسِ استانی‌شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالفتی ندارد، گفت: در مصوبه مجلس درباره این طرح حقوق نامزدها و مردم به‌خوبی رعایت نشده که محل ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است.
مرضیه صدری عصراقتصاد: به گفته معاون اقتصادی رئیس جمهوری تهدیدها و فشارهای آمریکا برای بانک های اروپایی به منظور مشارکت در «اینستکس» بهانه خوبی برای تعلل اتحادیه اروپا در اجرای این سامانه نیست چرا که در طراحی این سامانه حضور و فعالیت بانک ها و مصونیت آن ها از تهدیدها…
سخنگوی شورای نگهبان گفت: رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات که در جلسات فوق‌العاده شورای نگهبان انجام می‌شد، پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت به پایان رسید. نظر نهایی به زودی اعلام می‌شود.
مرضیه صدری عصراقتصاد: کنش ها و واکنش های اخیر ایران و آمریکا و معادلات کنونی بین المللی به اثبات یک چیز می پردازد، اینکه تنها راهکار عملی در برابر سیاست های مبتنی بر تطمیع و تهدید آمریکا برای کشورمان انسجام ملی است.
یک فعال سیاسی تاکید کرد: جالب است کسانی که شرایط امروز را رقم زدند از این شرایط بهره‌برداری تبلیغاتی می‌کنند و می‌خواهند از این نمد انتقادی برای خود کلاهی بسازند و منافع خود را در انتخابات امسال تامین کنند.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: آنچه که در مبارزه با فساد رخ داد این بود که تمام حواس‌ها متوجه عوامل است درصورتی که کاملا مشهود است که باید زمینه‌هایی برای بروز این مفاسد وجود داشته باشد و باید عواملی از داخل خود سیستم این فضا را ایجاد کرده باشند.…
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 08:50

حملات داخلی و خارجی به خاکریزهای مردمی

مرضیه صدری عصراقتصاد: بر خلاف تلاش هایی که از طریق فضای مجازی و رسانه های مغرض صورت می گیرد، امروز سایه جنگ نظامی بر سر ایران وجود نداشته و آنچه آرایش جنگی دشمن هدف گذفته خاکریزهای مردمی و اذهان عمومی جامعه به عنوان سرمایه های اجتماعی دولت و نظام است.
ناصر ذاکری عصراقتصاد: دوره طولانی بررسی پیوستن به معاهده پالرمو موجب شد که اظهارنظرهای متفاوتی از جانب مسؤولان عالیرتبه، کارشناسان، فعالان سیاسی و سخنوران در مورد این معاهده و آثار آن بر اقتصاد کشور مطرح گشته و در رسانه‌ها منتشر شود. هریک از اظهارنظرکنندگان با رویکرد موافق یا مخالف به…
معاون امنیتی وزیر کشور گفت: رسیدگی به زندگی و مطالبات کاری وظیفه اصلی ماست باید قبل از اینکه صدای کارگران درآید به مشکلاتشان رسیدگی شود. حل معضلات به گارگران از اولویت‌های اول ماست.
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نوشت: بر این باوریم که دولت باید به سمت وظایف حاکمیتی و سیاستگذاری برود و در شهرها و روستاها وظایف را به شوراها محول کند و اعضای شوراها نیز با عملکرد خود تایید کنند که ظرفیت سپردن اختیار را دارند.
عصراقتصاد: کینه توزی ها و همدستی کشورهای عربستان و امارات با آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران رئیس جمهور را بر آن داشت تا در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به بازخوانی و یادآوری نامه صدام حسین به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت در مرداد…
عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه مجلس در رابطه با اصلاح قانون انتخابات مجلس هنوز به شورای نگهبان ارسال نشده است که به محض ارسال بررسی خواهد شد.
صفحه 1 از 13

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395