هیات دولت

گزارش وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی از خدمات ارائه‌شده به زائران در ایام اربعین حسینی در جلسه هیات دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری ارائه شد.دبیرخانه ستاد به منظور تسهیل نظارت یکپارچه بر فعالیت‌‌های مقابله با فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری - مالی، موظف است ظرف حداکثر…
 عصر اقتصاد: رئیس جمهور و اعضای هیات دولت معتقدند زور آمریکا در فشارهای اقتصادی بر ایران تمام شده و مردم می توانند به روزهای بهتر با شاخص های اقتصادی مناسب تر امیدوار باشند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه شاخص‌های کلان اقتصادی و گزارشات بنگاه‌های خصوصی نوید بهبود شرایط اقتصادی کشور را می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند اقتصاد ایران دچار فروپاشی می شود اما ما از دوران سخت عبور کردیم و قادر هستیم به شرایط بهتر از این هم برسیم.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه روستاییان و عشایر ذخایر ارزشمند کشور هستند گفت: یکی از نقاط درخشان کارنامه نظام جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب ، خدمات‌رسانی به روستاییان و عشایر است.
سخنگوی دولت گفت: هیچ وزیری از طرح مسائل کارگران در صدا و سیما گله نکرده است. صداوسیما درباره خصوصی‌سازی آدرس درست دهد و بگوید از چه زمانی شروع شده است
رئیس جمهور گفت:‌ آنکه باعث شد تلاش‌ها در نیویورک به ثمر نرسد، آمریکا بود. در پیغام خصوصی به اروپایی‌ها می‌گفت آماده‌ام اما در گفت‌وگوی تلویزیونی تحریم‌ها را تشدید می‌کرد ذکاوت ایرانی می‌طلبید ما گول پیغام‌های خصوصی را نخوریم.
محمود واعظی گفت: تمام پروژه های آمریکایی ها در منطقه با شکست مواجه شده است، اقدامات آنها در عراق، سوریه و افغانستان شکست محسوب می شود و هیچ کدام از گفته های ترامپ در زمان انتخابات در حوزه بین المللی عملی نشده اند.
سخنگوی دولت با اشاره به تصمیم امروز مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در موعد مقرر و قانونی رئیس‌جمهور وزیر بازرگانی را به مجلس معرفی خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در حکمی «حسین سیمایی صراف» را به عنوان دبیر هیات دولت منصوب کرد.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 08:45

فقط یارانه 800 هزار نفر حذف می شود

عصراقتصاد: سخنگوی دولت درباره حذف یارانه دهک های بالا گفت: در مرحله اول حذف یارانه ثروتمندان در مهرماه چند صدک از دهک های بالا حذف می‌شوند که ممکن است هفتصد تا هشتصد هزار نفر را در برگیرد.
طرح حذف قبوض کاغذی گاز تا ابتدای آذرماه وارد فاز اجرایی می‌شود و لازم است مشترکان نسبت به تکمیل پرونده اشتراک خود اقدام کنند.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 08:07

"تعهد در مقابل تعهد" استراتژی کنونی ایران

عصراقتصاد: تعهد در مقابل تعهد استراتژی امروز ایران در شرایطی است که اروپایی ها به شدت در تکاپو برای حفظ برجام اند.
چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 14:34

ملاقات برای ملاقات یا برای رفع تحریم ها

ملاقات دو رئیس جمهور ایران و آمریکا صرفا به عنوان ملاقات و عکس و یا به منظور مذاکره و بیان حرف جدید در راستای رفع تحریم ها و منافع ملی بازهم به موضوع اصلی امروز پاستور تبدیل شد.
سخنگوی دولت گفت: روز گذشته شاهد مواضع بسیار مهمی از سوی سید حسن نصرالله بودیم، این پیام روشن و قاطعی برای رژیم صهیونیستی است که تجاوزات بی شرمانه آنها بی پاسخ نخواهد ماند.
سخنگوی دولت با ابراز خوشحالی از طرح انتقادات مختلف درباره دولت خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید دولتی است که در میانه میدان جنگ ایستاده و شرایط را تحمل می‌کند و همه تلخی‌ها را به جان خود می‌خرد تا کام جامعه شیرین باشد.
عصر اقتصاد: سخنگوی دولت در خصوص مباحثی که در فضای رسانه‌ای کشور در مورد سیاست‌ها و فعالیت‌های دولت در خصوص آرامش بخشی به بازار سرمایه و مقابله با التهابات ارزی مطرح شده است، به نامه دبیر شورای عالی امنیت ملی در تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۹۶ به رئیس جمهوری در…
علی ربیعی هشتمین نشست خبری سخنگوی دولت را با اختصاص زمانی به منظور شنیدن نظرات و انتقادات رسانه ها آغاز کرد.
سخنگوی دولت از عزل مدیر عامل ایران خودرو وبه دلیل گرانی عمدی و بون هماهنگی خودرو و جایگزینی عباس علی آبادی در این سمت از مهم ترین خبرهای بود که آن را اعلام کرد.
عصراقتصاد: معاون اول رئیس جمهوری گفت: اگر به دنبال تاب‌آوری مسائل کشور هستیم حتما باید یکی از کانون‌های اصلی تاب‌آوری اقتصادی که همان روستاییان و عشایر کشور است، توجه کرد.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 14:47

شرایط مناسب باشد آماده مذاکره ایم

عصراقتصاد: رئیس جمهوری گفت: برای اینکه تعهدات متوازن باشد، کاهش تعهدات خود را آغاز کردیم، ضمن اینکه در کنار آن مذاکرات را هم ادامه می دهیم. همواره معتقد بوده و هستیم که هیچ وقت نباید از تعامل و مذاکره فرار کنیم. البته باید محیط آن مساعد باشد و طرف مقابل…
مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای تحریم وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان مسئول سیاست خارجی کشور و امین نظام را محکوم کرد.
عصر اقتصاد: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی بیشتر بین وزرا و مسوولان دولتی با اصحاب رسانه اظهار کرد: دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه‌ای برای جامعه رسانه ای کشور قائل است.
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 11:59

علی ربیعی: ظریف یک رسانه است

علی ربیعی گفت: ظریف هم یک رسانه است. هم تولید محتوا می‌کند، هم ابزار انتقال پیام را دارد و هم بازخورد پیام را می‌گیرد.
علی ربیعی، سخنگوی دولت در رابطه با آخرین وضعیت معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس گفت: برای دولت وزیر زن یا مرد هیچ تفاوتی ندارد بلکه بیشتر بر این تاکید داریم که وزیر خوب و کارآمدی انتخاب شود که بتواند مسائل دانش آموزی و معلمان را در این…
 هیات دولت در جلسه صبح خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند.
جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری گفت: آمریکا در تلاش است گروه تروریستی داعش را از سوریه به افغانستان منتقل کند که برنامه ای خطرناک است و باید در مقابل آن ایستاد.
سخنگوی دولت در خصوص آخرین وضعیت بازار ارز گفت: همین امروز قطعا رشد تورمی به شکل قبل دیگر وجود ندارد و روند کاهشی دارد، یعنی گرانی شتاب‌دهنده در حال توقف است. حتما آثار میان مدت و بلند مدت این وضعیت را روی قیمت برخی کالاها خواهیم داشت.
واعظی در پاسخ به عصر اقتصاد در خصوص واکنش ایران به اقدام اخیر انگلیس و توقیف نفتکش ایران: آنچه مربوط به حوزه دیپلماسی و در حیطه اختیارات دولت است، همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری رایزنی ها و گفت و گوها آغاز شده و ادامه دارد.
چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 15:39

مسئله FATF را به افراد مرتبط بسپارید

سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت در خصوص اینکه اختلال در ارتباطات بانکی بین المللی کشورمان بیشتر ناشی از تحریم هاست نه مسائل مرتبط با اف ای تی اف، گفت: از همه افراد خواهش می کنم که این مسئله را به افرادی بسپارند که به صورت…
چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 15:37

زنگنه: جا نمی زنم

زنگنه: جا نمی زنم عصراقتصاد: علاوه بر تحریم های روز دوشنبه آمریکا و اظهار نظرها درباره این موضوع، فشارها و حاشیه سازی های اخیر برای وزیر نفت و اختلاف میان مجلس و دولت در خصوص مصوبه حقوق کارمندان از محورهای مهم پرسش و پاسخ میان خبرنگاران و اعضای کابینه دولت…
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395