هیات دولت

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه اگر مردم نیاز ضروری ندارند سهام خود را نفروشند، ‌گفت: بانک‌ها هم آماده هستند به پشتوانه این سهام، ‌تسهیلاتی به مبلغ ۸۰ درصد ارزش سهام را پرداخت کنند تا بخشی از مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود و همچنان مالکیت سهام خود را حفظ…
علی ربیعی گفت: شناسایی علت وقوع این حادثه دردناک در دست بررسی است و درباره علت و ابعاد انفجار اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 ضوابط تهیه اجباری پیوست اجتماعی برای برنامه‌‌های کلان توسعه‌ای مشخص و تهیه اجباری این پیوست‌ها اجرایی شد. اجباری شدن تدوین چنین پیوستی در جزء (2) بند (الف) ماده 80 قانون برنامه پنج‌ساله شش توسعه مقرر شده است.
معاون اول رئیس‌جمهوری از لبریز شدن اکثر سدهای کشور خبر داد.
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت فقط متعلق به نسل گذشته نیست، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت نیاز امروز و فردای کشور است و انتقال این فرهنگ به نسل امروز و آینده ایران رسالت مهمی است که بر دوش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار…
سخنگوی دولت گفت: امروز آمریکا هیچ گزینه‌ای پیش‌ روی ما جز ایستادگی در برابر زورگویی و فراخواندن همه ملت‌های مسئولیت‌پذیر جهان به همبستگی در برابر این شورش باورنکردنی، باقی نگذاشته است.
سخنگوی دولت برخی اخبار مبنی برتصمیم برای افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب و اعلام کرد: برنامه‌ای در این زمینه نداریم.
سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 09:49

مصوبات جدید هیات وزیران

دیگر مصوباتی که در این نشست هیات وزیران به تصویب رسید، به این شرح است: تصویب آیین‌نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها هیات وزیران با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و معطوف‌نمودن پرداخت یارانه به خانوارهای نیازمند، آیین نامه اجرایی بند (الف)…
سخنگوی دولت با بیان اینکه ما از مراحل مدیریت و کنترل بیماری عبور کردیم و وارد فاز مهار بیماری شده‌ایم، گفت: فاز مهار بیماری نیازمند تداوم همکاری مردم است.
معاون اول رییس جمهور کرونا را کرونا قطب نمای اصلی سیاست گذاریو مدیریت کشور دانست و یادآور شد که در شرایط فعلی جهان برداشت و تولید نفت صرفه اقتصادی ندارد.
سخنگوی دولت می‌گوید: ما اعلام کردیم که بدون هیچ پیش شرطی آمادگی تبادل برای همه زندانیان و گفتگو برای این آزادی وجود دارد اما آمریکا است که تاکنون از پاسخ خودداری کرده است.
سه شنبه, 09 ارديبهشت 1399 ساعت 10:46

دولت از تداوم شادابی بورس غفلت نمی کند

سخنگوی دولت بورس را بهترین راه برای هدایت نقدینگی در کشور عنوان کرد و گفت: دولت از تداوم شادابی و نشاط بورس غفلت نخواهد کرد.
علی ربیعی، سخنگوی دولت گفت: کرونا در مسیر مدیریت شده است، هیچ استانی در وضعیت قرمز نیست، اما وضعیت عادی هم نیست؛ چراکه ویروس از بین نرفته است.
علی ربیعی، سخنگوی دولت با تاکید بر ضرورت سیاسی نشدن بحران کرونا و کنترل این موضوع در دوران پساکرونا، گفت: ما درحال حاضر چند نیازمندی عمده داریم تا بتوانیم از شرایط کرونا موفق بیرون رویم. ما نیاز به درک مشترک همه اعضای جامعه از شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داریم…
یکشنبه, 31 فروردين 1399 ساعت 09:52

توجه به صادرات غیرنفتی؛ اولویت امسال دولت

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در نشست وزیر، معاونان و مدیران وزارت صمت با بیان اینکه تکیه اصلی ما به صادرات غیرنفتی است، افزود: باید صادرات غیرنفتی به عنوان موضوع جدی و تعیین کننده در دستور کار قرار گیرد و اگرچه محدودیت‌های بودجه‌ای داریم، اما حمایت‌های دولت در این…
چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 14:52

سخنگوی دولت: حتی یک دلار هم گم نشده است

سخنگوی دولت گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهم حتی یک دلار هم از بودجه سال ۹۷ گم نشده است و همه این‌ها به طور مشخص محاسبه خواهد شد.
هیئت دولت به استناد قانون برنامه ششم توسعه و همسو با سند ملی راهبرد انرژی کشور، برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور را به تصویب رساند.
علی ربیعی این نشست خبری با تاکید بر اینکه هرگونه سیاست در بازگشایی‌ها مبتنی بر دیدگاه کارشناسی است، افزود:کارشناسان ما در حوزه سلامت ، بهداشت محیط کار امروز با همکاری اتاق های ذی ربط و تشکل های صنفی انبوهی از پروتکل‌ها را فراهم کردند.
علی ربیعی سخنگوی دولت با انتشار یادداشتی استراتژی دولت در دوره شیوع کرونا را حفظ سلامت و جان مردم عنوان و تاکید کرد: تصمیمات ایزولاسیون بیماران و طرح فاصله‌گذاری فیزیکی و در ادامه فاصله گذاری هوشمند فیزیکی نتیجه این استراتژی است.
معاون اول رییس جمهوری، دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به چهار میلیون خانوار از اقشار آسیب‌پذیر را ابلاغ کرد.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه سلامت مردم مهمترین اولویت دولت است گفت: سلامت جامعه چیزی نیست که بتوان نسبت به آن مسامحه کرد و آن را نادیده گرفت و اگر نیاز باشد دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بایدها و نبایدهای جدی تری را برای قطع…
جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران هفت استان، اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و انسجام، ‌هماهنگی و همکاری بیشتر مسئولان و مردم را جهت پیشگیری از شیوع این ویروس ضروری ارزیابی کرد.
جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا روز جمعه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و طی آن بر ضرورت تامین ماسک و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مردم توسط همه دستگاه‌ها تاکید شد.
رئیس جمهوری در آخرین جلسه هیات دولت قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی، به تبیین جایگاه مجلس پرداخت و گفت: جایگاه مجلس‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است اما مجلس شورای اسلامی در ایران به دلیل عنایت ویژه امام خمینی(ره) از جایگاه ویژه‌‌ای برخوردار بوده و برای همه قانون وضع می‌کند.
جلسه هیات دولت روز چهارشنبه با تصویب چند لایحه برگزار شد و سخنگوی دولت در این حاشیه این جلسه بر تکذیب هرگونه شایعه در مورد استعفای رئیس جمهوری تاکید کرد.
هیات دولت در جلسه امروز خود با ترخیص خودروهای دپو شده باقیمانده در گمرکات کشور موافقت کرد.
هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری، آیین‌نامه اجرایی مربوط به ایجاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را به تصویب رساند.
سخنگوی دولت با اشاره به این که دولت تا روز جمعه از کم و کیف حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بی خبر بود، ضمن انتقاد از بی‌خبر گذاشتن دولت بر اصلاح ساختارهای پدافندی، اطلاع رسانی و واقع گویی تاکید کرد.
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی از اعلام موضع معنادار و وحدت‌آفرین اقشار مختلف مردم در محکوم کردن جنایت دولت آمریکا قدردانی شد.
عصراقتصاد: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این کار کمک کند.
صفحه 1 از 12

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399