سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 08:31
کد خبر: 60102

وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون اول رییس جمهور وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی را با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب و محوریت توسعه و رونق تولید در سال جاری با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ تحت عنوان سال رونق تولید ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه ها ضمن یادآوری ضرورت و اهمیت مدیریت شرایط ویژه اقتصاد كشور و مواجهه فعالانه با تحریم‌ها، رفع موانع و چالش‌های مهم اقتصادی، وظایف کارگروه های «اصلاحات ساختاری بودجه و برقراری انضباط مالی در بخش عمومی»، «مردمی كردن اقتصاد»، «بهبود معیشت و رفاه اجتماعی»، «تقویت درونزایی و رونق تولید»، « گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی»، « سازگاری با تحولات زیست محیطی»، « پیشبرد برونگرایی اقتصاد»، «تقویت نظام تأمین مالی» و « توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان» مشخص شده است.
جهانگیری در این ابلاغیه ها با استناد به تصویب نامه مورخ 24/4/1398 ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از روسای کارگروه ها خواسته است؛ تا نتیجه اقدامات صورت گرفته در ارتباط با  این ابلاغیه ها را به صورت فصلی (مستمر) به معاون اول رییس جمهور گزارش دهند.
 اقتصاد مقاومتی
وظایف و تکالیف ابلاغی به منظور تحقق اهداف مورد نظر و فعال نمودن موثر كارگروه مزبور عبارتند از: تشكیل جلسات منظم و مستمر كارگروه ظرف مدت یك هفته از ابلاغ این مصوبه، تعیین اعضای هسته اندیشه ورزی كارگروه شامل 5 نفر از صاحبنظران حوزه مربوط، تدوین بسته اجرایی با رعایت ملاحظات مربوط و ارسال به دبیرخانه ستاد ظرف مدت یك ماه از ابلاغ این مصوبه، تشكیل جلسات كارگروه به صورت دوره‌ای (دو هفته یكبار) به منظور بررسی روند اجرای بسته و رفع موانع و مشكلات احتمالی اجرا پس از تصویب بسته اجرایی در ستاد و ابلاغ آن به كارگروه، ارسال درخواست‌های رفع موانع و تسهیل اجرای بسته به دبیرخانه ستاد جهت طرح و تصویب در مراجع بالاتر و ارسال گزارش فصلی عملكرد اجرای بسته به دبیرخانه ستاد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395