مجلس

ایلنا نوشت: یک نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به تدوین طرح دوفوریتی تحریم اپل گفت به هر حال اگر می‌خواهیم با آمریکا مبارزه کنیم باید همگی مبارزه کنیم و تبعیض معنایی ندارد. این مبارزه با کالاهای کشور مورد نظر در راستای اقتصاد مقاومتی است و مسئولان باید در خط مقدم…
عصراقتصاد: سازمان تأمین اجتماعی یک بیمه گر اجتماعی است که وظیفه پوشش اجباری بیمه کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد را برعهده دارد.
نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط سیل که خانه و کاشانه کارگران و کشاورزان از بین رفته، نباید این قشر محروم را به حال خود رها کنیم، گفت: اینکه به‌صورت موقت بیمه بیکاری برای آنان برقرار شود، تصمیم خوبی است اما…
رییس مجلس شورای اسلامی 29 فروردین ، روز ارتش و نیروی زمینی را به دلاورمردان این نیرو تبریک گفت و تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیل اخیر انصافا با تمام وجود حضور یافت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خواستار حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی همزمان با رفع مشکلات کارگران شد و گفت: امحال بدهی بانکی و سیستم مالیاتی برای کارفرما و تعیین سریع بیمه بیکاری برای کارگران باید در وهله اول صورت بگیرد.
 در جلسه علنی امروز مجلس نمایندگان در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی شرایط اختصاصی انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان را مشخص کردند.
عصراقتصاد: بهارستان روز گذشته میزبان 4وزیر برای ارائه گزارش در مورد خسارات سیل اخیر بود.
عضو هیات ریسه مجلس از حصور وزیران کشور، نیرو، راه و شهرسازی و جهاد کشاروزی در روز یکشنبه برای ارائه گزارش از آخرین وضعیت کمک رسانی به سیل زدگان و میزان خسارات وارده در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
علی لاریجانی گفت: همه ما افتخار می کنیم که پاسدار باشیم و مجلس این اقدام ننگین سردمداران رژیم آمریکا را محکوم می کند و پشتیبان همه پاسداران خواهد بود.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حمایت از احیای وزارت بازرگانی گفت: قبلا یکی از دلایل مخالفت ما با تفکیک وزارت صمت مخالفت آقایان نعمت زاده و شریعتمداری به‌عنوان وزرای صمت وقت بود، اما امروز وزیر فعلی صمت با دولت همصدا است.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 09:29

مصوبات مالی و پولی روز گذشته مجلس

عصراقتصاد: نمایندگان مجلس روز گذشته در جلسه صحن علنی علاوه بر ادامه مباحث مربوط به سیل و خسارات ناشی از آن، چند مصوبه مالیاتی و بورسی هم داشتند.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 23:00

نطق های احساسی بجای تدابیر اجرایی

مرضیه صدری عصراقتصاد: سیل های اخیر موجب شد اولین جلسه صحن علنی مجلس در روز یکشنبه تا کنون به نطق ها، تذکرات و سخنرانی های نمایندگان بگذرد.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 15:44

خطری متوجه سدهای استان کردستان نیست

سید احسن علوی گفت: خوشبختانه خطری متوجه سدهای استان کردستان نیست. همچنین برای اجتناب از خطر احتمالی، نکات ایمنی و اخطارها به خانواده‌های ساکن در اطراف سدها داده شده است.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خانه ملت به عنوان ریل‌گذار و تهیه‌کننده نقشه راه قوای دیگر است. مجلس به جای طرح و لوایحی که آن چنان مهم نیست اهتمام خود را بر اجرایی شدن فرمایشات رهبری بگذارند.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 10:46

تفحص مجلس از عملکرد سازمان خصوصی سازی

نمایندگان مجلس با ۱۶۱ رأی موافق با ضرورت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی موافقت کردند.
یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: در گزارشی که به رئیس مجلس ارائه شد تصریح شد که میزان خسارات به حوزه کشاورزی و دامپروری استان خوزستان هزار میلیارد تومان است و این منهای خسارات بخش مسکونی در شهرها و روستاها است.
علی لاریجانی گفت: با توجه به محدودیت منابع در بودجه 98 عده‌ای می‌گفتند که با توجه به خشکسالی کشور نباید بودجه زیادی به تکمیل سدها اختصاص داده شود اما مجلس روی تأمین منابع سدسازی اصرار ورزید.
محمد کیانوش‎راد می‌گوید: متأسفانه مجلس فعلی سردرگم، متزلزل و در بسیاری از موارد هم منفعل عمل کرد.
بهرام پارسایی گفت: مردم واقعا در مهار و حمایت از سیل زدگان سنگ تمام گذاشتند. مردم نشان دادند که هم فرهنگ غنی دارند و هم حس نوعدوستی و وطن دوستی دارند.
محمد مهاجری آقای محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته است: امروز بخشی از مشکلات نظام بانکی ناشی از عدم به روز رسانی قانون در حوزه نظام بانکی بر اساس مبانی اسلامی و شیعی است. اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی قوانین بانکی باید بر اساس مبانی…
یک عضور کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در قدم اول «زمینه ساز تحقق شعار"رونق تولید" بانک ها هستند.
 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بازگرداندن اشتغال و فعالیت های اقتصادی سیل زدگان باید اولویت اصلی برنامه بازسازی مناطق سیل زده مازندران قرار گیرد.
 سیدحسین نقوی‌حسینی گفت: سفر حسن روحانی به عراق نشان داد پیوند بین ایران و عراق یک پیوند راهبردی است و کسی نمی‌تواند این پیوند را تحت تاثیر قرار دهد.
نمایندگان با اصلاحات صورت گرفته در نحوه تعیین تسویه بدهی دریافت‌کنندگان تسهیلات ریالی از بانک‌ها موافقت کردند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ نحوه اجرایی کردن ارائه کالابرگ‌های الکترونیکی بسیار مهم است باید شأن و منزلت شهروندان حفظ شود باید بهترین مدل را انتخاب کنیم که به مردم کمک شود و آنان بدون دغدغه آنچه را که لازم دارند، تهیه کنند. ارائه کالابرگ الکترونیکی برای این…
نماینده جیرفت در مجلس خواستار تبیین حوزه عملکرد شستا شد و گفت: اگر شفاف‌سازی صورت بگیرد و اشکالات و اشتباهات مدیریتی این شرکت‌ها استخراج شود، می‌تواند اصلاحاتی برای بهبود این شرکت‌ها انجام داد اما اینکه بدون مطالعه از خصوصی‌سازی شستا سخن به میان بیاوریم، اشتباه بزرگی است.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه، ۱۴ اسفند ماه) در دیدار با اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف و همچنین بسیج اصناف کشور با بیان اینکه اصناف از گذشته و از ابتدای انقلاب خدمات بسیاری برای کشور داشته‌اند، گفت: از گذشته نیز بازار نقش مهمی در اقتصاد…
محمد جواد جمالی نوبندگانی ، درباره اینکه با توجه به اصلاح لایحه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از این پس رأی‌دهندگان می‌توانند به لیست‌هایی که احزاب ارائه می‌کنند رأی دهند، گفت: سه مورد برای رأی دادن افراد در این قانون پیش‌بینی شده است؛‌ لیستی، حزبی و فردی یعنی افراد به…
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروسازان باید به تعهدات خودشان عمل کنند، اظهار داشت: خودروسازان حق یک ریال افزایش قیمت را ندارند. داود محمدی درباره آخرین بررسی پرونده تخلفات خودروسازان و همچنین افزایش قیمت بی‌رویه خودرو در کمیسیون متبوعش گفت: پرونده در کمیسیون اصل…
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق کارگران گفت:‌ برای افزایش حقوق کارگران شورای عالی کار باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند و قاعدتا این تصمیمات باید باتوجه به شرایط روز باشد. کاظم جلالی ،‌ درباره اینکه دولت با افزایش حقوق‌ها تا ۴۰۰ هزار تومان مخالفت است و…
صفحه 1 از 46

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395