رئیس جمهور

رییس جمهوری با بیان اینکه بازسازی ها از امروز تحت فرماندهی وزیر کشور در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده آغاز می شود، گفت: مردم مناطق سیل زده ، به هیچ وجه نباید نسبت به جبران خسارات سیل نگرانی داشته باشند، چرا که دولت با افتخار در این مسیر تلاش…
 رییس جمهوری با اشاره به وقوع سیل بی‌سابقه در کشور که از اواخر سال گذشته شروع شد و آثار آن هنوز ادامه دارد، گفت: همکاری سه قوه برای کمک‌ به آسیب‌دیدگان سیل اخیر در کشور ضروری است.
رییس جمهوری، موضوع واگذاری بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی و اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی را اقدام احمقانه و بی خردانه آمریکا برای حمایت از یک گروه جنایتکار در سرزمین های اشغالی دانست و گفت: سپاه مدافع آزادی در منطقه و در رأس مبارزه با تروریسم است.
رییس جمهوری ایران در تماس تلفنی 'امانوئل مکرون' گفت: اراده دولت ایران حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از افزایش تنش ها است.
رییس جمهور گفت: ملت ایران قربانی تروریستی است که بدست ابر قدرت‌ها ایجاد شده است. به من نشان دهید ملتی که در یک شب ده‌ها تن نماینده مجلس، روسای قوای‌شان و وزیرشان به شهادت می رسند.
عصراقتصاد: رئیس جمهوری بازآفرینی بافت‌های فرسوده و موضوع مسکن را یک ضرورت اساسی توصیف کرد و گفت: پیام سیل و زلزله این است که بافت های فرسوده باید احیاء شود و تهران جایی است که باید آن را در برابر زلزله، سیل و طوفان احتمالی مصون بسازیم.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 12:26

برای توسعه مترو تهران راه حل داریم

رئیس جمهور با تاکید بر این موضوع که حتما برای مترو تهران جلسه می‌گذاریم، گفت: ما برای توسعه مترو تهران راه حل داریم که برای جلوگیری از شدت اتلاف انرژی ضروری است.
عصراقتصاد: رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری مشترک با عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق که روز گذشته به تهران سفر کرده بود، از توافق برای تأسیس شهرک‌های صنعتی مشترک در مرزهای دو کشور ایران و عراق اشاره کرد و گفت:‌ توافق شد که یک شهرک در منطقه جنوب و یک شهرک…
 نخست وزیر عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریسم به عراق کمک های بسزایی کرد به طوری که ما امروز شاهد صلح و ثبات هستیم.
رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق گفت: برای لایروبی اروند رود توافق بسیار مهمی انجام داده‌ایم که امروز هم مورد تاکید دو طرف بود. امیدواریم تا پایان ماه رمضان برنامه‌های فنی برای این کار تدوین شود.
 رئیس جمهوری گفت: اقدام آمریکا در جلوگیری از ورود کمک های بین المللی به آسیب دیدگان از سیل، جنایت بی سابقه است.
رئیس جمهورگفت: در مدیریت بحران، حفظ سلامتی مردم مهمترین اصل است و خدمت فداکارانه به مردم سیل‌زده، بی‌تردید افتخاری بزرگ و قابل ستایش است.
حسن روحانی گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ هجری شمسی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال "رونق تولید"، باید تلاش همگان بویژه در دولت بر تحقق این شعار با محوریت تولید بیشتر، با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر، متمرکز شود.
جمعه, 09 فروردين 1398 ساعت 10:45

رییس جمهور وارد فرودگاه اهواز شد

حسن روحانی، رییس جمهور و هیئت دولت در راستای بازدید از مناطق سیل زده در استان خوزستان و دیدار با مردم این مناطق، جمعه ۹ فروردین وارد فرودگاه اهواز شد.
پنج شنبه, 08 فروردين 1398 ساعت 02:00

در حادثه سیل هیچکس نباید خود را تبرئه کند

دکتر روحانی: حادثه سیل اخیر هشدار طبیعت به ما بود که دستکاری در طبیعت چه تاثیری بر مردم خواهد داشت.
چهارشنبه, 07 فروردين 1398 ساعت 22:22

بازدید رئیس جمهور از مناطق سیل زده مازندران

رئیس جمهور قرار است پس از بازدید از مناطق سیل زده مازندران ، در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در ساری شرکت کند.
 رئیس جمهور گفت: کشور سال سختی از نظر بودجه دارد اما در عین حال از هیچ کمکی به مردم آسیب دیده از سیل گلستان دریغ نخواهد کرد.
چهارشنبه, 07 فروردين 1398 ساعت 17:17

روابط ایران و عراق راهبردی و تاریخی است

رییس جمهوری روابط ایران و عراق را راهبردی، تاریخی و بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد: توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط تهران - بغداد که در حال حاضر مثال زدنی است، به نفع دو ملت ایران و عراق است و به زیان هیچ کشوری در منطقه نخواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در پیامی، نوروز را به ایرانیان و همه ملت هایی که این عید باستانی را جشن می گیرند، شادباش گفت. پیام رئیس جمهوری کشورمان به این شرح است:شادباش به همه ایرانیان و همه ملت‌های همسایه‌ای که #نوروز را گرامی می‌دارند؛…
رییس جمهور خطاب به ملت ایران گفت: با همه توان مشکلات را حل می کنیم و دشمنان جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به اهداف خود نمی رسند.
رئیس جمهورگفت: نمایندگان مجلس در تصویب لایحه بودجه افزایش ۲۰ درصدی حقوق را با فرمول خاصی تصویب و به قانون تبدیل کردند که دولت قانون مصوب را اجرا می‌کند در مورد میزان افزایش حقوق کارگران نیز این هفته در شورای عالی کار تصمیم‌گیری خواهد شد.
یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 10:18

حسن روحانی وارد بوشهر شد

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، صبح روز یکشنبه در راس هیاتی از طریق فرودگاه بین المللی خلیج فارس وارد عسلویه استان بوشهر شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه جمعه در واکنش به حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند، این اقدام را قویا محکوم کرد و آن را نشانه دیگری بر لزوم مقابله همه‌جانبه با اسلام‌هراسی رایج در غرب دانست.
وی حضور و فتاوای علمای بزرگ در ایران و عراق در مسیر مبارزه با تروریسم و علیه استعمار به نفع ملت های منطقه را مغتنم و ارزشمند دانست و اظهار داشت: حشدالشعبی، جایگاه بسیار مهمی در فرهنگ و تقویت همبستگی ملی عراق داشته و دارد.
روحانی افزود: برغم تبلیغاتی که می شود آمریکا و غرب در شکست تروریسم هیچ نقشی نداشتند و صرفا با برخی بمباران ها دست به عملیات نمایشی می زدند.
عصراقتصاد: حسن روحانی روز دوشنبه در پایان مذاکرات با "برهم صالح " همتای عراقی خود در کاخ ریاست جمهور عراق، این مذاکرات را بسیار سازنده خواند و اظهارداشت: در جریان مذاکرات با رئیس جمهور عراق هیچ نقطه اختلافی را ندیدم و رابطه دو کشور به نفع دو ملت و دو…
مراسم استقبال رسمی از دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر برهم صالح رئیس جمهوری عراق در محل قصر السلام (صلح) ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.
دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 11:06

حسن روحانی وارد بغداد شد

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در یک سفر رسمی صبح امروز وارد بغداد شد. رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی «برهم صالح» رییس جمهوری و 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق برای انجام سفر رسمی سه روز وارد پایتخت عراق شد. انجام سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد…
حجت الاسلام حسن روحانی امروز20 اسفند در راس هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی راهی کشور عراق خواهد شد. دیدار با «برهم صالح» رییس جمهوری و «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق مهمترین دیدارهای دیپلماتیک رییس جمهوری خواهد بود. در کنار دیدارهای متنوع و بازدیدهای برنامه ریزی شده حجت الاسلام والمسلمین روحانی،…
عصراقتصاد: رئیس جمهوری کشورمان روز گذشته 9 دیدار با مسئولان و نمایندگان کشور های فرانسه، بورکینافاسو، میانمار، کنگو، مالت، هند، عراق، تاجیکستان و آذربایجان داشت.
صفحه 1 از 18

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395