رئیس جمهور

رئیس جمهوری گفت: تهران علاقه مند به توسعه روابط با آنکارا در همه عرصه ها بویژه در بخش های اقتصادی و تجاری است و حجم مبادلات سالانه دو کشور باید به رقم ۳۰ میلیارد دلار افزوده شود.
رئیس‌جمهور «قانون حفاظت از خاک» را برای اجرا به سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ کرد.
رئیس جمهور گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر همکاری، هم‌افزایی و یافتن راه‌های دستیابی به منافع مشترک، سود متقابل و در یک کلمه، سیاست برد – برد است.
عصراقتصاد: رئیس جمهوری روز جمعه در سخنرانی نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به معرفی ظرفیت های اقتصادی ایران برای فعالیت و سرمایه گذاری توسط کشورهای عضور شانگهای پرداخت و نسبت به ایجاد هر گونه شرایط مورد نظر برای این کشورها اعلام آمادگی کرد.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 12:36

ظرفیت فشارهای آمریکا به پایان رسیده است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: ملت ایران بدانند که فشار آمریکا علیه کشورمان به اوج رسیده و عملا ظرفیت آن رو به پایان است و از این به بعد این تحریم‌ها و فشار، ظرفیت خود را از دست داده و تخلیه خواهد شد.
رئیس جمهوری برای حضور در نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای عصر پنجشنبه عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان می شود.
رئیس‌جمهور در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی، قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» را ابلاغ کرد.
رئیس جمهور گفت: ایران می‌تواند امن ترین و بهترین مسیر ترانزیتی برای کالاهای تاجیکستان باشد.
 عصراقتصاد:به رسم هر سال، مردم ایران و جهان روز گذشته، آخرین جمعه ماه رمضان و روز جهانی قدس را با حضور در راهپیمایی گرامی داشتند و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین این بار با شعار «نه به معامله قرن» اعلام کردند.
چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 14:48

حسن روحانی: امروز دیگر موشک جواب موشک است

حسن روحانی گفت: روزگاری مردم فلسطین برای دفاع از خود تنها یک سنگ در اختیار داشتند اما امروز دیگر موشک جواب موشک است؛ به طوری که پس از ۴۸ ساعت صهیونیست‌ها ناچار به عقب‌نشینی شده و گنبد آهنین آنها در برابر موشک‌های رزمندگان فلسطینی تاب نیاورد.
 رئیس جمهوری با بیان اینکه شهیدان و جانبازان، گواهان صادق تاریخ عزت، سربلندی و ایستادگی ملت هستند، تاکید کرد: دفاع مقدس تنها تاریخ پر فراز و نشیب 8 ساله نیست بلکه فرهنگ ایثار، رشادت، ایستادگی و مقاومت است و ملت ایران باردیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد.
حسن روحانی گفت: کار امروز آمریکایی ها جنایت علیه بشریت است، زیرا آنها جلوی خرید دارو، مواد غذایی و اعزام بیماران برای معالجه را گرفته اند.
 با افتتاح طرح های توسعه منابع آب و خاک استان آذربایجان‌ غربی شامل 8 پروژه در قالب 4 طرح با حضور رئیس جمهوری، اجرا و بهره‌برداری از بخش مهمی از طرح های توسعه منابع آب و خاک 12 استان مرزی کشور وارد مرحله جدیدی می شود.
رییس جمهور با صدور دستوری از وزارتخانه ها و سازمان ها با هدف رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در کشور درخواست کرد تا به صورت جدی اقدام کنند.
رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ و هنر بویژه در مقطع حساس کشور اظهار داشت: مهم‌ترین نیاز امروز جامعه، امید به آینده و نشاط است چرا که احساس غرور ملی و امید و نشاط سرمایه اصلی کشور است و می تواند روند حل مشکلات را تسریع کند.
رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه با مشارکت مردم، مدارا با یکدیگر و مقاومت می توانیم به پیروزی برسیم، گفت: امروز در یک آزمایش بزرگ الهی قرار گرفته ایم و بی تردید با ایستادگی و مقاومت از این مرحله عبور خواهیم کرد.
رئیس جمهوری شامگاه دوشنبه در دیدار صمیمی با علما و فرهیختگان اهل سنت سراسر کشور تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران مربوط به مذهب خاصی نیست و همه مردم ایران و همه مذاهب در صحنه انقلاب حضور و مشارکت فعال و گسترده داشتند و همه اینها صاحب کشور و انقلاب هستند.
عصراقتصاد: رئیس جمهور با قدردانی از وزرا و مسئولین دولتی و همچنین خانواده‌های اعضای دولت، تأکید کرد: همه اعضای دولت تدبیر و امید با روحیه بسیار بالا آماده خدمت‌رسانی بیشتر به مردم شریف ایران هستند و هیچ توطئه داخلی و خارجی نمی‌تواند این عزم و روحیه مسئولین را در هم…
عصراقتصاد: رئیس جمهور گفت: در جنگ تحمیلی تقریباً مردم اتفاق نظر داشتند که دولت مقصر مشکلات نیست، بلکه صدام به کشور تجاوز و جنگ را آغاز کرده بود و چون مردم در این زمینه اتفاق نظر داشتند، شرایط نه ایده‌آل بلکه نسبتاً خوب بود و مردم برای حل مشکلات کمک…
رئیس جمهور گفت: در حقیقت ما دو فروش دیگر انجام نمی‌دهیم؛ یعنی نه اورانیوم غنی‌شده را دیگر می‌فروشیم و نه آب سنگین را می‌فروشیم.
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 ساعت 09:17

تقویت همکاری سیاسی و اقتصادی ایران و قطر

عصراقتصاد: رئیس جمهور، روابط ایران و قطر را برادرانه ، رو به توسعه و به نفع دو ملت و ملتهای منطقه دانست و بر تقویت همکاری های مشترک دو کشور در زمینه سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 09:46

جنگ امروز، جنگ امیدهاست

عصراقتصاد: رییس جمهوری با تاکید بر این که امروز دعواها و فحاشی‌های داخلی نباید خریدار داشته باشد، گفت: راهی جز مقاومت و اتحاد و امید به آینده نداریم. جنگ امروز آمریکا جنگ با امید است.
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 10:42

شلیک یک موشک کوتاه‌برد توسط کره جنوبی

کره‌شمالی صبح روز شنبه یک موشک کوتاه برد شلیک کرد.
 رییس جمهوری با بیان این که معلم از مرزهای فرهنگ و اخلاق کشور محافظت می کند، گفت: اجر و قرب معلم با هیچ وسیله مادی قابل جبران نیست.
چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 12:53

ایران 6 راه مخفی برای صادرات نفت دارد

عصراقتصاد: رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه صادرات نفت خود را ادامه خواهیم داد، گفت: ممکن است آمریکا یک راه را بر ما ببندد، اما این یک راه ندارد که آمریکا همه فشار را آورده است آن را ببندد، هنوز ۶ راه دیگر وجود دارد و آنها خبر ندارند. ما…
رییس جمهوری گفت: آمریکایی ها در ماه های آینده خواهند دید که ما صادرات نفت را ادامه می دهیم.
پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 ساعت 10:45

رییس‌جمهور: هم مرد دفاع و هم مرد مذاکره‌ایم

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر متجاوز وجود ندارد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در طول 40 سال گذشته هر روز توطئه جدیدی علیه ملت بزرگ ایران طراحی و اجرا کردند و همواره شکست خورده و باز هم شکست خواهند خورد.
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 09:01

صادرات برق به پاکستان را 10برابر می کنیم

عصراقتصاد: نخست وزیر پاکستان که به همراه یک هیات عالیرتبه عصر یکشنبه به تهران سفر کرده بود، دیدارها و نشست های مشترکی با حسن روحانی داشت که در این دیدارها بر ارتقاء همکار های تجاری و امنیتی دو کشور تاکید شد که اعلام آمادگی ایران برای افزایش 10برابری صادرات برق…
رییس جمهوری گفت: ایران و پاکستان کاملا مصمم به توسعه روابط دوجانبه هستند و هیچ کشور ثالثی قادر نیست روابط دوستانه و برادرانه ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهد.
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 15:47

رئیس جمهور چهارشنبه عازم کردستان است

رئیس جمهور چهارشنبه-چهارم اردیبهشت ماه- مهمان کردستانی‌ها است و در ورزشگاه استقلال سنندج با مردم کردستان دیدار می کند.
صفحه 1 از 19

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395