دولت و مدیریت کلان

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهوری: بر اساس مهلت قانونی، مجمع تشخیص مصلحت طی 4الی 5ماه آینده باید درباره دولایحه پالرمو و CFT اظهار نظر کند.
صالحی: امروز از آقای همتی درخواست کردم که انجام مراحل ارزی مربوط ه ترخیص کاغذ تسریع شود
وقتی واعظی می خواهد همه خبرنگاران سوال بپرسند
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری: هیچ بحثی در خصوص میانجیگری در دیدار و گفت و گوی وزیر خارجه عمان و دکتر ظریف مطرح نشده است
مرضیه صدری عصر اقتصاد: اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که در واقع اصلاحیه‌ای بر قانون مبارزه با پولشویی به منظور پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی است، سال 97 توسط مجلس تصویب شد اما به گفته معاون حقوقی رئیس جمهوری هنوز نیاز به الحاقیه ها و تبصره هایی برای…
حسن روحانی گفت: کار امروز آمریکایی ها جنایت علیه بشریت است، زیرا آنها جلوی خرید دارو، مواد غذایی و اعزام بیماران برای معالجه را گرفته اند.
عصر اقتصاد: وزیر اقتصاد با بیان اینکه آمار بازگشت ارزهای صادراتی به صورت روزانه متغیر است، بخشی از ثبات بازار را به خاطر بازگشت ارزهای حاصل از صادرات ارزیابی کرد.
 با افتتاح طرح های توسعه منابع آب و خاک استان آذربایجان‌ غربی شامل 8 پروژه در قالب 4 طرح با حضور رئیس جمهوری، اجرا و بهره‌برداری از بخش مهمی از طرح های توسعه منابع آب و خاک 12 استان مرزی کشور وارد مرحله جدیدی می شود.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:33

مردم نمی دانند چرا مالیات می دهند

عصراقتصاد: ساکنین هر منطقه ای که زیر نظر یک دولت سیستماتیک باشند، مشخصا خدماتی را از این دولت دریافت می کنند که از میان آن ها می توان به ایجاد زیر ساخت های حمل و نقل، ساخت بیمارستان ها، حفاظت از محیط زیست و برخی دیگر اشاره کرد. مردم نیز…
وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر دوشنبه گفت: هر کار حقوقی و قانونی از طرف حاکمیت باید برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام می‌شده اجرا شده، و برخی کارهای مربوط به خود شرکت در حال انجام است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه در اردیبهشت ماه ۱.۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشته است، گفت: بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می کند.
رییس جمهور با صدور دستوری از وزارتخانه ها و سازمان ها با هدف رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در کشور درخواست کرد تا به صورت جدی اقدام کنند.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 19:00

افزایش میزان ارز برگشته به کشور 

 وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، گفت: در اردیبهشت ماه 1.7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون این رقم از مرز 10 میلیارد دلار گذشته است.
سامانه‌های ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانه (​yaranesms) جعلی است و ارتباطی با سازمان هدفمندسازی یارانه ها ندارد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 00:00

سوداگران 80 درصد اقتصاد را می بلعند

عصراقتصاد: اقتصاددانان نئوکلاسیک در رویا پردازی خود چنان هویت مستحکمی برای مکانیزم قیمت ها قائلند که خود سامانی اقتصاد را درگرو رها سازی بازار دیده و هر اقدام اصلاحی و جبرانی را گناه نا بخشودنی تلقی می کنند و در مسائل انسانی با تعابیر زیبا ، مرگ و میر و…
ابراهیم رزاقی با تاکید بر لزوم تغییر جهت سیاست‌ها به نفع کارگران و کشاورزان گفت: با اتخاذ لیبرالیسمِ وارداتی نمی‌شود از سد تحریم گذشت.
عدالتیان اظهار د اشت: استفاده از عبارت دور زدن تحریم‌ها در این شرایط نادرست است، چون آمریکا اقدام غیرقانونی انجام داده و ما سعی می‌کنیم از راه‌های قانونی در برابر آن ایستادگی کنیم، در اصل ما برخلاف آمریکا که مسیر ناصحیح را طی کند اقدامات قانونی انجام می‌دهیم. خوشبختانه اکثر…
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 15:52

افزایش 9 درصدی ارزش بیت‌ کوین

با کاهش ارزش بیت کوین در روز گذشته، برخی تحلیل‌های غلط در مورد این ارز مطرح شد که امروز با افزایش ۹ درصدی ارزش آن، این تحلیل‌ها رد شد.
مرضیه صدری عصراقتصاد: به گفته معاون اقتصادی رئیس جمهوری تهدیدها و فشارهای آمریکا برای بانک های اروپایی به منظور مشارکت در «اینستکس» بهانه خوبی برای تعلل اتحادیه اروپا در اجرای این سامانه نیست چرا که در طراحی این سامانه حضور و فعالیت بانک ها و مصونیت آن ها از تهدیدها…
عصراقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان ضمن بیان اینکه این شورا با نفسِ استانی‌شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالفتی ندارد، گفت: در مصوبه مجلس درباره این طرح حقوق نامزدها و مردم به‌خوبی رعایت نشده که محل ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است.
سرپرست سازمان مالیات از افزایش سهم شهرداری‎ها از مالیات و عوارض ارزش افزوده خبر داد و گفت: در لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده، محدودیتی در نظام بودجه شهرداری‌ ها ایجاد نشده است.
نمایندگان مجلس شورای با پیشنهاد مسکوت ماندن سه ماهه طرح ساماندهی بازار خودرو مخالفت کردند.
رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ و هنر بویژه در مقطع حساس کشور اظهار داشت: مهم‌ترین نیاز امروز جامعه، امید به آینده و نشاط است چرا که احساس غرور ملی و امید و نشاط سرمایه اصلی کشور است و می تواند روند حل مشکلات را تسریع کند.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 23:00

حافظان منافع ملی حامیان متخلفان نباشند

اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: اگرچه وزیر اقتصاد اعلام کرده بود که ۳۰ میلیارد دلار یعنی 75 درصد ارز حاصل از صادرات به هیچ شکلی به کشور برنگشته، اما رئیس کل بانک مرکزی به عنوان مرجع رسمی این موضوع، اعلام می‌کند که ۶۰ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصاد برگشته است.
رئیس‌جمهور در حکمی رضا باقری اصل را به عنوان «دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» منصوب کرد.
پایان وابستگی آمریکا به انرژی خلیج فارس می‌­تواند یکی از عوامل بنیادی توضیح‌دهنده رویکرد سیاسی این کشور در پایان دادن به برجام باشد. افزایش جهانی قیمت نفت به زیان چین، اتحادیه اروپا و ژاپن تمام خواهد شد و پویایی اقتصاد این کشورها را تحت فشار قیمت‌­های بالای انرژی قرار خواهد…
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 12:45

تهاتر نفت با کالا یا ارز تفاوتی ندارد

معاون اقتصادی دولت گفت: این که مبادلات با یورو، ارز سایر کشورها و یا تهاتر انجام شود در اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت اثری ندارد زیرا ما به دنبال فائق آمدن بر مشکلاتی هستیم که آمریکا در سیستم بانکی بین المللی ایجاد کرده است.
آلبرت بغازیان بر لزوم مالیات‌ستانی از دهک‌های بالای درامدی، سهمیه بندی بودجه و حمایت دولت از تولید، تاکید می‌کند و می‌گوید: دولت چاره‌ای جز ایستادگی در برابر کسانی که سود‌های سرشار می‌برند و مالیات نمی‌دهند، ندارد.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات که در جلسات فوق‌العاده شورای نگهبان انجام می‌شد، پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت به پایان رسید. نظر نهایی به زودی اعلام می‌شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور رفع معضلات نظام بانکی، خواستار ارائه طرح های عملیاتی، اختصاصی و گام به گام جامعه دانشگاهی، در این حوزه مهم شد.
صفحه 1 از 285

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395