دولت و مدیریت کلان

رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: باید این را در نظر داشت که فقط قیمت ارز بر افزایش صادرات اثرگذار نیست بلکه سایر عوامل همچون نقل و انتقالات بانکی، حمل و نقل، ظرفیت بنادر و اتاق‌های بازرگانی مشترک از دیگر عوامل تاثیرگذار در آن هستند.
دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن گفت: اگر امروز هیچ خودروی ناقصی در پارکینگ‌ها نیست و تمام خودروها تجاری شده است همگی با تلاش و غیرت قطعه‌سازان بوده اما اکنون آستانه تحمل آنها تمام شده است و حداقل انتظار آنها این است که نگذارند مانند سال گذشته پرداخت آنها به ساعت آخر…
عصر اقتصاد: مجلس شورای اسلامی روز گذشته طی مصوباتی تعیین محدوده جغرافیایی مناطق ویژه اقتصادی با تصویب هیات وزیران و شرایط عدم کاهش درآمدهای مالیاتی دولت در مناطق ویژه اقتصادی را تصویب کرد.
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی میزان نرخ مالیات نقل و انتقال وسائط نقلیه را مشخص کردند.
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 11:06

سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد

عصر اقتصاد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.
رئیس جمهوری بر لزوم دسترسی مردم به خدمات الکترونیکی از ارزانترین و کوتاه‌ترین مسیر تاکید کرد
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز قدرت ملی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: قدرت ملی ترکیبی از قدرت فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی است و این چهار قدرت باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 16:30

تورم دی به ٣٨.٦ درصد رسید

نرخ تورم سالانه دی ١٣٩٨ برای خانوار‌های کشور به ٣٨.٦ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل، ١.٤ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قطعه یک آزادراه تهران-شمال در دهه فجر با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و نرخ عوارض هنوز مشخص نیست.
نمایندگان مجلس در مصوبه ای نرخ مالیات و عوارض سبز شماره‌گذاری انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت را تعیین کردند.
عصر اقتصاد: نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 28 آن را که به تعیین نرخ مالیات و عوارض کالاهای نفتی، فلزات گرانبها، همچنین سیگار نوشابه و سایر کالاهای آسیب‌رسان به سلامت اختصاص دارد، تصویب کردند.
نمایندگان مردم در مجلس شرایط عدم کاهش درآمدهای مالیاتی دولت در مناطق ویژه اقتصادی را تعیین کردند.
حسن روحانی، رئیس جمهور روابط و همکاری های ایران و ونزوئلا را مثبت و دوستانه دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور برای توسعه و تقویت مناسبات تهران- کاراکاس تاکید کرد.
معاون اول رییس‌جمهوری ضمن تاکید بر افزایش راندمان و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، گفت: اجرای طرح‌های صرفه‌جویی انرژی نقش موثری در اقتصاد ملی دارد.
رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: طرح بانکداری اسلامی بسیار حجیم و شامل 214 ماده و تبصره است و برخی تغییرات در این طرح لازم است.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: برگزاری نمایشگاه‌های بهاره الزامی است و ستاد تنظیم بازار با این تصمیم، کار اجرایی را به خود صنوف و فعالان اقتصادی، محول کرده است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع استاندارد در صادرات، گفت: این امر باعث می‌شود که گاهی به اهداف صادراتی خود نرسیم.
مدیر کل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امروزآخرین مهلت ثبت نام مشمولین نصب سامانه فروشگاهی برای فعالین غیر حوزه درمان است.
دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 09:42

گسترش معافیت‌های مالیاتی صادرات

عصر اقتصاد: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور و مناطق آزاد تجاری-صنعتی از طریق مبادی خروجی رسمی با ارائه پروانه سبز گمرکی صادره توسط گمرک از مالیات معاف شود.
عصر اقتصاد: مرکز پژوهش های مجلس با ارائه گزارشی به نمایندگان پیشنهاد داد که کلیات طرح اصلاح قانون نظام صنفی را رد کنند.
عصر اقتصاد: مجلس شورای اسلامی با استفساریه ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ موافقت کرد.
حسین راغفر، اقتصاددان و دانشیار اقتصاد دانشگاه الزهرا، معتقد است که در قانون اساسی، عمده فعالیت‌های نظارتی و مبارزه با فساد به دستگاه‌های حکومتی واگذار شده است که این خود یکی از مشکلات کنونی است در حالی که نهادهای مردمی می توانند بخش قابل توجهی از این نقیصه را برطرف…
سازمان خصوصی سازی جزییات واگذاری سه شرکت دولتی پالایش نفت تبریز، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین به صورت عرضه بلوکی و عمده از طریق بورس و فرابورس را اعلام کرد.
عصر اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای درباره شمول مالیات و عوارض ارزش افزوده بر قراردادهای مشارکت مدنی‌ای که با موضوع ساخت و انتقال مالکیت (مشارکت در ساخت) منعقد می‌شود، رفع ابهام کرد.
علی لاریجانی، رئیس مجلس گفت: اروپا رفتاری غیرعادلانه در توافقنامه هسته‌ای داشته باشد، تصمیم جدی در همکاری با آژانس می‌گیریم.
یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 10:55

بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT

یک نماینده مجلس گفت: NPT معاهده‌ای غیرقابل خروج نیست بلکه به نظر من مخاطره‌ای که در ماده ۱۰ پیمان NPT آمده است مصداقش می‌تواند بحث مکانیزم ماشه باشد.
رئیس مجلس گفت: بنده که با برخی آقایان چهارسال، با برخی هشت سال و با بعضی دوازده سال همکاری روزانه داشته‌ام عدم التزام عملی به نظام را در اکثریت قریب به اتفاق همکاران تایید نمی‌کنم.
 عصر اقتصاد: رئیس جمهوری بر حضور دولت در کنار مردم برای حل مشکلات آن‌ها و به خصوص مردم سیل زده سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
معاون اول رییس‌جمهور گفت: آموزش و پرورش مهمترین و اصلی‌ترین سرمایه کشور است.
رئیس موسسه مطالعاتی دین و اقتصاد معتقد است که هنوز پیچیدگی و گرفتاری های اقتصادی به حدی نرسیده که ذخیره‌ دانایی موجود کشور از عهده‌ آن برنیاید.
صفحه 1 از 319

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395