دولت و مدیریت کلان

معاون اول رییس جمهوری مصوبه نحوه تشکیل انجمن‌های رشته‌های مربوط در فدراسیون‌های ورزشی چند رشته‌ای را برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرد.
چرا نئوکلاسی‌کهای وطنی درباره واقعیت‌های اجرای سیاست‌های پولگرایی همه واقعیت‌ها را نمی‌گوینداستاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: به مسئولان محترم بانک مرکزی نیز باید گوشزد کرد که نباید تحت عنوان هدفگذاری تورمی، نرخی را تعیین کرد که در درجه اول با استمرار سیاست‌های نادرست کنونی امکان پذیر نیست و…
بانک آینده مجموعه ایران‌مال را میدان اجرای طرح ویژه «آینده‌داران» برای خرید اعتباری کرده است.
معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش تقاضای ضمانت‌نامه شرکت‌های دانش بنیان از صندوق نوآوری در سال 98 خبر داد و گفت: صدور این میزان ضمانت نامه منجر به انعقاد بیش از 300 قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان در کشور شده است.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: با شروع به کار این پنجره واحد، اخذ مجوز از 72.5 روز به 3 روز کاهش پیدا می‌کند. اخذ مجوز در مدت‌زمان میانگین 72.5 روز برای تجار بسیار زیاد است و مانع از سرمایه‌گذاری می‌شود.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی گفت: امیدواریم دولت از وضعیت نگهبان فعلی به دولت باغبان تغییر یابد و به محیطی برای رشد و شکوفایی تبدیل شود.
سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا به لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی کشور خبر داد و گفت: با وجود توضیحات رئیس بانک مرکزی در این خصوص همچنان برای اعضای شورای نگهبان ابهام باقی ماند.
شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 09:39

«اجازه فروش یک قطره نفت را نداریم»

به گفته رئیس سازمان برنامه بودجه با وجود تحریم«بی‌نظیر» ایران در بخش نفت دولت در حال مدیریت توامان«تحریم‌های ظالمانه» و کروناست رئیس سازمان برنامه بودجه با بیان اینکه با یک تحریم بی نظیر در بخش فروش نفت مواجه هستیم تاکید کرد که کشور در حال مدیریت توامان تحریم های ظالمانه…
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی پیشنهاد داد که پذیرش دانشجویان جدیدالورود از نیم‌سال دوم سال تحصیلی باشد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانیم برگردیم، گفت: امروز زندگی ما محدودتر و بخشی از زندگی ما مجازی شده است و این را مردم کشور باید باور کنند.
شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 09:43

دستورهای تلفنی روحانی به 3 وزیر

رئیس جمهوریی روز گذشته برای حل مشکلات مختلف کشوری با سه وزیر آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و نیرو به صورت تلفنی صحبت کرد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 08:37

هدف‌گذاری تورم ۲۲ درصدی برای سال ۹۹

 بانک مرکزی طی بیانیه‌ای هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، ۲۲ درصد با دامنه مثبت و منفی ۲ واحد درصد تعیین کرد همانطور که روز دوشنبه همتی وعده داده بود که بانک مرکزی چارچوب هدف‎گذاری نرخ تورم را بزودی منتشر خواهد کرد روزسه شنبه بانک مرکزی طی…
سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت، مهم ترین مصوبات نشست اخیر شورایعالی بورس و اوراق بهادار را تشریح کرد.
وزیر کشور گفت: انتخابات مجلس فرصتی برای احقاق حق مدنی ملت جهت شرکت در اداره امور کشورو میدانی برای تحقق کارآمدی ونمایش توان و اقتدار اجرایی دولت مبدل کرد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خاش وعده داد که سوت قطار خاش به زاهدان در دهه فجر ۹۹ با افتتاح این پروژه بزرگ ملی به صدا در می آید.
مجلس یازدهم با حضور رئیس جمهور از امروز آغاز به کار می کند. رییس ستاد برگزاری آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم صبح روز چهارشنبه با تلاوت قرآن کریم و با حضور ۲۷۶ نماینده منتخب و رییس جمهوری برگزار می‌شود.
مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم شورای اسلامی دقایقی پیش با حضور مقامات کشوری و لشکری آغاز شد.
منتخب تهران بابت مصاحبه‌ای که اخیرا با یکی از شبکه‌های خارجی انجام داده بود، عذرخواهی کرد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 11:51

زمان اولین جلسه مجلس یازدهم مشخص شد

فردا جلسه علنی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس یازدهم در اجلاسیه اول برگزار می‌شود.
رئیس جمهوری روز گذشته در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و همچنین تماس تلفنی با رییس جمهوری سوییس تلاش کرد تا در دو حوزه مبارزه با تحریم‌های آمریکا و کاهش تصدی‌گری و مدیریت دولتی از طریق واگذاری سهام اقدامات لازم و قانونی را انجام دهد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در توئیتی از مدیریت خوب دوازده ساله علی لاریجانی در سه دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.
رئیس جمهور گفت: هم دوران دولت چهار ساله است و کوتاه و هم دوران مجلس اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم یادگاری دائمی و ماندگار را برای دهه ها و حتی قرن ها برای مردم جای بگذاریم.
هیئت وزیران نظر به مشکلات جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا با تعویق دوساله زمان برگزاری گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 08:47

تداوم روند کاهشی تورم در اردیبهشت ماه

تورم اردیبهشت به ۲۹.۸ درصد رسید نرخ تورم سالانه اردیبهشت ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ۲۹.۸ درصد رسیده که این عدد نسبت به ماه قبل، ٢.٤ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.
اعضای شورای اقتصاد عضو هیأت وزیران در جلسه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص استفاده ایران از وام بانک جهانی برای تأمین تجهیزات بهداشتی و درمانی مبارزه با ویروس کرونا به استناد ماده ۲۰ قانون برنامه پنچ ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و تبصره ۳ قانون بودجه…
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 10:31

فروش سهام عدالت آغاز شد

معاونت نظارت بر نهادهای مالی بورس و اوراق بهادر گفت: از امروز امکان فروش برای دارندگان و مشمولین سهام عدالت وجود دارد و در این مرحله دارندگان مجاز به فروش 30 درصد از سهام خود هستند.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 11:02

راهکار تامین کسری بودجه ۹۹ مشخص شد

انتشار اوراق بدهی گزینه ای است که دولت در کنار عرضه سهام شرکت‌ها و فروش اموال خود برای تامین کسری بودجه امسال معرفی کرده است.
پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران نشان می‌دهد که رشد نقدینگی از ۳۵.۸ درصد در سال ۹۸، به ۱۹.۵ درصد در سال جاری خواهد رسید که ۱۶.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در سفر به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ریلی چابهار - زاهدان یکی از طرح‌های مهم دولت است که می‌تواند بندر اقیانوسی غیر تحریمی چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:13

جنجال ناتمامِ مالیات بر محصولات دخانی

بهزاد ولی‌زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری درباره مالیات بر ارزش افزوده کالاهای دخانی گفت: در دی ماه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای با ارقامی برای مالیات بر ارزش افزوده در بخش دخانیات تصویب کردند. در بند ت ماده ۲۸ مالیات بر ارزش افزوده، نرخ‌هایی برای مالیات سیگار، توتون و…
صفحه 1 از 336

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399