چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 10:39
کد خبر: 55421

شریعتمداری: در مسیر شفافیت، امانتداری و فسادستیزی با احدی تعارف نداریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی تاکید کرد که در مسیر شفافیت، امانتداری و فسادستیزی با احدی تعارف نداریم.

محمد شریعتمداری در این توئیت تصریح کرد: به مدیران عامل صندوق ها دستور دادم تمامی اضافه دریافت ها به بیت المال بازگردد و خاطیان عزل گردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در دیدار عصر سه شنبه خود با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم به موضوع صندوق ها اشاره کرد و با بیان اینکه برنامه سال 98 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت دقیق، مکتوب و به معاونت ها ابلاغ شده است، یادآور شد: درباره مساله صندوق ها مطالعه کرده ایم و همه چیز درباره آنها شفاف شده است، لذا تلاش داریم صندوق ها را در یکدیگر ادغام کرده و یا ورشکسته ها را منحل کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره شستا نیز گفت: قصد داریم به این سمت حرکت کنیم که شستا رفته رفته به سمت بورس حرکت کند، همچنین تلاش داریم تا طلب خود از افرادی که به وزارت بدهکار هستند را با راهکارهایی دریافت کنیم.
شریعتمداری ادامه داد: باید بپذیریم که جوانان باید وارد صحنه شوند البته ممکن است اشتباهاتی نیز داشته باشند اما با کسب تجربه حل می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این دیدار با بیان اینکه پرداخت ها و دریافت های بهزیستی هم به صورت کاملا شفاف صورت می گیرد، افزود که معاونان این وزارتخانه بدون تبلیغات به مناطق سیل زده سرکشی کردند و جابجایی ساکنان به مناطق امن صورت گرفت تا شرایط آنها به ثبات برسد.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به راهکار حل مشکل صندوق ها اشاره کرد و گفت: منحل کردن صندوق ها پاک کردن صورت مساله است لذا باید آنها را احیا کنیم، چرا که در دوره ای به آنها دستبرد زده شد و برخی مقررات بنیه آنها را تضعیف کرد و باعث شد تاب آوری صندوق ها کاهش یابد، پس باید با حل اشکالات، آنها را مجددا احیا کنیم.
لاریجانی با تاکید بر اینکه دولت باید بدهی های خود به صندوق تامین اجتماعی را پرداخت کند، افزود: تئوری احیای صندوق ها را باید دنبال کرد که در این خصوص قوانینی نیز وضع و گفته شد اگر صندوق ها امتیازاتی می خواهند به آنها داده شود و البته دولت نیز پولی برای پرداخت ندارد، لذا باید خلق ثروت صورت گیرد و اگر این کار با جدیت آغاز شود، مجلس نیز حمایت خواهد کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر به کارگیری نیروی جوان در سطح مدیریت کشور، گفت: جوانان ذهن خلاق دارند و می توانند برای خلق ثروت تفکر کنند لذا باید از نیروی آنها استفاده شود تا وزارتخانه صرفا منتظر بودجه نفت نماند.
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395