سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 12:03

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز استان تهران در گفت و گو با عصر اقتصاد مطرح کرد؛

معرفی واردکنندگان قابل اعتماد کفاشان دست‌دوز به وزارت صمت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز استان تهران گفت: تعدادی از واردکنندگان قابل اعتماد را به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کردیم که این واردکنندگان با ارز و اعتباری که در اختیار دارند، به واردات می پردازند و امیدواریم با این اقدام مانع افزایش قیمت شویم.

رسول شجری، رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز استان تهران در گفت و گو با عصر اقتصاد ضمن بیان اینکه در حال حاضر هیچ وضعیت روشنی از بازار کفاشان دست دوز در سال 98 نداریم، گفت: ما از بهمن ماه سال 97 نهایت تلاشمان را کردیم که هیچ گونه کمبودی را در سال 98 احساس نکنیم؛ همچنین تعدادی از واردکنندگان قابل اعتماد را به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کردیم که این واردکنندگان با ارز و اعتباری که در اختیار دارند، می توانند اجناسی را وارد کنند.
وی افزود: ما امیدواریم با وارد شدن اجناس این واردکنندگان، بتوانیم در ابتدای سال افزایش قیمت نداشته باشیم اما افزایش قیمت های ابتدای سال، به مسائل سال 97 ارتباطی ندارد؛ سال ها است که در ابتدای سال شاهد افزایش قیمت هستیم؛ به این دلیل که شروع سال مالی، فروردین ماه است و همه واحد های صنفی نیز یک مرتبه قصد شروع به کار می کنند، به همین خاطر ورود اینها به بازار برای تهیه مواد اولیه، باعث افزایش تقاضا و در نهایت باعث افزایش قیمت می شود.
شجری بیان کرد: ما بیش از شش هزار واحد تولیدی در استان تهران داریم که 50 تا 60 هزار نفر کارگر دارند؛ متاسفانه وضعیت اقتصادی باعث شد که 40 درصد آنها در سال 97 تعطیل شوند و 60 درصد باقی مانده با نصف ظرفیت کار کنند.
وی تأکید کرد: ما در اتحادیه کفاشان دست‌دوز و مسئولان مربوطه در وزارت صمت مجدانه به دنبال این هستیم که بتوانیم سال مالی خوبی را شروع کنیم به گونه ای که با حداقل افزایش قیمت ها مواجه شویم.
 
خواندن 70 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395