سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 09:04

اطلاعات تکميلي

  • دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته:

ریل در اولویت وزارت صمت نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

سجاد عسگری

عصراقتصاد: دبیر انجمن صنفی شرکتهای حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته از اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت که تنها بر خودرو متمرکز است و سایر روش های حوزه حمل و نقل را فراموش کرده، گلایه کرد.

مهرداد تقی زاده در گفت و گو با عصر اقتصاد درباره عواملی که مانع رونق تولید در ساخت واگن می شود گفت: در حال حاضرتولیدات کارخانه ها در تولید واگن باری و مسافری پاسخگو بازارنیست و ظرفیت تولید نسبتا پایین است.
 تقی زاده ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در حوزه حمل و نقل ریلی اولویت ویژه ای داشته باشد. اگر برای افزایش کیفیت و ظرفیت تولید واگن داخلی تلاش کند نیازمند واردات آن نخواهیم بود. اما این وزارتخانه اولویت خود را تنها تولید خودرو و مباحث پیرامون این موضوع قرار داده است.
دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته معتقد است: علی رغم اولویتی که در سطوح بالای نظام برای حمل و نقل ریلی در ایران مشخص شده است اما تسهیلات بانکی تنها برای  خودروسازی ها در نظر گرفته می شود و کمتر مشاهده می شود که مسول بخش صنعت دغدغه اصلی راجع به حمل و نقل ریلی مانند بهبود ، تغییرات و افزایش تولید در این حوزه داشته باشد.
تقی زاده درباره نقش حمل و نقل ریلی در کریدورها افزود: در اکثر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان در مسیرهای  طولانی از ظرفیت حمل و نقل ریلی استفاده می کنند و در مسیرهای کوتاه حمل و نقل جاده مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: موقعیت ایران به گونه ای است که مساحت آن زیاد بوده وصنعت ریلی توجیه اقتصادی دارد. بنابراین استفاده از ترانزیت بار می تواند هزینه ها وسوخت را کاهش دهد.

ریل

این فعال بخش خصوصی درباره حمل و نقل حومه ای اظهار کرد: این نوع حمل و نقل از سال 92 در شهرهایی مانند تهران و تبریزمورد بحث قرار گرفت و قطار های بین شهری هم تقریبا افزایش پیدا کرد و و از این جهت حایز اهمیت است که موجب کاهش تصادفات ، ترافیک ، سوخت و کاهش آلودگی هوا می می شود.
تقی زاده ادامه داد : وضعیت  حمل و نقل حومه ای در حال حاضر برای ایران نرمال نیست و معمولا برای کشورهایی که دارای این حمل و نقل هستند، حجم جابجایی مسافران حدود یک میلیارد نفر در سال است.  در صورتی که این رقم برای ایران بین 5 الی 10 میلیون نفر است. در حالی که این نوع حمل و نقل(حومه ای) در همه کشورها برای بخش خصوصی زیان ده است و باید بخش دولتی با تقویت زیرساخت ها و پرداخت سوبسید به آن کمک کند.
وی درپایان خاطر نشان کرد : درراستای حل مشکلات، بخش دولتی که مجموعه راه آهن است باید با بخش خصوصی به صورت یکپارچه عمل کند تا کمکی به افزایش سهم حمل و نقل ریلی شود.
دبیر انجمن صنفی شرکتهای حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته در پایان خاطر نشان کرد: سهم ایران از این نوع حمل و نقل تنها حدود 11 درصد است در حالی که کشورهای اروپایی با توجه به مساحت جغرافیایی که دارند حدود دو برابر این رقم از حمل و نقل ریلی سهم دارند.
خواندن 72 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395