سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 08:54

اطلاعات تکميلي

  • معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی آب تاکید کرد:

صیانت از حریم طبیعت باید بدون مماشات پیگیری شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: معاون اول رييس جمهور از وزارت نيرو خواست به عنوان دبيرخانه شوراي عالي آب با همكاري ساير دستگاه هاي مرتبط، ضمن برنامه ريزي براي لايروبي بستر رودخانه ها، بدون مماشات موضوع ساخت و سازها و تجاوز به حريم رودخانه ها و مسيل ها را نيز به طور ويژه در دستور كار قرار دهد.

اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی آب با اشاره به بارش هاي اخير كشور و بحران سيل در برخي استان ها، گفت: وقوع سيلاب در كنار همه مشكلات و سختي ها، با درس هايي نيز همراه بود تا از اين پس از تجاوز به حريم رودخانه ها و مسيل ها به طور جدي جلوگيري شود و مردم نيز از اين موضوع آگاه شدند كه ساخت و سازها در حريم رودخانه ها تا چه حد مي تواند خطر آفرين باشد.
معاون اول رييس جمهور از وزارت نيرو خواست به عنوان دبيرخانه شوراي عالي آب با همكاري ساير دستگاه هاي مرتبط، ضمن برنامه ريزي براي لايروبي بستر رودخانه ها، بدون مماشات موضوع ساخت و سازها و تجاوز به حريم رودخانه ها و مسيل ها را نيز به طور ويژه در دستور كار قرار دهد تا از حريم طبيعت بخصوص رودخانه ها صيانت شود و شاهد تكرار وقوع اينگونه خسارات و آسيب ها نباشيم.

شورای عالی آب

وي همچنين با قدرداني از حضور دستگاه ها و نهادهاي مختلف نظير نيروهاي مسلح، هلال احمر، بسيج و نهادهاي مدني براي مديريت بحران سيل در كشور، تصريح كرد: نقش مردم سراسر كشور نيز در كمك رساني و مديريت بحران بسيار پر اهميت بود كه بايد از همت، ايثار و حضور خودجوش مردم قدرداني كنيم.
وي افزود: سازمان هواشناسي بايد با اطلاع رساني علمي و به موقع در خصوص وضعيت آب و هواي كشور، از اظهار نظرهاي غيرعلمي و غيركارشناسي توسط ديگران جلوگيري كند و تعامل و همكاري خوبي با دستگاه هاي اجرايي مرتبط داشته باشد؛ چرا كه دستگاه هاي اجرايي مكلف شده اند بر اساس پيش بيني هاي سازمان هواشناسي برنامه ريزي و اقدام كنند.
وي با اشاره به اينكه ميزان بارش ها و روان آب هاي برخي كشورهاي همسايه نظير افغانستان و تركمنستان تاثير مستقيمي بر ميزان آب رودخانه هاي برخي از استان هاي كشور دارد،  افزود: سازمان هواشناسي بايد با تقويت تجهيزات و توسعه فعاليت ها، وضعيت بارش هاي اين كشورها را نيز مدنظر قرار دهد تا پيش بيني ها براي اقدامات پيشگيرانه هر چه بهتر و دقيق تر انجام شود.
خواندن 70 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط