شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 11:07

هشدار دونالد ترامپ به بستن فوری مرز با مکزیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دونالد ترامپ حین بازدید از روند ساخت دیوار حائل در مرز با مکزیک، گفت که ایالات متحده از مهاجران پر شده و دیگر پذیرای آنها نیست.

 شبکه تلویزیونی سی ان ان با انتشار این خبر افزود: رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه (روز گذشته) در دیدار از مرزهای جنوبی با مکزیک در شهر کوچک مرزی 'کالکزیکو' (Calexico) واقع در جنوبی ترین نقطه ایالت کالیفرنیا توقفی کوتاه داشت.
' ترامپ پس از بازدید از وضعیت جایگزینی نرده های مرزی دراین شهر در یک میزگرد خبری گفت که ظرفیت سیستم مهاجراتی آمریکا تکمیل شده است .'
به گزارش سی ان ان ترامپ دراین باره گفت: ظرفیت سیستم مهاجرتی آمریکا تکمیل است و حتی اگر فردی به دنبال پناهندگی سیاسی از آمریکا باشد، قادر بپذیرفتن فرد دیگری نیستیم، متاسفم، بازگردید.
'' ترامپ باردیگر این گفته خود که مهاجران به آمریکا 'فریب کار' هستند را تکرار کرد.''
ترامپ دراین خصوص گفت: وکلای دعاوی از آنها حمایت می کنند و به آنها می گویند که چه کاری انجام دهند درحالی که این افراد می گویند ما از بیم جان به آمریکا آمده ایم اما آنها اعضای باندهای تبهکار هستند، بنابراین ظرفیت سیستم مهاجرتی آمریکا تکمیل است، این افراد را نمی توانیم بیش از این بپذیریم.
به گزارش سی ان ان ، دیدار رئیس جمهوری آمریکا از مرزهای جنوبی آمریکا واقع در ایالت کالیفرنیا درحالی صورت گرفت که وی در روزهای اخیر بارها تهدید کرده بود چنانچه دولت مکزیک به مهاجران فشار وارد نکند ؛ آمریکا مرز خود با مکزیک را خواهد بست.

دونالد ترامپ

پیتر متیوس (Peter Mathews) تحلیلگر سیاسی شبکه خبری سی ان ان گفت : ترامپ بدون مطالعه به عواقب این کار عمل می کند و به هشدار کارشناسان اقتصادی توجهی ندارد، این اقدام ده ها میلیارد دلار خسران مالی به بار خواهد آورد.
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پنجم فروردین ماه در نامه ای، کنگره را از تخصیص یک میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک مطلع کرد.
پنتاگون اعلام کرد که تا یک میلیارد دلار برای ساخت دیواری 'نرده ای' بطول 57 مایل (91 کیلومتر) برای مرزهای جنوبی با مکزیک اختصاص داده است.
'پاتریک شاناهان' (Patrick Shanahan) سرپرست پنتاگون در نامه ای که به 'کریستجن نیلسن' (Kirstjen Nielsen) وزیر امنیت داخلی آمریکا ارسال کرد، نوشت: پنتاگون به بخش مهندسی ارتش مجوز آغاز ساخت دیواری نرده ای به بلندی 18 فوت (نزدیک به 5.5 متر) در بخش های مرزی 'یوما' (Yuma) و 'ال پاسو' (El Paso) در مرز با مکزیک را داده است.
این موضوع اعتراض فوری نمایندگان کنگره آمریکا را به همراه داشت.
دونالد ترامپ برای ساخت دیوار مرزی که یکی از وعده های انتخاباتی وی بود، مبلغ پنج میلیارد و 800 میلیون دلار درخواست کرده بود که با مخالفت دمکرات ها مواجه شد که فقط با تخصیص یک میلیارد و 500 میلیون دلار آن موافقت شد.
مخالفت بین کاخ سفید و دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا منجر به تعطیلی بی سابقه 35 روزه دولت آمریکا و معلق ماندن 800 هزار پرسنل دولت فدرال شد.
موسسه اعتبار سنجی 'استاندارد اند پورز' خسران حاصل از این تعطیلی را 6 میلیارد دلار، رقمی بیش از مبلغ درخواستی ترامپ برای ساخت دیوار مرزی، برآورد کرد.
ترامپ در نهایت برای به اجرا در آوردن خواسته خود با اعلام حالت فوق العاده ملی، پنتاگون را موظف کرد تا از محل بودجه نظامی خود ساخت این دیوار را انجام دهد.

منبع: ایسنا
خواندن 101 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395