پنج شنبه, 15 فروردين 1398 ساعت 10:56

محکومیت تلاش های ترامپ علیه اوباماکر از سوی مجلس نمایندگان آمریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای تلاش های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای لغو «قانون خدمات درمانی 2010» را محکوم کرد.

این قطعنامه که با 240 رای موافق در مقابل 186 رای منفی به تصویب رسید، عمدتا نمادین است. هدف از این قطعنامه حفظ تمرکز و توجه بر قانون خدمات درمانی سال 2010 است که توسط دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا تدوین شده بود و به «اوباماکر» معروف است.
قطعنامه مجلس نمایندگان توسط دموکرات ها ارائه شده و تنها هشت جمهوریخواه به آن رای مثبت دادند. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که عضو حزب دموکرات است، گفت: مردم آمریکا حق دارند بدانند که نمایندگان آنها چه موضعی در مورد کارزا شریرانه دولت ترامپ برای از بین بردن خدمات بهداشتی آنان دارند.
مجلس نمایندگان آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها از اوباماکر انتقاد کرده و خواهان تدوین لایحه دیگری در زمینه خدمات بهداشت و درمان شده است. ترامپ گفته اگر دیوان عالی آمریکا قانون خدمات بهداشت و درمان دوره اوباما را لغو کند او تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 جایگزین بهتری ارائه می دهد.
وی در سال 2016 نیز وعده داده بود که اوباماکر را لغو کند اما تاکنون موفق نشده است. وزارت دادگستری آمریکا اخیرا از دادگاه های استیناف خواست تا با استناد به قانون اساسی زمینه لغو اوباماکر را فراهم کنند. قطعنامه مجلس نمایندگان واکنشی به اقدام این وزارتخانه است. دموکرات ها می گویند اگر دیوان عالی اوباماکر را لغو کند حدود 20 میلیون آمریکایی خدمات بیمه بهداشتی و درمانی را از دست می دهند.

منبع: ایرنا
خواندن 100 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395