پنج شنبه, 15 فروردين 1398 ساعت 10:49

لایحه مقابله با دخالت خارجی در انتخابات آمریکا در سنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سناتورهای آمریکایی طرحی را برای مقابله با دخالت های خارجی در انتخابات آمریکا ارائه کردند که هدف اصلی آن روسیه است.

به نقل از تارنمای هیل، این لایحه توسط «کریس ون هولن» سناتور دموکرات ایالت مریلند و «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا تهیه و ارائه شده است.
در این لایحه آمده است که «مدیر اطلاعات ملی» (DNI) ملزم است ظرف 60 روز پس از هر انتخاباتی در سطح فدرال مشخص کند که آیا دخالت خارجی در آن انتخابات صورت گرفته است یا نه. این نهاد باید گزارش خود درباره دخالت خارجی در انتخابات را به کنگره ارائه کند.

انتخابات آمریکا

طبق این لایحه، عملیات های نفوذ در انتخابات شامل خرید آگهی برای تاثیرگذاری بر آمریکایی ها، انتشار اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی و هک زیرساخت های انتخاباتی از جمله ایمیل های ستادهای انتخاباتی است.
این لایحه مشخصا روسیه را هدف گرفته و تاکید کرده است درصورتی که (DNI) دخالت های روسیه در انتخابات و رای گیری های آتی را تایید کند، ظرف 30 روز پس از دریافت گزارش این نهاد اطلاعاتی تحریم های شدیدی علیه روس ها اعمال خواهد شد. نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 دخالت کرده بود.
لایحه 'ون هولن' و 'روبیو' شبیه فرمانی اجرایی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته صادر کرد. طبق این فرمان درصورت اثبات دخالت خارجی در انتخابات آمریکا تحریم هایی علیه عاملان دخالت وضع می شود.

منبع: ایرنا
خواندن 103 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395