پنج شنبه, 08 فروردين 1398 ساعت 11:00

رای دادگاه لوکزامبورگ به نفع ایران وعلیه آمریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دادگاهی در لوکزامبورگ روز چهارشنبه درخواست آمریکا برای پرداخت غرامت به قربانیان حادثه تروریستی 11 سپتامبر از محل دارایی های ایران را رد کرد.

به نقل از لوکزامبورگ تایمز، این دادگاه در حکم خود اعلام کرد که ادله مورد استناد آمریکا در این پرونده برای لغو مصونیت جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی کشور، در مطابقت با قوانین بین‌المللی نیست.
دادگاهی در آمریکا پیش از این در حکمی سیاسی، ایران را به بهانه حادثه تروریستی 11 سپتامبر به پرداخت میلیاردها دلار خسارت محکوم کرده و نزدیک به دو میلیارد دلار از دارایی های ایران را توقیف کرده بود.
در ادامه اما به درخواست این دادگاه، یک قاضی لوکزامبورگی دارایی های ایران به ارزش 1.6 میلیارد دلار نزد شرکت «کلیر استریم» در این کشور را تا زمان بررسی درخواست خواهان های آمریکایی توقیف کرد.
با وجود حکم روز چهارشنبه دادگاه در رد مصادره اموال ایران، هنوز به علت تحریم ها در خصوص امکان بازگشت این وجوه به ایران تصمیم گیری نشده است.
تهران همزمان دعوی خود را برضد اقدام آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری ثبت کرده و از دیوان خواسته است که غیرقانونی بودن احکام صادره را اعلام و واشنگتن را به خاتمه این روند ملزم کند.

منبع: ایرنا
خواندن 127 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395