دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 14:59

وزیر صنعت: تولید خودرو از چهار هزار دستگاه عبور کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت گفت: با اقدامات و اصلاحات انجام شده میزان تولید خودرو اکنون از چهار هزار دستگاه در روز عبور کرده است.

«رضا رحمانی» امروز (دوشنبه) در حاشیه آخرین نشست هیات دولت در سال 97، در جمع خبرنگاران درباره پرداخت تسهیلات به قطعه سازان اظهار داشت: قرار بود چهار هزار میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شود که تاکنون بیش از سه هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: البته اقدامات دیگری نیز انجام شده که از جمله آنها می توان به آغاز اصلاحات ساختاری و مدیریتی، فروش املاک مازاد و داخلی سازی قطعات وارداتی اشاره کرد که آثار مثبت اجرای این طرح ها را نیز مشاهده می کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با افزایش تولید خودرو، توان خودروسازان برای ایفای تعهدات افزایش یافته و میزان تحویل خودرو چند برابر شده است.
رحمانی با بیان اینکه قطعه سازانی که مشکل جدی داشتند، اکنون فعال شده اند، اضافه کرد: سیاست هایی که شروع کرده ایم شامل یک بسته 10 یا 11 محوری است که به تدریج آثار خود را نشان خواهد داد.
رحمانی اظهار داشت: قیمت خودرو در این هفته نسبت به هفته های قبل حدود 10 درصد کاهش داشته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ارزیابی فضای کاری سال آینده گفت: برای سال آینده فرصت های جدیدی وجود دارد و پروژه هایی نیز بر مبنای اقتصاد مقاومتی تعریف کرده ایم.
رحمانی با بیان اینکه تحریم ها علاوه بر ایجاد مشکلات، فرصت هایی را نیز فراهم کرده اند، اضافه کرد: در برخی صنایع مانند لوازم خانگی، پوشاک، صنایع معدنی، شرکت های دانش بنیان و فناوری فرصت های جدیدی ایجاد شده است.

تولید خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: با این نگاه می توان گفت که سال آینده برای بخش صنعت و تولید، سال فرصت زایی باشد.
وی با بیان اینکه باید سال آینده از فرصت ها بهتر استفاده کنیم، اضافه کرد: تلاش می کنیم بجای اتاق ها و کلینیک های بحران، کلینیک های درمان را راه اندازی کنیم تا از ظرفیت های واحدهای تولیدی بیشتر استفاده شود.
رحمانی گفت: تولید در کشور با تلاش مردم و صنعتگران جریان دارد؛ تولید ما همانند سال قبل بوده و حتی در بخش هایی بهتر نیز شده است.
وی افزود: البته مشکلاتی مانند نوسان نرخ ارز و تلاطم های بازار را داشتیم که تلاش شده است این مشکلات رفع شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به ادعای یکی از نمایندگان مجلس که اعلام کرده بود 60 درصد خودروهای تولیدی به افراد خاص واگذار شده است، گفت: با توجه به اینکه همه افراد می توانند از طریق کد ملی و اینترنتی ثبت نام کنند، این اتفاق رخ نمی دهد.
رحمانی افزود: اگر فروش از طریق نمایندگی ها انجام می شد، شاید امکان وقوع اینگونه تخلفات وجود داشت اما وقتی که ثبت نام به صورت اینترنتی است مراقبت می شود که این اتفاق رخ ندهد.

منبع: ایرنا
خواندن 250 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395