چهارشنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 00:00

استقبال از سال جدید با برنامه های قدیمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: روز گذشته سی و هشتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، ولی‌الله تیموری، معاون گردشگری و دیگر اعضای ستاد برگزار شد؛ اما به نظر می رسد تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های دستگاه های مختلف همچنان قدیمی است و هیچ گونه تمهیدات جدیدی برای نوروز و آغاز سال جدید صورت نگرفته است.

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی در این نشست اظهار کرد: از سازمان هواپیمایی می‌خواهم که نظارت بیشتری بر قیمت بلیت هواپیماها داشته باشد زیرا هنوز هم برخی گزارش‌هایی مبنی بر گرانی بلیت به گوش ما می رسد؛ همچنین باید بر حوزه محدود کردن چارترها نظارت شود. اجازه ندهید سوژه گرانی هواپیما همه زحمات را تحت تأثیر قرار دهد. من به همکارانم در سازمان میراث فرهنگی گفته ام روی موضوع عدم افزایش نرخ نظارت داشته باشند.
کسی حق ندارد در تعطیلات عید نرخ را گران کند. ما نباید اجازه دهیم موضوع قیمت باعث تلخ کامی مردم در عید نوروز شود.
وی گفت: موضوع بهداشت و سلامت بسیار مورد توجه و تاکید است باید حداکثر نظارت روی مسائل بهداشتی مراکز خدمات دهی به مسافران انجام شود. موضوع مورد تاکید دیگر توزیعیکنواختی سفر است. پیش بینی می‌شود گردشگری امسال در عید نوروز پررونق‌تر از سال‌های گذشته باشد. پیش بینی ما افزایش سفرهای داخلی است. امسال با سه میلیون نفر کاهش سفر خارجی مواجه بوده ایم که اگر این تعداد به سفر داخلی اضافه شود در عید امسال با ۲۰ درصد افزایش سفر رو به رو می شویم.

ورود بیش از ۷ میلیون گردشگر خارجی در ۱۱ ماه

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: باید برای افزایش سفر تمهیدات لازم را داشته باشیم حتی گردشگر ورودی در نوروز افزایش پیدا خواهد کرد زیرا در سال ۹۷ جهشی را در این حوزه داشته ایم و در ۱۱ ماهه امسال بیش هفت میلیون گردشگر خارجی به ایران آمدند.
مونسان درباره رسیدگی به شکایات مردم نیز گفت: ما در موضوع رسیدگی به شکایات به دنبال تنبیه کردن نیستیم هر چند که طبق قانون خلاف کرده اند، اما هدف اصلی رضایتمندی گردشگر است؛ بنابراین رسیدگی به شکایات باید به روز باشد. در این رابطه شماره ۰۹۶۲۹ و اپلیکیشن آن را راه اندازی کرده ایم تا مردم بتوانند شکایات خود را آنلاین اعلام کنند بنابراین موضوع توزیع سفر، عدم افزایش نرخ و کنترل قیمت و ایجاد نشاط و شادمانی جزو تاکیدات ستاد تسهیلات سفر است.

خودروهایی که جریمه‌های بالاییک میلیون تومان دارند، توقیف نمی شوند

سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با بیان این‌که طرح ترافیک نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال ۹۷ آغاز می‌شود، تمرکز بیشتر نیروهای پلیس را در جاده‌های زیارتی و پرمسافر اعلام کرد و با اشاره به اظهارات اخیر رییس پلیس رواور ناجا در ارتباط با معافیت از جریمه بالاییک میلیون تومان در نوروز، گفت: قرار شد در نوروز خودروهایی که بالاییک میلیون تومان جریمه دارند، توقیف نشوند، البته این به معنای پرداخت نکردن این جریمه نیست.
وی افزود: خط قرمز پلیس سرعت و سبقت غیرمجاز است که به هیچ وجه از آن گذشت نمی‌کند و خودروهای متخلف را تا پایان تعطیلات توقیف خواهد کرد.

ممنوعیت کمپ زدن در قشم در ایام نوروز

حمیدرضا مومنی، مدیرعامل منطقه آزاد قشم و عبدالرحیم کردی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز که برای نخستین‌بار در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر حضور داشتند و به این موضوع اشاره و گزارش‌هایی را درباره امکانات و خدمات آماده شده برای تعطیلات نوروز ۹۸ ارائه کردند.
مدیرعامل قشم گفت‌: با توجه به آماده‌سازی مراکز اقامتی با هشت هزار تخت و ۷۰ کاشانه مهمان با ۲۲۰۰ نفر ظرفیت روزانه و ۱۲ اکوکمپ، امسال به مسافران اجازه داده نمی‌شود در خیابان‌ها و هر نقطه متفرقه‌ای کمپ بزنند.

بیمارستان‌ها و خدمات تخصصی در نوروز تعطیل نیستند

آقازاده از سازمان اورژانس کشور گفت: این سازمان براساس وظایف و مسئولیت ها، به صورت عادی هم آمادگی شبانه روزی دارد، اما برای ایام عید 5500 آمبولانس، 64 اتوبوس آمبولانس، 330 موتور آمبولانس برای مناطق پرترافیک پیش بینی شده است.
وی افزود: سه هزار پایگاه اورژانس در شهرها و جاده ها و 600 کمپ اورژانس در ایام نوروز فعال هستند، همچنین سامانه 115 اورژانس در ایام نوروز آماده پاسخگویی به درخواست کمک از سوی هم وطنان است.
آقازاده اضافه کرد: در بخش اورژانس بیمارستانی هم، سی سییو و آی سییو بیمارستان ها در ایام نوروز آمده خدمات دهی هستند و پزشک های کشیک حضور خواهند داشت؛ همچنین در این ایام هیچ بخش دیالیزی در سراسر کشورتعطیل نیست و در استان ها کلینیک های ویژه و دندانپزشکی ها فعال هستند.
خواندن 469 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395