سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 15:46

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

پرداخت تسهیلات به 6 هزار و 700 واحد صنعتی کوچک و متوسط

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تاکنون به 6 هزار و 700 واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شد که زمینه اشتغال 115 هزار نفر را فراهم می کند.

محسن صالحی نیا روز سه شنبه در حاشیه نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 43 هزار واحد صنعتی و تولیدی در 983 شهرک و ناحیه صنعتی کشور با اشتغال 885 هزار نفر در حال فعالیت هستند که رونق تولید و اشتغال و توسعه صنعت کشور را ایجاد کرده اند.
وی اظهار داشت: از این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی، 562 شهرک صنعتی، 412 ناحیه صنعتی و 9 منطقه ویژه اقتصادی است.
وی گفت: یکی از اهداف سازمان صنایع کوچک، ایجاد شرایط لازم برای بنگاه‌ های خرد، کوچک و متوسط به منظور استقرار و توسعه فعالیت های صنعتی، صنفی، استارت آپ ها و دانش بنیان است که با فراهم کردن زیرساخت ها و بسترسازی مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی این امر تحقق یافته است.

واحد صنعتی کوچک و متوسط

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: با توجه به اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی در برخی موارد با مسائل و مشکلاتی روبرو بوده اند، از منابعی که دولت در اختیار گذاشته بود در جهت توسعه و توانمندی اقتصادی بهره مند شدند و سازمان صنایع کوچک هم تمام امور مربوطه را رصد کرد تا صاحبان صنایع کمترین دغدغه را داشته باشند.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون به 6 هزار و 700 واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شد که زمینه اشتغال 115 هزار نفر را فراهم می کند.
وی گفت: صنایع کوچک ساختار آسیب پذیرتر نسبت به صنایع بزرگ دارند و باید منابع مالی آنها گسترش یابد لذا این سازمان زمینه پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ را فراهم کرده تا به یک توانمندی، ثبات پایدار و توان رقابتی دست یابند.
صالحی نیا افزود: رویکرد نخست در واحدهای صنعتی باید تولید صادرات محور و دستیابی بیشتر به بازارهای داخلی و بین المللی باشد.
وی اظهار داشت: ساختار مطلوبی در تمام شهرکها و نواحی صنعتی کشور شکل گرفته و متناسب با استقرار سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی زیرساخت ها نیز ایجاد شده تا سرمایه گذاران با احداث واحد صنعتی به زنجیره تولید و اشتغال برسند.

منبع: ایرنا
خواندن 283 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395