سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 15:33

افزایش بی‌سابقه رد تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در آلمان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادآمار منتشر شده از سوی اداره فدرال امور مهاجرت و پناهجویی آلمان از عدم پذیرش تقاضای پناهندگی اکثر ایرانی‌ها در این کشور حکایت دارد. تنها یک چهارم ایرانی‌های متقاضی پناهندگی در سال ۲۰۱۸ موفق به دریافت پاسخ مثبت شده‌اند.

به گزارش دویچه وله، اداره فدرال امور مهاجرت و پناهجویی در آلمان (Bamf) آماری درباره میزان پذیرش تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در این کشور منتشر کرده است. آماری که آشکارا حکایت از کاهش شدید موارد موافقت با تقاضای پناهجویان ایرانی دارد.
خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند (۱۲ مارس) با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ کمتر از یک چهارم ایرانی‌ها متقاضی پناهندگی موفق به دریافت پاسخ مثبت از سوی مسئولان رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان شده‌اند.
خبرگزاری کاتولیکی آلمان (KNA) نیز در این باره نوشته است تنها شمار اندکی از ایرانی‌های متقاضی پناهندگی در سال گذشته میلادی از حمایت و پشتیبانی آلمان برخوردار شده‌ و حق اقامت و کار دریافت کرده‌اند.
در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۱۱ هزار و ۴۳۰ شهروند ایرانی در آلمان تقاضای پناهندگی داده‌ بودند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره یاد شده، تنها ۲۶۱۹ نفر از این متقاضیان موفق به دریافت پاسخ مثبت شده‌اند.
این آمار روز سه‌شنبه از سوی روزنامه‌های وابسته به "گروه رسانه‌ای فونکه" منتشر شده است. آمار مربوط به ایرانیان متقاضی پناهندگی در آلمان از سوی فراکسیون حزب چپ‌های آلمان درخواست شده بود و وزارت کشور آلمان و اداره امور مهاجرت و پناهجویی آلمان در پاسخ به درخواست این حزب، این آمار را منتشر کرده‌اند.
بر اساس همین آمار، اداره یاد شده با پذیرش تقاضای پناهندگی بیش از ۵۰۰۰ ایرانی در سال ۲۰۱۸ مخالفت کرده است. حدود ۴۰۰۰ متقاضی ایرانی دیگر نیز پیش از رسیدگی یا آلمان را ترک کرده‌اند یا از درخواست دریافت پناهندگی اعلام انصراف داده‌اند.
خواندن 170 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395