دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 14:32

سیستم وی‌ای‌آر به دربی نرسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس دپارتمان داوران گفت: فدراسیون جهانی فوتبال با استفاده از سیستم وی ای آر در دربی تهران مخالفت کرده است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی گفت: با توجه به اینکه سیستم VAR نیاز به تایید فیفا و بورد جهانی بین المللی دارد، طی جلسات متعددی که با فدراسیون جهانی فوتبال داشتیم امروز صبح ایمیلی از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال شد که برای راه اندازی سیستم ویدئو چک در مسابقات لیگ در چند مرحله برای ما اعلام کردند.
وی ادامه داد: در مرحله اول ما باید اسامی نفرات تیم VAR که شامل مسئول فنی، ارتباطات، مالی، حقوقی و کنترل کننده را به فیفا معرفی کنیم. در مرحله بعدی فیفا دوره آموزشی را ماه آینده برای تیم VAR در دوحه برگزار خواهد کرد.
رفعتی افزود: مرحله سوم آزمایش این سامانه به صورت آفلاین در بازی های لیگ انجام شود که خوشبختانه در چندین مسابقه لیگ برتر VAR را به صورت آفلاین مورد ارزیابی قرار دادیم تا مشکلات و نواقصی که در این سیستم وجود دارد را شاهد باشیم. سپس بازرسان فیفا به ایران خواهند آمد تا این سامانه در مسابقات لیگ به صورت آفلاین مشاهده کنند.

سیستم وی ای آر

رئیس دپارتمان داوران اظهار داشت: قصد داشتیم در بازی پرسپولیس و استقلال از هفته 23 لیگ برتر {10 فروردین 98}، سیستم VAR را به صورت آنلاین اجرا کنیم که متاسفانه فیفا با کمک داور ویدئویی در این دیدار مخالفت کرد. ضمن اینکه پیر لویجی کولینا، رئیس کمیته داوران فیفا با دعوت رئیس فدراسیون فوتبال قرار شد برای تماشای این بازی به تهران بیاید و سیستم ویدئو چک را به صورت آفلاین با حضور کولینا در این دیدار اجرا خواهیم کرد.
وی افزود: پس از تایید فیفا با کمک داور ویدئویی در مسابقات لیگ، بین 3 تا 9 ماه طول این پروسه طول زمان می برد. بدون تردید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد که از اول فصل لیگ نوزدهم این سامانه راه اندازی کنید. با چند شرکت به توافقات نهایی رسیدیم. شرایط این شرکت ها با توجه به امکانات و قدرت اجرایی که دارند، از نظر ما قابل قبول بود و فکر می‌کنیم سیستم آنها نزدیک به استانداردهای بین‌المللی و قابل استفاده در تمام ورزشگاه‌های فوتبال ایران است. البته این تاییدیه فنی سیستم است و درصورت توافق نهایی کیفیت کار بهتر هم خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین
خواندن 369 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395