شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 20:00

97انعقاد تفاهم‌نامه تولید 100 قلم دارو تا پایان سال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از انعقاد تفاهم‌نامه برای تولید 100 قلم دارو و مواد اولیه با شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان امسال (1397) خبر داد.

«سورنا ستاری» روز شنبه در آیین تبادل تفاهم‌نامه همکاری های فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) افزود: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بازار فوق العاده ای برای شرکت های دانش بنیان است و از سوی دیگر، با امضای این تفاهم نامه، یک نوآوری را می پذیرد و ما همیشه به دنبال این هستیم که چطور نوآوری را به شرکتهای بزرگ تزریق کنیم.
وی یادآور شد: در حوزه هایی مانند دارو، برای تولید 100 قلم دارو و مواد اولیه تا پایان سال قرار داد منعقد می شود که قاعدتا شستا در خصوص تولید بخشی از آن سهیم بوده است.
ستاری با اشاره به فعالیت شرکت رایتل که زیرمجموعه این شرکت سرمایه گذاری است، خاطرنشان کرد: باید این اپراتور را تشویق کنیم که به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان بیاید و با توجه به اینکه رایتل مانند بقیه اپراتورها در بخش تولید محتوا فعال نبوده است باید در این زمینه فعالیت و سرمایه گذاری کنند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در زمینه تولید محتوا در فضای مجازی، ضعف داریم و باید تسهیل گری، بسترسازی و شناسایی فضای مطلوب و استارتاپی در این حوزه فعال شود.
این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیتهای موجود شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکتهای تابعه برای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان و ترویج و فرهنگ سازی علم و نوآوری به امضای «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «محمد رضوانی فر» مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) رسید. 

منبع: ایرنا
خواندن 501 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395