چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 09:11

توضیح سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد جلسه روز دوشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادسخنگوی وزارت خارجه درباره پاسخ به سوال یک خبرنگار ‎در جلسه روز دوشنبه توضیح داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال برخي خبرنگاران در خصوص برداشت نادرستی که از پاسخ وی به سوال خبرنگار يك خبرگزاري در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی در مورد سفر آقای بشار اسد به تهران ایجاد شده است گفت: منظور اینجانب از این جمله «آنهایی که باید در جریان سفر قرار می گرفتند، در جریان سفر بودند و برنامه خود را هم بخوبي انجام دادند»، در واقع اشاره به یک واقعیت تلخ در این ماجرا بود که تعداد محدودی بجز وزیر امور خارجه می توانستند از آن اطلاع داشته باشند و وزارت امور خارجه در هیچ سطحی از آن اطلاع نداشت و این بی اطلاعی تا پایان سفر حفظ شد.
قاسمي اظهار کرد: یکی از دلایل استعفاي دكتر ظريف این نوع از ناهماهنگی ها با وزارت امور خارجه بوده و همانگونه كه قبلا هم اعلام شده موضوع استعفاي وزير محترم يك موضوع شخصي و فردي نبوده و نيست و هدف و نیت از آن تلاشي مثبت براي ارتقاء و باز گرداندن وزارت امور خارجه و دستگاه ديپلماسي كشور به جايگاه اصلي خود بوده است.
 

 

 

 

خواندن 338 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395