چهارشنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 11:28

جواد ظریف: هیچ دغدغه ای جز اعتلای سیاست خارجی ندارم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جواد ظریف در اینستاگرام خود نوشت: هیچ دغدغه ای جز اعتلای سیاست خارجی و اعتبار وزارت امور خارجه به عنوان مسئول پیشبرد سیاست خارجی و خط مقدم دفاع از منافع ملی و حقوق مردم شریف ایران در عرصه بین المللی نداشته ام.

«محمد جواد ظریف» روز چهارشنبه در حساب اینستاگرام خود افزود: از محبت های سخاوتمندانه و حمایت های بی دریغ و مردم عزیز و دلاور ایران، نخبگان ارجمند و مسئولین محترم در طول دوران خدمتگزاری بویژه در 30 ساعت گذشته بسیار سپاسگزارم.
وی با بیان این که عمری است که دل در گرو خدمت به این مرز و بوم و مردم بزرگ دارم، یادآور شد: به عنوان خدمتگذاری کوچک هیچ دغدغه ای جز اعتلای سیاست خارجی و اعتبار وزارت امور خارجه به عنوان مسئول پیشبرد سیاست خارجی و خط مقدم دفاع از منافع ملی و حقوق مردم شریف ایران در عرصه بین المللی نداشته ام.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: امیدوارم وزارت امور خارجه با همکاری و همدلی همگان و درایت و نظارت رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری بتواند کلیه مسئولیت های خود را در چارچوب قانون اساسی، قوانین کشور و سیاست های کلی نظام با اقتدار و صلابت به انجام رساند.
رییس جمهوری امروز در پاسخ به نامه وزیر امور خارجه گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری “امین، غیور، شجاع و‌متدین” و در خط مقدم ایستادگی در برابر فشارهای همه جانبه آمریکا قرار دارید؛ پذیرش استعفای شما را بر خلاف مصالح کشور می دانم و با آن موافقت نمی کنم
وی تاکید کرد: اینجانب نسبت به فشارهای وارده به دستگاه دیپلماسی کشور، دولت و حتی رئیس جمهور منتخب مردم به خوبی آگاهم. ما به عهدی که با خدا و ملت بسته ایم ، تا پایان وفادار می مانیم و اطمینان دارم که به فضل الهی از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.
روحانی خاطرنشان کرد: جناب عالی مورد اعتماد اینجانب و مجموعه نظام جمهوری اسلامی و به خصوص مقام معظم رهبری هستید. شما با قوت ، شجاعت و درایت به مسیر خود ادامه دهید که خداوند با بندگان صالح خود است.

منبع: ایرنا
خواندن 366 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395