دوشنبه, 29 بهمن 1397 ساعت 13:01

رشد 46 درصدی شیلات طی پنج سال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهادکشاورزی از رشد 46 درصدی بخش شیلات ایران در پنج سال اخیر خبر داد و گفت: این نشان از فعالیت و مدیریت مناسب سازمان شیلات است.

«عبدالمهدی بخشنده» روز دوشنبه در آیین معارفه «نبی الله خون میرزایی» رییس جدید سازمان شیلات ایران و تودیع «حسن صالحی» رییس سابق این سازمان افزود: عملکرد صالحی تاثیر مثبتی در بخش شیلات ایران داشته است.
وی اظهار داشت: ما باید ایثارگری صالحی را سرلوحه زندگی و کار خود قرار بدهیم.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی گفت: قرار است در دولت گزارش عملکردی از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی ارایه بدهیم که مهم‌ترین و پررنگ ترین عملکرد مربوط به بخش شیلات ایران است که بخشی از آن به فعالیت های زیربنایی رئیس سابق سازمان شیلات ایران برمی گردد.
وی علت استعفای حسن صالحی را از سازمان شیلات ایران، تشدید بیماری عنوان کرد و افزود: صالحی از دو سال پیش چندین بار در بیمارستان خاتم الانبیا مورد عمل جراحی قرار گرفت و پزشک معالج وی همواره بر این باور بود که جسم وی تحمل فشار کاری سنگین را ندارد.

Fisheries

بخشنده ادامه داد: با اینکه وی بارها درخواست بازنشستگی خود را به وزیر جهادکشاورزی ارایه کرده بود اما وزیر با این موضوع موافقت نکرد، چون می خواست از تجربه و دانش وی استفاده شود.
در این آیین سیف الله حقیقی قائم مقام سازمان شیلات ایران درباره عملکرد این سازمان در زمان ریاست صالحی گفت: در سال‌های 91 تا 96 در حوزه صید و صیادی 44.9 درصد رشد داشته ایم که بخش عمده آن مربوط به صید از آبهای دور بوده است.
وی با بیان این که در سال 96 نسبت به اوایل انقلاب آبزی پروری کشور 40 درصد رشد داشته ایم، افزود: در بین سالهای 91 تا 96 نیز در بخش آبزی پروری 40.8 درصد رشد تولید ثبت شد.
در این آیین با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی «نبی الله خون میرزایی» به سمت رئیس جدید سازمان شیلات ایران معرفی شد و همچنین از خدمات حسن صالحی در 5.5 سال دوره ریاستش در این سمت قدردانی شد.

منبع: ایرنا
خواندن 77 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395