چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 10:53

اطلاعات تکميلي

  • جهانگیری در افتتاح کارخانه شماره ۲ فروسیلیس غرب پارس:

دولت مردم را در شرایط سخت تنها نخواهد گذاشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از معدود انقلاب هایی بود که با روشی مسالمت آمیز و با حضور توده ها و اقشار مردم به وقوع پیوست، گفت: ما به انقلاب خود و دستاوردهایش افتخار می کنیم.

وی افزود: در سالهای اخیر اتفاقات بی نظیری در کشور برای پیشرفت و توسعه رخ داده است. میزان تولیدات محصولات معدنی، فلزی و نفتی ما چندین برابر افزایش یافته است به طوری که ما در فولاد امروز ۲۵ میلیون تن تولید داریم و تا چند سال دیگر به عدد ۵۰ میلیون تن خواهیم رسید.
جهانگیری ادامه داد: توسعه در بخش نفت و گاز ، برق و انرژی سریع و بی نظیر بوده است و ما در مقایسه با کشورهای منطقه جایگاه رفیعی پیدا کرده ایم پس باید به این انقلاب و دستاوردهایش افتخار کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان ملایر، گفت: اگر زمینه برای بروز و ظهور این ظرفیت ها فراهم شود این شهرستان می تواند علاوه بر حل مشکلات خود مسائل مناطق دیگر را نیز مرتفع کند.
جهانگیری با اشاره به بازدید خود از کارگاه های مبل و منبت و فعالیت جوانان هنرمند و چیره دست ملایر،‌گفت: همین صنعت می تواند در بازارهای منطقه ای و بین المللی ارز آوری ایجاد کرده و زمینه اشتغال بیش از پیش جوانان این شهر را فراهم آورد.
معاون اول رییس جمهور گفت: امروز پس از بازدید از طرح های عمرانی و خدماتی در کبودرآهنگ، بهار، تویسرکان، اسدآباد، ملایر و می توانم بگویم که همه این شهرها فرصت مناسبی برای توسعه یافتگی دارند و باید کاری کنیم تا بخش خصوصی بیش از پیش فعال تر شود.
وی با اشاره به سخنان مدیرعامل میدکو در خصوص تولید شمش منیزیم گفت: تولید این محصول کاری استثنایی است که تنها توسط چند کشور انجام می شود و ما می توانیم با تولید این فلز که کاربردهای ویژه ای دارد آن را از انحصار کشورهای خاص خارج کنیم. چنین توانمندی نشان می دهد که ایران به یک سطح بالایی از فناوری و پیشرفت دست یافته است.
معاون اول رییس جمهور همچنین در خصوص پرداخت سبد حمایتی گفت: این سبد تنها به کارمندان و حقوق بگیرانی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق می گیرند پرداخت نشده بلکه هر کس که درآمدش کمتر از این مقدار باشد از این سبد بهره مند خواهد شد.
وی افزود: در این دوران سخت که مردم در فشار اقتصادی قرار دارند حتماً باید طبقات کم درآمد مورد توجه قرار گیرند و به فضل الهی با تامین منابع سبد کالا در اختیار آنان در مراحل بعد نیز قرار خواهد گرفت.


دکتر جهانگیری افزود: دولت مردم را در شرایط سخت تنها نخواهد گذاشت و با سازوکارهایی که وزارت رفاه فراهم کرده و با کمک فرماندهان سراسر کشور از اقشار کم درآمد حمایت خواهیم کرد.
پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور فرماندار و نمایندگان ملایر به طور جداگانه دیدگاه های خود درباره مزیت های نسبی منطقه، ظرفیت های توسعه شهرستان، اشتغال و تسهیلات بیان کردند.
همچنین مدیر عامل میدکو نیز در این جلسه با اشاره به روند اجرایی این طرح از شروع پروژه جدید ساخت شمش منیزیم برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: با توجه به وجود معادن فراوان این فلز استراتژیک بزودی توسط مهندسان در کارخانه های کشور ساخته خواهد شد.
جهانگیری در ادامه برنامه‌های سفر به استان همدان، به بازدید و افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی نیز پرداخت.
فاز اول «مجتمع فولاد راد» به ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال، نیروگاه خورشیدی هشت مگاواتی شهدای همدان را که با اعتباری بالغ بر ۲۳۴ میلیارد تومان احداث شده، بیمارستان آیت‌الله بهاری شهرستان بهار با زیربنای ۸۳۲۱ متر، «کارخانه گندله‌سازی صبانور» اسدآباد، فاز دوم خط تولید کارخانه تولیدات دارویی «هگمتان دارو» و فاز اول مجتمع تولید فروسیلیس آذرخش با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن در سال از جمله این پروژه ها بود.
جهانگیری همچنین از بخش‌های مختلف شهرک مبل و منبت ملایر بازدید کرد.
در حال حاضر حدود ۳۰۰ واحد تولیدی، نمایشگاهی و خدماتی در این شهرک فعال هستند.
فاز اول «مجتمع فولاد راد» نیز با ۳۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری احداث شده و ضمن ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم، حداقل ۱۵۰۰ فرصت شغلی غیرمستقیم نیز ایجاد کرده است.
خواندن 258 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395