چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 10:15

اطلاعات تکميلي

  • برای اولين بار در كشور در برج فناوری دانشگاه امير كبير

مركز نوآوری گروه صنعتی بارز افتتاح شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: گروه صنعتی بارز برای اولین‌بار در کشور همکاری مستقیم با بخش دانشگاهی را با هدف توسعه فن‌آوری‌های جدید آغاز کرد.

 پرویز اخوان، مدیرعامل گروه صنعتی بارز ١٥ بهمن ماه ٩٧ با حضور در برج فن‌آوری‌ ابن‌سینا در دانشگاه امیرکبیر تهران از همکاری رسمی بزرگ‌ترین تایرساز کشور و واحد فن‌آوری‌ دانشگاه امیرکبیر خبر داد.
دراین مراسم که با حضور حسین حسینی، معاون پژوهشی دانشگاه امیر‌کبیر برگزار شد،‌ گروه صنعتی بارز علاوه‌بر واحد تحقیق توسعه مستقر در کارخانه بارز کرمان،‌ صاحب اولین جایگاه در بین واحدهای صنعتی در برج فن‌آوری‌ ابن‌سینا شد.
به گزارش روابط عمومي گروه صنعتي بارز: هدف از ایجاد مرکز نوآوری بارز در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر را برداشتن فاصله بین دانشگاه و صنعت کشور اعلام کرد و گفت: این مرکز با هدف توسعه و آینده‌نگری فناوری درصنعت تولید تایر ایجاد شده است و درنظر داریم با کم کردن فاصله بین صنعت و دانشگاه،‌ گام‌های بلندی را در جهت بومی‌سازی دانش‌فنی تولید تایر و توسعه فن‌آوری‌های جدید در جهت تولید مواد اولیه مورد نیاز این صنعت برداریم.
اخوان با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون تلاشی برای استفاده از دانش متخصصان دانشگاهی کشور در صنعت تایر صورت نگرفته است، بیان کرد: مرکز نوآوری بارز با هدف ایجاد نوآوری درصنعت تایر به‌ویژه در بخش تولید مواد اولیه،‌ ساختار و تولید تایرو بومی‌سازی دانش‌فنی ایجاد شده است و از این پس علاوه‌بر فعالیت پژوهشگران جوان شاغل در این گروه صنعتی، از ظرفیت‌های استادان و دانشجویان، دانشگاه‌های مختلف از‌جمله دانشگاه امیر‌کبیر نیز استفاده خواهد کرد.
به‌گفته مدیرعامل گروه صنعتی بارز اولین محصول تولید‌شده بر‌مبنای نوآوری و فن‌آوری‌های جدید،‌ اسفندماه امسال به فعالان این صنعت معرفی خواهد شد. ضمن اینکه گروه صنعتی بارز برای دستیابی به اهداف بلندمدت و ارتقا جایگاه خود در صنعت تایرسازی دنیا،‌ علاوه‌بر تمرکز بر سهم بازار خود در کشور به توسعه و به‌روزرسانی فن‌آوری‌ تولید نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داد.
در این مراسم که با حضور مدیران ارشد گروه صنعتی بارز و مسئولان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد،‌ بارز به‌عنوان اولین تایرساز کشور در برج ابن‌سینا مرکز فن‌آوری‌ دانشگاه امیر‌کبیر صاحب جایگاه شد. اتفاقی که می‌تواند در آینده، ‌میزان وابستگی صنعت تایر کشور را به شرکت‌های صاحب تکنولوژی خارجی به‌میزان قابل‌توجهی کم کند و ایران را در زمره کشورهای تولید‌کننده تکنولوژی و فن‌آوری‌در صنعت تایر قرار دهد.
 
 
 
خواندن 265 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395