سه شنبه, 16 بهمن 1397 ساعت 13:19

در حال حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ستاری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی تولید می‌کنند و باید دست به دست هم دهیم و با همدلی موانع این شرکت‌ها را رفع کنیم.

امروز نشستی با حضور وزیر اقتصاد و معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور تعدادی از کارآفرینان جوان ور وزارت اقتصاد کشور برگزار شد . در این نشست سورنا ستاری با تاکید بر نقش شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: نسلی جدیدی از کارآفرینان به جامعه تزریق شده است و ما در حال حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم بنابراین تنظیم کردن این شرکت‌ها در یک ساختار سنتی مشکلات خاص خود را دارد.
وی ادامه داد: این شرکت‌ها  مشکلات خاص خود را دارند که به دلیل عدم تناسب زیرساخت‌ها اقتصادی با این نسل کارآفرین است که باعث می‌شود، فعالیت یک پدیده نوین در یک ساختار سنتی سخت است.
ستاری تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌کنند و باید دست به دست هم دهیم و با همدلی موانع این شرکت‌ها را رفع کنیم.
در ادامه این نشست هر یک کارآفرینان به بیان مشکلات در حوزه فعالیت خود پرداختند که می‌توان به نوسانات و نرخ ارز، بخشنامه‌های گمرکی و تعدد آن، مشکلات مالیاتی،.... اشاره کرد.
 
منبع: ایلنا
خواندن 978 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395