چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 22:00

چین: هیچ گاه اروپا را تهدید نکرده‌ایم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه در پاسخ به طرح پیشنهادی رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد یک ارتش اروپایی به منظور مقابله با "تهدیداتی نظیر چین"، اعلام کرد که چین هرگز تهدیدی را متوجه این اتحادیه نکرده اما "این قاره این حق را دارد در مورد مسائل خاص خودش تصمیم بگیرد."

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اوایل ماه جاری میلادی خواهان تشکیل یک ارتش برای اتحادیه اروپا که مستقل از ارتش آمریکا باشد شده و تاکید کرد که فرانسه اخیرا با تلاش‌های متعددی از سوی نیروهای خارجی به منظور مداخله در امور داخلی خود و همچنین اخلال در امنیت سایبری‌اش روبرو شده است.
او به طور خاص به تهدیدها علیه اروپا از جانب "چین، روسیه و آمریکا" اشاره کرد.
هوا چونایینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: من می‌خواهم به این مساله اشاره کنم که کشورهای اروپایی کشورهایی مستقل و برخوردار از حاکمیت بوده و این حق را دارند که خودشان انتخاب‌هایشان را تعیین کنند و چین نیز هرگز تهدیدی را متوجه اروپا نساخته است.
او تصریح کرد که پاریس اخیرا میزبان مراسم‌های مربوط به صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول بود که مشارکت چشمگیری از سوی کارگران چینی مقیم فرانسه برای برگزاری آن صورت گرفت.
وی اضافه کرد: همه رهبران اروپایی که اخیرا به چین سفر کرده حمایتشان را از توسعه صلح‌آمیز چین ابراز داشته و برای پیشرفت بیشتر در تقویت همکاری با چین اظهار امیدواری کرده‌اند.

منبع: ایسنا
خواندن 224 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395