چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 13:42

سرمایه گذاری ایدرو در استانهای کمتر توسعه یافته

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای توسعه صنعت، ایجاد اشتغال، حمایت از تولید داخلی و تکمیل زنجیره ارزش، فرصت‌های سرمایه گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد.

 به نقل از وزارت صنعت معدن تجارت ؛ معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو افزود: در این راستا ، سازمان تاکنون اقدام به انعقاد سه قرارداد مستقل پروژه یابی و مطالعه فرصت سرمایه گذاری صنعتی برای هفت استان کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان ، چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و اردبیل کرده است.

منصور معظمی تصریح کرد: در این مطالعات ضمن شناسایی فرصت های توسعه زنجیره ارزش در رشته صنعت‌های حائز اولویت در هر منطقه و استان های مورد نظر و برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مختلف ملی و استانی ، نسبت به بازدید از صنایع استان و استفاده از دیدگاه های خبرگان صنعت اقدام کرده است تا در نهایت ضمن شناسایی فرصت های سرمایه گذاری ، مطالعات امکان سنجی ومقدماتی برای برخی از طرح های صنعتی منتخب صورت گیرد.

معظمی افزود: در این فرایند، ایدرو در نظر دارد از طریق فراخوان و ارائه طرح ها به مراجع استانی ، نسبت به مشارکت با بخش غیر دولتی جهت اجرای طرح ها اقدام و در اجرای چند طرح منتخب در چارچوب صنایع هدف سازمان از جمله صنایع حمل ونقل، صنایع نوین و نفت وگاز و پتروشیمی مشارکت کند.

معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو همچنین با اشاره به برخی محدویت‌های قانونی و مالی ناشی از عدم بازگشت منابع حاصل از واگذاری شرکت‌ها و عدم تخصیص منابع بودجه‌عمومی گفت‌: حدود ۴۵ درصد از پروژه‌های سرمایه گذاری ایدرو ، در مناطق محروم کشور واقع شده و در دست اجرا است.

منبع: ایلنا

خواندن 189 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395