چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 12:06

ادامه روندنزولی بهای نفت در بازارهای جهانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
قیمت نفت صبح روز چهارشنبه در بازارهای جهانی همچنان در حال کاهش است، زیرا با وجود گذر از اوج تولید نفت که معمولا در اوایل اکتبر (مهر-آبان) اتفاق می افتد، همچنان تولید در حال افزایش و بازار، نگران کاهش رشد اقتصادی جهان و افت دورنمای رشد مصرف نفت در سال 2019 است.

به گزارش خبرگزاری رویترز انگلیس، بهای آتی نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر (آبان-آذر) در پنج هفته گذشته بیش از 17 دلار در هر بشکه یا 20 درصد کاهش یافته در حالی که قیمت آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای نخستین بار 13 روز پیاپی کاهش پیدا کرده است.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان غیراوپک آن که در ماه اکتبر (مهر-آبان) در مورد افزایش تولید به منظور جبران کاهش صادرات نفت ایران به دلیل تحریم ها مذاکره می کردند، اکنون در مورد لزوم کاهش تولید و جلوگیری از ایجاد مازاد عرضه در بازار گفت و گو می کنند.
برخی تحلیلگران از تغییر وضعیت سریع بازار از کسری به مازاد عرضه نفت اظهار حیرت می کنند، اما در حقیقت چنین تغییرات ناگهانی در بازار نفت بسیار معمولی است.
تحریم صادرات نفت ایران در ماه های اخیر، دورنمای بازار را بشدت تحت تاثیر قرار داده است. همچنین تولید نفت غیراوپک نیز در حالی افزایش یافته که شواهد از کاهش رشد مصرف این کالا در جهان خبر می دهند.
قیمت نفت خام برنت دریای شمال در ساعت یک و 38 دقیقه بامداد امروز به وقت شرق آمریکا با 0.06 درصد کاهش نسبت به دیروز (سه شنبه) به 65 دلار و 30 سنت در هر بشکه رسید در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با بیش از هفت درصد کاهش نسبت به دیروز به بهای 55 دلار و 72 سنت معامله شد.

منبع: ایرنا
خواندن 213 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395