سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 11:23

ابر بحران اقتصادی در سال 2020 ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: ابربحران سال 2020 می تواند طوفان مهیبی به پا کند.

به گزارش اسپوتنیک، بانک جی پی مورگان (JPMorgan Chase)  آمریکا، اعلام کرد که در سال 2020 ، جهان با تکان های شدید اقتصادی مواجه خواهد شد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که هرج و مرج همگانی و مشکلات تولید مواد غذایی دنیا را فراخواهد گرفت.

ده سال پیش بحران مالی جهانی که به رکورد طولانی مدت انجامید باعث فروپاشی بزرگترین بانک سرمایه لِمان برادرز Lehman Brothers)) شد. از آن زمان به بعد، کارشناسان مالی مدل های مختلفی را طراحی می کنند تا با کمک آن ها بتوانند زمان و مقیاس رکورد جهانی را مورد ارزیابی قرار بدهند.

بانک جی پی مورگان  بر طبق مدل خود محاسباتی انجام شد و نتیجه آن این بود که بحران بعدی در سال 2020 رخ خواهد داد. این پیش بینی ها با توجه به شاخص هایی مانند ادامه رشد اقتصادی و رکوردهای بعدی و سرمایه های شرکت های بزرگ، ارزش دارایی و سطح نوآوری های مالی انجام شده است.

تحلیلگران بانک  یادآور می شوند که در زمان بحران مالی جهان در سال های 2008-2007 فروپاشی بازار سهام به ثبت رسید.

اما بحران مالی آینده به آن اندازه بزرگ مقیاس نخواهد بود، زیرا ارزش دارایی ها در کشورهای در حال توسعه  بمراتب پایین تر از سال 2008 است.

جی پی مورگان به ویژه در خصوص تکان های اجتماعی هشدار می دهند. بر خلاف بحران ده سال پیش، عواقب بحران جدید از نظر تکان های اجتماعی از جمله در آمریکا بیشتر خواهد بود که از سال 1968 رخ نداده بود.

تحلیلگران متذکر می شوند که اگر بانک های مرکزی بتوانند  مانع از کاهش شدید ارزش دارایی ها بشوند، احتمال آن خواهد رفت که اوضاع تا حد دهسال پیش غم انگیز نشود. در غیر اینصورت شورش و دیگر «تغییرات بسیار مخرب» در انتظار جهانیان خواهد بود.

 

خواندن 150 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395