چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 13:00

صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق‌آزاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل گمرک از بازنگری از صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق‌آزاد خبر داد.

فرود عسگری در نشست با مجمع نمایندگان گیلان در انزلی، با بیان این مطلب اظهار داشت: یک‌هزار و 339 قلم از کالاهای وارداتی در لیست کالاهای ممنوعه قرار گرفته که برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازنگری درباره رفع ممنوعیت کالاهایی که تولید داخلی ندارند، انجام شده است.

وی با اشاره به ترخیص نسیه کالاهای وارداتی به‌عنوان تسهیلات جدید گمرک برای واحدهای تولیدی داخلی افزود: برای واحدهای تولیدی در صف انتظار تخصیص بانک‌ها، تسهیلاتی در نظر گرفته شده و همچنین واحدهای تولیدی می‌توانند با ارائه ضمانت‌نامه‌های بانکی تا 80 درصد از کالاهای خود را از گمرک ترخیص کرده و هزینه آن را زمان دیگری پرداخت کنند.

عسگری با اشاره به تخصیص 22 میلیارد تومان برای ارتقاء برون‌سپاری و نیروی انسانی در گمرکات خاطرنشان کرد: علاوه بر صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق آزاد، محدودیت گمرکی کارت‌های بازرگانان برای سال اول 500 هزار دلار و برای سال دوم تا یک‌میلیون دلار برداشته شده و چنانچه در سال سوم بازرگان تخلفی نداشته باشد، محدودیت گمرکی آن به صورت کامل برداشته می‌شود.  گمرک ایران تاکنون در مناطق ویژه اقتصادی هیچ‌گونه مشکلی نداشته و بیشترین آسیب را درباره کارت‌های بازرگانی دیده است.
 
وی با اشاره به قرار گرفتن گمرکات استان گیلان در مسیر کریدور شمال-جنوب گفت: این گمرکات می‌توانند در مقابله با تحریم‌ها به کشور کمک کنند و باید اختیارات بیشتری به آنها داده شود.

منبع: ایلنا

خواندن 791 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395