چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 11:32

ابلاغ ضوابط جدید صدور کارت بازرگانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: گمرک ایران در ابلاغیه‌ای به گمرکات اجرایی کشور ضوابط جدید استفاده از کارت بازرگانی و سقف واردات توسط این کارت‌ها را اعلام کرد.

به گزارش عصر اقتصاد در ابلاغیه گمرک خطاب به ناظرین گمرکات، ‌ مدیران کل و مدیران گمرکات اجرایی آمده است:

در راستای اجرای مصوبه و به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، نسبت به کنترل و نگهداری سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی طبق مصوبه مذکور اقدام و در صورت اظهار کالا بیش از سقف تعیین شده، مراتب را در هر مورد به مرکز واردات و امور مناطق ویژه و آزاد اعلام نمایند.

براساس مصوبه هیات وزیران سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی، برای سال اول 500 هزار دلار و سال دوم 2 میلیون دلار است و واحدهای تولیدی دارای مجوز صنعتی، از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا عناوین مشابه آن از سایر وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و همچنین اتحادیه‌ها و تشکل‌های قانونی تنها برای تأمین نیاز تولیدی خود از این قانون مستثنی هستند.

همچنین دارندگان کارت بازرگانی برای سال سوم و پس از آن در صورت مثبت بودن ارزیابی عملکرد آنها بدون رعایت محدودیت سقف ارزش مجاز به واردات هستند.

اشخاص حقوقی بازرگانی معتبر و سایر موارد استثنا رعایت سقف ارزش تنها در صورت تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت یا به پیشنهاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون ایران و تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت الزامی نیست.

پیش از این و در تاریخ ۲۱ تیرماه امسال مصوبه‌ای را هیئت وزیران ارائه کرد که در یکی از بندهای آن سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده کارت بازرگانی برای سال اول ۵۰۰ هزار دلار و برای سال دوم ۲ میلیون دلار تعیین و محدودیت‌هایی در استفاده از کارت‌های بازرگانی اعمال شد.

خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395