شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 14:43

اطلاعات تکميلي

  • مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

دستگاه همودیالیز در ایران تولید انبوه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: 10 سال است که برنامه‌ریزی تولید دستگاه همودیالیز در کشور از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام گرفته است. اکنون به مراحله تولید انبوه رسیده و تجاری سازی آن از سوی یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است.

رضا مسائلی افزود: سالانه تعدادی دستگاه همودیالیز در کشور ساخته می‌شود و امیدواریم این شرکت دانش بنیان تولید کننده دستگاه دیالیز با توجه به کارهای خوبی که در زمینه تجهیزات پزشکی انجام داده بتواند ظرفیت‌های تولید این دستگاه را ارتقا دهد و ظرفیت تولید دستگاه همودیالیز در کشور به اندازه ای افزایش یابد که نه تنها نیاز کشور را تامین کند بلکه بتوان آن را صادر کرد.
مسائلی یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و با همکاری دستگاه‌هایی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت و وزارت بهداشت و با توجه به ظرفیت ایران، برای سال 97 صادرات 240 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی ایرانی هدفگذاری شده است.
مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور تجهیزات پزشکی خاطرنشان کرد: ساخت دستگاه های همودیالیز داخل کشور به میزان قابل توجهی صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
سبک دست، مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه دیالیز درباره دستگاه تولید شده در داخل کشور گفت: کیفیت نوع ایرانی دستگاه دیالیز برای بیماران قابل قبول است و تولید آن در کشور از ارز از کشور جلوگیری می کند.
وی افزود: بیماران کلیوی که به دیالیز نیاز دارند، سختی های زیادی را متحمل می شوند. هفته‌ای سه بار به مرکز دیالیز مراجعه می‌کند و هر بار چهار ساعت دیالیز می‌شوند تا سم زدایی از بدن آنها انجام شود.
منبع: ایرنا

خواندن 300 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395