شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 14:42

صادرات محصولات فولادی ۱۲۹درصد رشد یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

میزان تولید فولاد خام کشور در ۲ ماهه نخست امسال ۲۱ درصد افزایش یافت. در این مدت صادرات این بخش نیز با افزایش همراه شد.

انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۹۷ بیش از ۴ میلیون و ۲۵۸ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه پارسال، ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تن بود.

علاوه بر این در ۲ ماهه نخست امسال، ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۶ (۳ میلیون و ۲۴۹ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

همچنین، در ۲ ماه یاد شده، ۴ میلیون و ۵۶۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به آمار مدت مشابه پارسال (۳ میلیون و ۵۳۲ هزار تن)، ۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش ۱۲۹ درصدی صادرات محصولات فولادی

بنا به این گزارش، در مدت یاد شده یک میلیون و ۲۱۴ هزار تن شمش و ۴۱۳ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال (یک میلیون و ۸۴ هزار تن شمش و ۱۸۰هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۱۲ درصد ۱۲۹ درصد افزایش داشته است.

افزون بر این، در این مدت ۹۹ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که نسبت به آمار پارسال (۱۶۱ هزار تن)، حاکی از کاهش ۳۹ درصدی صادرات این محصول است.

همچنین در ۲ ماه نخست امسال، ۴ هزار تن فولاد خام و ۱۸۷ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه پارسال (۶ هزار تن فولاد خام و ۳۵۱ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۳۳ درصد و ۴۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

منبع: ایلنا

خواندن 289 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395